Haber | Bu ulusu daha önce duymadığınıza eminiz! Mercan Denizi Adaları’nda kurulan ‘Gay ve Lezbiyen Krallığı’ şaşkınlık yarattı

Bu ulusu daha önce duymadığınıza eminiz! Mercan Denizi Adaları’nda kurulan ‘Gay ve Lezbiyen Krallığı’ şaşkınlık yarattı


Tarih boyunca birçok ulus ve devler kuruldu. Bu devletler kimi zaman savaşlarla kimi zaman ise yönetim şekilleri nedeniyle yıkılarak tarihin tozlu sayfalarına gömüldü. Sizler için gay ve lezbiyenlerin cinsiyetçilik kalıplarını yıkmak için Avustralya’da kurdukları mikro bir ulustan söz edeceğiz.

Mikro ulus kavramı, resmi olarak devletlerin ve uluslararası kuruluşların tanımadığı bağımsızlık iddiası bulunan uluslar olarak kabul ediliyor. Geçmişten günümüze 400’den fazla mikro ulusun var olduğunu düşünülüyordu. Ancak yapılan araştırmalarda bu sayının 1000’den üzerine çıktığı görülüyor. Hemen hepsinin kendi bayrağı, marşı, pulu hatta para birimi bulunuyor. Avustralya açıklarındaki sahipsiz bir mercan adasında gay ve lezbiyenler bağımsız bir devler kurdu. Adaya iki şezlong ile çıkartma yapan gay ve lezbiyenler Avustralya’dan bağımsızlığını ilan ettiler. Ülkenin adı “Gay ve Lezbiyen Krallığı” olarak belirlendi. Resmi bayrağı eşcinsellerin sembol olarak kullandığı gökkuşağı renkleri, milli marşı ise Gloria Gaynor’un, “Neysem Oyum” adlı şarkısı... Para birimi olarak ise euro kullanıyorlar.


ŞEHİR EFSANELERİ DE ETKİLİ
Yaklaşık üç kilometrekarede kurulan mikro ulus, adanın tam ortasına bir anıt yerleştirdi. Hatta pul bile bastırdı. Ülkede krallığını ilan eden Avustralyalı Dale Parker Anderson, İngiltere’nin öldürülen gay kralı ikinci Edward’ın uzaktan torunu olduğu öne sürülüyor. Gay ya da lezbiyen olan herkes otomatik olarak ülkenin vatandaşlığı için başvurabiliyor. Tarıma elverişli olmayan ve sürekli içme suyu bulunmayan adanın geçim kaynağını turizm, balıkçılık ve pul satışı oluşturuyor.


Haber Tarihi : 14.08.2021
Haber Editörü : UntiLSleeP
  «« GERi
Bu haber 93353 kez okundu.

Haberi
Paylaş
Face
Paylaş facebook
Blog
Paylaş Blogger
Frien
Paylaş Friendfeed
Mysp
Paylaş Myspace
Twit
Paylaş twitter


Not: Bu sayfalarda yer alan yorumlar kişilerin kendi görüşleridir.
Yazılanlardan lezce.com sorumlu tutulamaz.

Habere Yorum Yaz

Bence çok güzel imkan olsa da bizim ülkemizde de böle bişe olsa madem dışlanılıyor
Yazan: Lezce Üyesi

İçne suyu yok bu problem ama eşcinsellik rahat :)
Yazan: Lezce Üyesi

Diğer başlıklardan bazıları.
Rüzgar Erkoçlar: Ben yaşamayı seçtim!
Football Manager Tarihinde İlk Kez Kadın Futbol Takımları da Yer
Tommy Hilfiger’ın Yeni Cinsiyetsiz Koleksiyonu Çıktı
Fransa lezbiyen çiftlere ve bekar anne olmak isteyenlere tüp bebek tedavisini yasallaştırıyor
Lezbiyen çift: Haklarımızın korunduğu bir yer istiyoruz
“The L Word: Generation Q” 2. sezon geliyor
Google’dan Onur Ayı
Almanya'nın bir köyündeki lezbiyen papaz çift
ABD’nin yeni başkanı Joe Biden kamu kurumlarında cinsel yönelim ve cinsiyet kimliği temelli ayrımcılığa karşı kararname yayınladı.