tr en sk zh ru ro pl nl it fr es el de cs
AnaSayfa lezbiyen Haber lezbiyen Makale lezbiyen Seri ilan lezbiyen İtiraf lezbiyen Duvar lezbiyen Magazin lezbiyen Eğlence lezbiyen Astroloji lezbiyen Forum lezbiyen Sohbet  

Foruma hoş geldiniz


KONU [Forumlar] [Konular]
lezce Tarih : 28.02.2012

Üye
(4 Puan)

      Biliyorum.Zaten benim sorunumda bu.Bilmek.:

Hayat aptal insanlara gûzel.Hiç bir seyi kafaya takmadan,pervasizca yasamak,bir yol ayriminda hayir demeden cekincesiz ilerlemek bundan ileri gelir.Derdin var belki,ama sen bunu bilmiyorsun.Sevgilin var sevildim zannediyorsun. Ailen var sana deger verdiklerini düsünüyorsun.Her şeyden evveli aptalsin ama bunu üzülemezsin çünkü aptal oldugunuda bilmiyorsun!

Hayat sadece akilliların omuzundadır.Sen sadece başkalarinin sirtindaki dünyada yürüyorsun!

Senin bilmek,ógrenmek, dünyayı degistirmek adina kaygilarin yok.Hat ta okumak,ógrenmek fazlasiysa bunaltıcı. Bunlar yerine disari cikip ask pesine kosmak, hemcinslerinin arasina karismak,topluluklarda dikkat cekmeye çalişmak ne kadar eglenceli degil mi?Senin is adına idealin havali bir meslege sahip olman kafi,ask adina güzel górünüşlü bir insana.Bu yüzden hiç bir zaman aksi yónde dikkat cekmez,sürüden ayri düsmez,fazla kazanmasanda kaybetmezsin.

Hiç bir zaman isyan etmezsin.Bir insan nasıl isyan etmez?Ya o t
araftasindir,ya bu tarafta.Ki sen tarafini kendin secmemissindir tuttugun takimdan,siyasi górüsünü,hatta dinini bile başkalari secmiştir.Hepsi ni savunup,pesinden gitmiş aslinda hiç biri üstüne düsünmemissindir.

Ben mi?Benim isyanimi anlayamazsın sen.Sence bu dünyada her sey yolunda cünkü.Hayatta iyiligin tamamen kaybetmek oldugunu nasil kanitlayabilirim ben sana?Ben neden kaybetmiyorum diyeceksin.Hayatin iki tür insana gülümsediğini nasil anlatayim ben sana?
Aptallara ve kötülere... Kendine ikisinide yakistiramayacaksin.

Hayatın ve dünyanın gercek anlamını biliyorsan ben pozitifim diye ortalarda sırıtman zor çünkü.Hayat pozitif falan degil sen óyle olmak zorundasın.İnsanlarin sürekli nefes almadan ellerindeki tek yasamak hakkini calisarak,ve milyarlarca insanin yasadigi bu dünyada sirtini yaslayacak tek kisi bile bulamayarak,varlıgı ni sürdürmek icin habire savasman gereken bu dünya burasi.Bir ucunda insanlar acliktan kemıge dónüsürken diger ucunda ziyafetleri
n cekıldigi adaletsiz bir dünya! Bunlari górünce yüzünde iki dakikalik bir eksime oluyor,ve icin sacmasapan insanlarin adaletsizlikler üzerine yazilmis avutucu fikralara inaniyor...

Beni sorarsan kendim icin akıllı ve deliyim diye bir sey sóylemeyecegim bunu pasa gönlüne birakacagım.Tek bir seyden eminim ki``iyiyim``.
Dünyada en zor sey şu veya bu okulu bitirip en iyi mesleklerde olmak degil iyi olmak çünkü. Hayat sana habire bu yùzden kaybettirip,herkese ezdirirken gene ìyi olmak.
Aptallik ìyilìkten gelmez. Ama aptallarin asagiladigi saflik bu yùzden gelir.Saflìk,temiz lìk sadece iyiliktendìr. Senin gibìlerin ùzerimde oynadìgi oyunlari farkedemiyorsam,kìrli amaclarina gene tertemiz kalbimi sunuyorsam,su lanet olasi dùnyada cikarim icin isimi yoluna koyamiyorsam bu saflìgìmdandir.Kaybedis iyiliktendir.Kòtùlerse ayni anda zeki insanlardir.Dùnyayì iyiler ayakta tutar,aptallar dòndùrùr ama ondan sadece kòtùler yararlanir.
 
 
 
CEVAPLAR


Şu an hiç cevap yok!


Sayfalar:


 
-----------------------------------------------------
Copyright©2008 - Lezce bir Kodme hizmetidir
-----------------------------------------------------


forum, chat, sohbet, haber, sinema, arkadaş, partner, muhabbet, odaları, odası, kanalı, itiraf, sitesi, siteleri.