tr en sk zh ru ro pl nl it fr es el de cs
AnaSayfa lezbiyen Haber lezbiyen Makale lezbiyen Seri ilan lezbiyen İtiraf lezbiyen Duvar lezbiyen Magazin lezbiyen Eğlence lezbiyen Astroloji lezbiyen Forum lezbiyen Sohbet  

Foruma hoş geldiniz


KONU [Forumlar] [Konular]
lezce Tarih : 05.03.2016

Üye
(26 Puan)

      Beyinden beyine bilgi aktarımı yapılabilecek:
ABD`de yürütülen bilimsel çalışmalarda, bilimkurgu serisiMatrix`te olduğu gibi çok kısa sürede süper yetenek ve mesleki becerilere kavuşmayı mümkün kılabilecek sonuçlar elde edildi. Matrix filmlerinin kahramanları doğrudan beynine kung-fu dövüşü, helikopter kullanma veya her türlü silahı kullanma tekniğini yükletebiliyordu.

ABD`nin California Eyaleti`ndeki HRL Enformasyon ve Sistem Bilimleri Laboratuvarları, Matrix filmindeki yöntemi taklit ederek beynin öğrenme gücünü artırabildiklerini açıkladı. Eğitimli ve deneyimli bir pilotun elektrik sinyallerini analiz eden Amerikalı bilim insanları topladıkları verileri pilot eğitimi almamış olan bir öğrencinin beynine elektrik sinyali olarak verdi. Bu sinyalleri alan öğrencinin, beynine sahte sinyal verilen öğrencilere göre pilotluk eğitiminde yüzde 33 daha başarılı olduğu görüldü. Ekibin lideri Dr. Matthew Philips, ``Yaptığımız bilimkurgu gibi görünüyor ama sistemimizin ardında büyük bilimsel gerçekler bulunuyor. Beynimiz bir şeyler
öğrendiğinde fiziksel olarak değişir. Bağlantılar güçlenir. Bu bilgilerin nerede yoğunlaştığını bulmamız mümkün. Bizim sistemimiz de bu bölgeleri tespit edip başkasına aktarmaktan ibaret`` dedi.

ABD Savunma Bakanlığı Savunma Projeleri Araştırma Geliştirme Birimi de (DARPA) geçtiğimiz günlerde, bilgisayardan insan beynine bilgi aktarabilecek bir teknoloji üzerinde çalıştıklarını açıklamıştı.

Link: http://www.kampushaber.com/beyinden-beyine-bilgi-aktarimi-yapilabilecek/3453/
 
 
 
CEVAPLAR
lezce user 18.05.2020

Üye
(90 Puan)


    Aradan geçen 4 yıllık süreçte neler oldu acaba?

Eski devirlerde ağaç kovuklarında saklanıldı sonra kapalı alanlar oluşturulmaya başlandı.
Eski devirlerde avlanmanın/beslenmenin zamanlaması belirsizken tarımla devamlı besin tedariki mümkün.
Eğitim ve öğretimin de meşakkatli geçmişi, yeni aktarım yöntemiyle tekdüzeleşirse, erişebilen kimseler yükselecekler sınıfsal açıdan.

Şimdi bile, güvenli bir yere, yeterli besine erişemeyen insanlar varken o teknoloji de imkan sahipleri tarafından kullanılacak.

Şu teknoloji haberine de düşünce ürettim ya! Aferin bana! Ben ki teknik okul mezunuyum. Ama sağ lobum biraz daha gelişmiş sanıyorum:)
 
Sayfalar:  1


 
-----------------------------------------------------
Copyright©2008 - Lezce bir Kodme hizmetidir
-----------------------------------------------------


forum, chat, sohbet, haber, sinema, arkadaş, partner, muhabbet, odaları, odası, kanalı, itiraf, sitesi, siteleri.