Haber | Oscar'a Aday Gosterilen Lezbiyen Filmleri

Oscar'a Aday Gosterilen Lezbiyen Filmleri


Oscar'a Aday Gosterilen Lezbiyen Filmleri

Sinemanın en prestijli ödülü sayılan
Oscar'ın bu yılki adayları arasın da,
lezbiyen temalı filmler The Kids are All Right ve
Black Swan dikkati çekiyor.

The Kids are All Right'in en iyi kadın oyuncu (Annette Bening) ve en iyi film
olmak uzere toplam 4 dalda adaylığı bulunuyor
Filmin konusu:
Lezbiyen bir çift olan Nic ve Jules, yapay döllenme
ile çocuk sahibi olmuşlardır, hem de iki kere.
Çocuklar ergenliğe girdiklerinde gerçek babaları ile
tanışmak isterler. Paul adındaki donör onların babalarıdır
ve çocuklar Paul'ü anneleri ile tanıştırmak ister.
Paul'ün gelmesi aile düzenini değiştirecek ve yepyeni bir
aile tanımının yapılmasına yol açacaktır.
Fragman:http://lezbiyenfilmleri.com/product_info.php?products_id=1199&osCsid=bka3holrl6bsr6hucrf9mcfri1


Black Swan en iyi kadın oyuncu (Natalie Portman)ve en iyi film adaylıklarıyla beraber
toplam 5 dalda aday
Filmin konusu:
Nina (Portman), New York’ta yaşayan çok yetenekli bir balerindir ve hayatında çoğu balerin
için de olduğu gibi dansetmekten başka bir şey yoktur. Eski bir balerin olan ve bu konuda
çok hırslı olan annesi Erica (Hershey) ile yaşamaktadır. Oyun yönetmeni Thomas Leroy (Cassel)
KUĞU GÖLܒnün baş balerini Beth MacIntyre (Ryder) yeni sezonda değiştrimeye karar verir
ve ilk tercihi de Nina’dır. Balenin saf ve zarif Beyaz Kuğu ile şehvetin temsilcisi Siyah Kuğuyu
aynı anda canlandırabilecek birine ihtiyacı vardır. Fakat Nina’yı bekleyen bir yeni bir
rakip vardır, ve o da Leroy’u etkilemeyi başarmıştır. Nina Beyaz Kuğu rolüne her ne kadar
uysa da Lily de Siyah Kuğu’nun tam karşılığıdır. İki genç dansçı arasındaki rekabet garip
bir arkadaşlığa dönüşürken Nina da kendi karanlık tarafıyla haşır neşir olmaya başlamıştır.
Onu mahvedebilecek türden bir kayıtsızlık.
Fragman: http://lezbiyenfilmleri.com/product_info.php?products_id=1524

Haber Tarihi : 09.02.2011
Haber Editörü : UntiLSleeP
  «« GERi
Bu haber 77414 kez okundu.

Haberi
Paylaş
Face
Paylaş facebook
Blog
Paylaş Blogger
Frien
Paylaş Friendfeed
Mysp
Paylaş Myspace
Twit
Paylaş twitter


Not: Bu sayfalarda yer alan yorumlar kişilerin kendi görüşleridir.
Yazılanlardan lezce.com sorumlu tutulamaz.

Habere Yorum Yaz

black swan kesinlikle bir escinsel filmi degildir...filmde hayali bir yakinlasma var o da psikolojik sanrilar icinde yasanan sizofrenik bir durumdur...fil cok iyi
Yazan : lavin

Bahsedilen filmleri izlemedim ve yazı konum filmler değil yorumlardaki sözler. “İki kızın herhangi bir yakınlaşma süreci içerisine girdiği her filmi lezbiyen filmi sanıyoruz nedense” sözünüzü dikkatle okudum ve dikkatle yorum yapıp düşüncemi açıkladım. Sanırım hala anlaşılmadı. O halde devam edeyim. Bu cümleyi “Bir kadın ve bir erkeğin herhangi bir yakınlaşma süreci içerisine girdiği her filmi heteroseksüel filmi sanıyoruz nedense” gibi bir cümle olsaydı bu anlamlı mı olurdu? Olmazdı. Çünkü evet o film hetero filmidir. Ve bu zaten norm-al dir. Hatta filmdeki erkekle kadına arasında “sarılmak,el ele tutuşmak,göz yaşlarını silmek, teselli etmek vs vs gibi davranışlar” o filmin aşk filmi olmasının en önemli belirtileridir. Ama iş lezbiyenliğe gelince bin dereden su getiriliyor. “Yakınlaşmak ve lezbiyenlik kelimelerini bazıları farklı tanımlayabilir. O zamanda çözüm, hetero ilişkiler için ne düşünülüyorsa onu ölçü almaktır” dediğim halde hala yakınlaşma kelimesini doğru algılamam gerektiği uyarısı alıyorum. Heteroluk kadar lezbiyenlik de doğaldır ve yaygındır. Kadınların arasındaki aşk olma ihtimalini boğup başka şeylere dönüştürmeye çalışan bu kadar güçlü erkek egemen sistemler varken hiç olmazsa lezbiyen sitelerinde aynı usluplardan kaçınılması gerektiğini düşünüyorum. Sonuç olarak İki lezbiyen arkadaş olabilir ve aralarında aşk olmadan elbette iletişim kurabilirler. Ama sadece hetero bir kadın ve bir erkek kadar… fazlası değil…
Yazan : Femina

