tr en sk zh ru ro pl nl it fr es el de cs
AnaSayfa lezbiyen Haber lezbiyen Makale lezbiyen Seri ilan lezbiyen İtiraf lezbiyen Duvar lezbiyen Magazin lezbiyen Eğlence lezbiyen Astroloji lezbiyen Forum lezbiyen Sohbet  

Foruma hoş geldiniz


KONU [Forumlar] [Konular]
lezce Tarih : 17.11.2020

Üye
(8 Puan)

      AŞK mı ?:
Bir yerde okumuştum. Mecnunun Ferhatın aşkı aşk değil takıntıymış. Sizce doğruluk payı var mı ?  
 
 
CEVAPLAR
lezce user 23.12.2020

Üye
(556 Puan)


    Takıntı geçici bir hevestir.Bu yüzden aşka benzer.Bilinmezlik bazen rüya gibidir bazen de esrarengizdir.Özetle en güzel aşk zor olmasının sebebi az bilinmektir. 
lezce user 23.12.2020

Üye
(8 Puan)


    öncelikle teşekkür ederim yorumun için :) hım yani sana göre aşkın aşk olabilmesi için karşı tarafın bunu tam olarak bilmemesi mi gerekir.  
lezce user 01.01.2021

Üye
(556 Puan)


    En kusursuz aşk platoniktir.Sonra da severek ayrılan mecburi bitişler demek isterdim de o ilişki içinde fazla yıpranma olmazsa güzellik katıyor.Haluk Levent:En güzel aşk zor olanmış.Bir çok imkansızlığı anlatan aşk şarkıları.Seni uzaktan sevmek gibi burdan çıkan sonuç ne kadar az vakit geçirirsen o kadar özlersin bir de kişinin sendeki etkisi.Mesela karşı taraf arkadaşlarıma karışma der kiminle görüşeceğime dair diye konu genişler.Halbuki onlardan bazılarına mesafeli görüşmesini istemişsindir.Uzaktan sevip seyredince artı-eksi yönler pek göze batmıyor.Kendini ifade etme sorunun yok.Zaten ifade etmeye kalksan da bu sefer yüzeysel olmanı ister.Derin mevzular... :) 
lezce user 02.01.2021

Üye
(8 Puan)


    anladım haklısın derin mevzular :) sanırım yazıyı yazanlar bunlardan bihaber yaşıyorlar teşekkür ederim fikrini beyan ettiğin için :)  
lezce user 03.01.2021

Üye
(556 Puan)


    Rica ederim. 
lezce user 16.01.2021

Üye
(4 Puan)


    Takıntıdan kastın zeigarnik etkisi olduğunu düşünüyorum. İnsanlar genel olarak yarım kalan şeyleri tadında bırakmaya değil bıkana kadar sürdürmeye meyilli. Kendimde de fark ettiğim, aşkla sınırlı olmayıp 3 sene önce okuyup yarım bıraktığım kitabın hala aklımdan çıkmaması ve ne kadar sıkıcı gelse de tamamlama isteği gibi bir durum bu. Kalbimiz inat etti mi mesafelerin adı aşk oluyor. 
lezce user 20.01.2021

Üye
(8 Puan)


    bu güzel açıklama için teşekkürler tapınakdansozu. Peki soru şu obsesif yönümüzün de etkisi var mı bunda sence? 
lezce user 23.02.2021

Üye
(4 Puan)


    Durum ne yoğunlukta olduğuna ve kişiye ne kadar etkilediğine göre değişiyor bence. Takıntı ve hatta akıl hastalığı saydığımız bir çok şey çoğumuzda az çok olan, esasında olması da gereken şeyler. Çünkü kusur saydığımız ve bizi tedirgin eden duygu ve düşüncelerimiz bir bakıma bizi ayakta tutan, hayatımızı idame ettiren ve stresle başa çıkmamızı sağlayan şeyler. Burada belki şöyle bir kıyaslama yapabiliriz; Mecnun`un aşkı, (ki keza Mecnun denmesinin sebebi de halini görenlerin delirdiğini düşünmesiymiş) onu her şeyden vazgeçirip amaçsız ve pervasız bir şekilde çöllere düşürdü, Ferhat`ın efsanesinde ise bu aşk onun alternatif bir yol aramasını (o yol da dağ delmek sjdhhd) ve sevdiceğine bu şekilde kavuşmasını sağladı. Bakınca ikisi de takıntı, ama birinde takıntının ötesinde hissedilen saf sevgi de bunu hissedenler de ziyan olmuşken diğerinde çözüm üretilebilmiş ve sevenler kavuşmuş. Sanırım bu noktada bunun nasıl bir takıntı olduğunun ölçütü, bize bu takıntının fayda sağlayıp sağlamadığına ve bizi ne kadar etkilediğine bakmak desek bütünüyle yanlış olmaz.  
Sayfalar:  1


 
-----------------------------------------------------
Copyright©2008 - Lezce bir Kodme hizmetidir
-----------------------------------------------------


forum, chat, sohbet, haber, sinema, arkadaş, partner, muhabbet, odaları, odası, kanalı, itiraf, sitesi, siteleri.