tr en sk zh ru ro pl nl it fr es el de cs
AnaSayfa lezbiyen Haber lezbiyen Makale lezbiyen Seri ilan lezbiyen İtiraf lezbiyen Duvar lezbiyen Magazin lezbiyen Eğlence lezbiyen Astroloji lezbiyen Forum lezbiyen Sohbet  

Foruma hoş geldiniz


KONU [Forumlar] [Konular]
lezce Tarih : 29.09.2021

Kıdemli Üye
(593 Puan)

      Aöf`de okuyan var mı?:
Açık öğretim fakültesine dair bilgi almak için konuşacağım arkadaşlar yorum yaparsanız memnun olurum.Sağlık sorunum nedeniyle kolay iş bulamıyorum boş oturmak yerine üniversite mezunu olmayı düşünüyorum.Aslında sertifika veren siteler var.Kendimi geliştirmek için onlara da başvurabilirim ama üniversite okumak gibi hevesim var.Biraz baktım.Sözel ne yazık ki az.Sayısal ve eşit ağırlıklı çok daha fazla meslek var.Bende tam tersi sözeli seviyorum :(  
 
 
CEVAPLAR
lezce user 15.10.2021

Üye
(1 Puan)


    Ben bu sene sadece sözel yaparak kazandım. Okul puanımla 222 puan oldu ve tercih yapabileceğim çok seçenek vardı. Sadece sözel le de olur yani.  
lezce user 16.10.2021

Kıdemli Üye
(593 Puan)


    Sözel de meslek seçimi az değil mi?Tercih yapılacağı zaman ki sözel olarak öğretmenlik fazla aday var.Başka hangi seçenekler var peki?Bu arada tebrik ederim,fotosentez. 
lezce user 18.10.2021

Üye
(93 Puan)


    ea dan ilerlemen iyi olur.lisans diploman yoksa mutlaka almanı oneririm.yalnız mlsf kullanılan mufredat her bolumde guncel değil.dunya ile entegrasyon kopmus durumda.. 
lezce user 22.10.2021

Kıdemli Üye
(593 Puan)


    Müfredat bir kısmı güncel değil mi?Tuhaf bir durum.Sınavda arada bir tekerleme yapıp şıklardan birini seçeceğiz gibi ya tutarsa :)) Ben daha ünv.sınavına bile girmedim.Şimdi bunları da okudum ya. 
lezce user 31.10.2021

Üye
(16 Puan)


    Daha bir sene var. Kimi dersaneler yeni açılıyor. Sadece sözel yapacağım demek için bence biraz erken. Matematikte çok kolay üç dört soru her sene oluyor. Sözel dediğimiz de hiç kolay değil yüksek bir puan hedefleniyorsa. Bugün, ataması gayet iyi olan bölümler (okul öncesi, zihinsel engelliler öğretmenliği, ilahiyat) 4 yıldır sozelde. Türkçe öğretmenliği vs de öyle fakat sadece sözel çalışarak bu bölümlerin puanlarını tutturmak imkansız gibi bir şey. Hiç hazırlanmamış olmak hem iyi hem kötü. Zihin bir yandan hevesli ve tertemiz. Diğer yandan gözünüzde aşılamayacak bir dağ gibi görünebilir her şey 
lezce user 22.11.2021

Kıdemli Üye
(593 Puan)


    Bir kere bile çalışmadığım matematiği gelişi güzel işaretlediğimde en az 25,en fazla 40 not alıyordum.Tabi lise de okuduğum için yanlışlar doğruyu götürmüyordu :)).Kimya ve biyolojiden kaldığım olsa da inatla çalışıp geçtim.Tek muaf olduğum ders matematikti desem çok sinir bozucu ya :)) 
lezce user 22.11.2021

Kıdemli Üye
(593 Puan)


    Ametistvesafir sen galiba sayısalcısın :)çok kolay demişsin.Youtube videoları bir ara bakmıştım hatta deftere yazarak çalışırım ama bir daha bakmak içimden gelmedi :)) 
lezce user 23.11.2021

Üye
(16 Puan)


    Orada virgül olmaması işi bozmuş. Matematik te olay olan 3-5 soru her zaman vardır. Herkes yapabilsin diye . sözel için avantaj. Üstelik ben de sözelciyim. Üstelik öğretmenim. Sisteme yeterince hakimim için ferah olsun ;) 
lezce user 27.11.2021

Üye
(93 Puan)


    müfredat dediğim şey ulkede olan universite egitimi kalitesizliği.sınavı da haliyle kalitesiz.buradan alınan bir diploma denkliğinin cıkması zor cıkıyor cıkmasına ama yetkinliğin icin denklik cıkmasının anlamı yok iş vermiyorlar belli baslı universite diplomaları var onlar dısınca anlamı pek yok.zaten diplomalı issiz yıgını ulke sozun ozu o diplomaya kendi ulken iş vermiyor.ab abd neden versin. 
lezce user 18.12.2021

Kıdemli Üye
(593 Puan)


    Ametistvesafir sana yazarken nickin yanına virgül koymadığım için mi (virgül olmaması)demiştin. :) 
lezce user 18.12.2021

Kıdemli Üye
(593 Puan)


    Esaretin_bedeli diploma konusunda haklısın ama daha önce iş başvurusunda bulunmuştum.Henüz ilk gün biraz gözlemleyin sonra karar verirsiniz demişlerdi.Bir başka bölümde çalışacak kişi için bilgisayarda excell formüllerinde işlem yapılması üzerine deneme yapıldı.Ne zaman işe başlamak için bir başvuruda bulunsam hep 1 kişi de olsa bunu biliyorum diyenin eksik çıkması yani baştan bilmediğini gizlemesi.Not:Her insan aynı değildir elbette ama bu bana rastgeliyor :)) 
lezce user 03.01.2022

Üye
(93 Puan)


    ben sana baska bir ornek vereyim yer amerika firma ucak muhendisi ve ucak teknikerleri alıyor.ilanda diploma talepleri var :) haliyle ama gorusmeye giden arkadaslardan cv alıp daha okumadan pclerin basına geciriyorlar.istedikleri yarım saat ile 1 saat arası bir proje calısması.projeyi veriyorlar.en basarılı olanları ise alıyorlar.diploma denkliği de yetmez.en dogru ise alım kriteri bence bu.mülakat ama liyakatlı mülakat. 
Sayfalar:  1


 
-----------------------------------------------------
Copyright©2008 - Lezce bir Kodme hizmetidir
-----------------------------------------------------


forum, chat, sohbet, haber, sinema, arkadaş, partner, muhabbet, odaları, odası, kanalı, itiraf, sitesi, siteleri.