Sanirim Femina `Black Swan` filmini izlememis, izlemis olsaydi kibelanin ne demek istedigini daha iyi algilayabilirdi. Yaklasimlari iyi algilamak ve ayirt etmek gerek hemen lezbiyen iliskisi damgasini vurmak yanlis olur. Lezbiyenler acisindan ne kadar iki kadinin yaklasiminin arkadasca olma ihtimali de olsa dusunulebilecek tek sey nedense hep sevgililik iliskisi olacak diye algilaniyor. Black Swan lezbiyenlik iceren film degil ama gorulmeye deger.
Yazan : Joyeuse

her ıkı filmi de izledim ancak black swan tam olarak lezbiyenlik üzerine değil bence.. the kids are all right a gelince konu olarak güzel olsa da bence izlemek için epey bi sabır gerektiren bi film.. oscarda bence the kıds are allrightt daha şanslı :)
Yazan : MyCat

Yazımı daha dikkatli okuyup sonra yorum yapsaydınız daha uygun olacaktı bence..Yanlış bir anlama üzerinde konuşuyoruz..Yakınlaşmanın kelime anlamını doğru algılayalım..Duygusal bir yakınlaşma demiş miyim,bir erkek bir kadın el ele tutuştuğunda aşk oluyor demiş miyim? Nerden nereye gelmişsiniz,ne çifte standardı :)
Yazan : kibela

Arkadaşlık, dostluk , merhamet vb. kelimeleri yerine ben eğer ``yakınlaşma süreci`` tanımını kullanıyorsam bununla ateşle barut misali iki kadının lezbiyen duygularından söz ederim. Ama yakınlaşmak ve lezbiyenlik kelimelerini bazıları farklı tanımlayabilir. O zamanda çözüm, hetero ilişkiler için ne düşünülüyorsa onu ölçü almaktır. Film tanıtımında ``Bir hetero erkek ile bir hetero kadın yakınlaşma sürecine giriyor`` denildiğinde bunu sadece yardımlaşma, arkadaşlık anlamında kaç kişi algılayacaktır? hetero kadın ve erkek el ele tutuştuklarında aşk, iki kadın el ele tutuştuğunda neden dostluk anlamına gelmektedir? Toplumun çifte standardını bari bizler kullanmayalım.
Yazan : Femina

``HERHANGİ`` bir yakınlaşma sürecinden bahsediyorsak,burada ki herhangi(sarılmak,el ele tutuşmak,göz yaşlarını silmek vs vs gibi davranışlar )illa sexüel yada aşk duyguları ile yapılan hareketler midir?iki kadın yada iki erkek birbirlerini teselli edemezler mi?merhamet,şefkat yada insani duygularla birbirlerine yaklaşamazlar mı? Eğer yaklaşamazlarsa bu durumda eşcinsellerin heterosexüellerle arkadaşlıkları bile söz konusu olamaz
Yazan : kibela

``İki kızın herhangi bir yakınlaşma süreci içerisine`` girmesi filmlerde olta olarak kullanılır ve hetero görüntülerle biter. Ama aslında ````İki kızın herhangi bir yakınlaşma süreci içerisine`` girmesi lezbiyen duygular içerir, onlar farketmese de... İki karşı cinsin yaklaşmasını nasıl yorumlamamız öğretildiyse aynısını iki hemcinsin yaklaşması için de düşünmek gerekir.
Yazan : Femina

İki kızın herhangi bir yakınlaşma süreci içerisine girdiği her filmi lezbiyen filmi sanıyoruz nedense ?:) Siyah kuğu psikolojik-gerilim tarzı başarılı bir yapım,oscarı hak ediyor,hem film hem natalie...the kids are allright sadece eşcinsel temalı olduğun için oscara aday gösterildi galiba.Filmin içeriği klasik aile içi çatışma,ergen yetişkin ilişkisi,sıkıcıydı beğenmedim.
Yazan : kibela

İki filmi de henüz izlemedim tarzım olmamasına rağmen izlicem yorumlardan yola çıkarak merak ettim
Yazan : pinkpanter

kids are all right ve black swan ikisi de çok güzel filmler. oscar baya çekişmeli geçecek bu sene:) ama favorim natalie portman.
Yazan : froufrou

Bencede Black Swan escinsel filmi degilki.. Arada birkac sahne haric.. Ama izlenilmesi gereken filmlerden birisi. Müzigin dansla eslesmesi güzel bir sekilde sergilenmis..
Yazan : YagmuR

black swan kesinlikle eşcinsel temalı bir film değil ve öpüşme sahnesinden çok fazlası ki ödül de alacağı kesindir. ve evet the kids all right bir eşcinsel filmidirç ancak oscar` a aday olması hem en iyi film hem de en iyi kadın oyuncu dallarında oldukça yersizdir. hiçbir şey bulamadım o filmde. mark ruffalo kıçı ve julien moore a ait çilli bir vucut gördüm bol bol. bence ödül alamaz almamalı da.
Yazan : cholito

Black Swan kesinlikle izlenilmeli... Yansitildigi gibi film sadece Natalie Portman ve Mila Kunis opusmesinden ibaret degil. Aldigi butun odulleri hakeden bir film..Ama yakismislar birbirlerine o ayri...
Yazan : geronimo

Black swan eşcinsel filmi değil...
Yazan : Caberette

Diğer başlıklardan bazıları.
Lezbiyen kasedindeki yeni iddia!
Ugandalı eşcinsel sınırdan döndü
Lezbiyen evliliğe veto
Cher'in Eski Kızı Yeni Oğlu Chaz İlk Kez Konuştu!
Rihanna'yla lezbiyen ilişkisini açıkladı
Anne Hathaway lezbiyen oluyor
Fransa eşcinsel evliliğini tartışıyor
Kanuni ile İbrahim eşcinsel ilişki yaşıyordu
Lezbiyen arkadaş vaftiz annesi olacak
Miley için lezbiyen iddiası