tr en sk zh ru ro pl nl it fr es el de cs
AnaSayfa lezbiyen Haber lezbiyen Makale lezbiyen Seri ilan lezbiyen İtiraf lezbiyen Duvar lezbiyen Magazin lezbiyen Eğlence lezbiyen Astroloji lezbiyen Forum lezbiyen Sohbet  

Foruma hoş geldiniz


KONU [Forumlar] [Konular]
lezce Tarih : 02.01.2011

Üye
(7 Puan)

      1990 öss sorusu:
hızla giden bi arabadasınız yada kamyonun arkasında fark etmez.elinizde ki demir parayı yukarı attıgınızda para elinize mi düşer yere mi? neden?  
 
 
CEVAPLAR
lezce user 16.01.2011

Üye
(17 Puan)


    Yere düşer. Çünkü hareket halindesinizdir. Ama para havada iken herhangi bir nesneye bağlı olmaksızın sadece yukarıya sonrada aşağıya doğru hareket edecektir. bu esnada hareket edileceği için kişi eli ile yakalamaya çırpınmadıkça yere düşer. 
lezce user 26.01.2011

Üye
(7 Puan)


    hayırr cvp şu araba ile paranın hızı aynıdır o yüzden elinize düşer :) 
lezce user 04.05.2011

Üye
(18 Puan)


    ne kadar yükseğe attıgına baglı.. 
lezce user 29.05.2011

Üye
(7 Puan)


    :)) Sıkıcı olacak ama gayet basit bir fizik problemini açıklamak isterim.
Elinizde tuttuğunuz cisim bir taş olsun.Taşı yukarı fırlattığınız an,taş eğik atış yapacaktır.İki hız bileşeninin doğrultusunda hareket edecektir.+y eksenindeki hızı sizin kazandırdığınız hız iken,+x eksenindeki hızı içinde bulunduğunuz aracın taşa kazandırdığı hız olacaktır.İsterseniz 1000 km yukarı çıkacak hızı kazandırın havanın sürtünmesi ve rüzgarın hızı ihmal edilirse tekrar avucunuza düşmesi %100`dür.Çünkü siz araçla 100 m ileriye gittiğiniz an araç tarafından aynı hızın aktarıldığı taş da 100 m ileriye gitmiş olacaktır.Forumun resim ekleme sistemi olmadığından problemi sözel olarak resmetmeye çalıştım.anlattıklarımın anlaşılabilmesi için 10.sınıfta fizik dersi almış olmanız lazım.Bu problemler yeryüzünde hareket yahut atışlar konusunda sık sık karşımıza çıkar.
 
lezce user 31.05.2011

Üye
(7 Puan)


    efes teş. ederim güzel ve bilimsel açıklama için :) 
lezce user 03.09.2012

Üye
(4 Puan)


    maddenin eylemsizlik kanunu gereği elinize o da hareket edecektir arabayla birlikte. Ama fakat lakin kafam takıldı. kütle önemli mi?
Efessss aydınlat beni:D
 
lezce user 24.03.2013

Üye
(96 Puan)


    tabikide eline düşer. Bu İzafiyet teorisinin bir parçası. Siz arabanın içindesiniz, dolasıyla sizin hızının arabanın hızı + o hareketin kazandırmış olduğu hızdır. Bu durumda siz aslında artı bir güç araba yerine geçmiş oluyorsunuz ve o ortamı da küçük dünyagibi algılaybiliriz.Haliyle havaya atılan para o küçük dünyanın dışındaki bir dünyaya değil, o küçük dünynın ve fazlasının sahip olduğu hıza sahip o küçük dünyanın bir parçası ve normali olan sizin avucunuza dırınkkk tekrar düşecektir. 
lezce user 26.03.2013

Üye
(190 Puan)


    eline düşer hatta deneyin :) 
lezce user 08.08.2013

Üye
(4 Puan)


    arabanın üstü açıksa rüzgarın sürtünme kuvvetiyle yere düşer D ama kapalıysa eline düşer 
Sayfalar:  1


 
-----------------------------------------------------
Copyright©2008 - Lezce bir Kodme hizmetidir
-----------------------------------------------------


forum, chat, sohbet, haber, sinema, arkadaş, partner, muhabbet, odaları, odası, kanalı, itiraf, sitesi, siteleri.