tr en sk zh ru ro pl nl it fr es el de cs
AnaSayfa lezbiyen Haber lezbiyen Makale lezbiyen Seri ilan lezbiyen İtiraf lezbiyen Duvar lezbiyen Magazin lezbiyen Eğlence lezbiyen Astroloji lezbiyen Forum lezbiyen Sohbet  

Foruma hoş geldiniz


KONU [Forumlar] [Konular]
lezce Tarih : 10.02.2019 01:00:00

Üye
(17 Puan)

      Biseksüellik:
Uzun bir müddet boyunca kendimi heteroseksüel zannettim. Ardından üniversitenin ilk senesinde bir kadından hızlanmaya başladığımda varlığımda daha önce keşfetmediğim yeni duygular beni sarmaya başladı ve homofobik tepkilerle karşılaşmadan önce bu duygular beni mutlu ediyor, kendimle barıştırıyor ve beni neşelendiriyordu. Homofobik tepkilerse beni gerçekten kendinden tiksinen bir insan haline getirdi. Kimseye açılmadığım halde etrafımda tesadüfen gerçekleşen olaylara verilen tepkiler (``basılan`` lezbiyen kızlar aman allah`ım, ay bunlar hep erkek yokluğundan) beni neşeyle saran duygularım konusunda ürkek bir hale getirdi. Kendimi biseksüel olarak tanımlıyordum ve insanlara bunu anlatmak pek de mümkün değildi. Daha önce arkadaşlık olarak gördüğüm bazı duyguların aslında arkadaşlarıma yönelik hoşlanma durumundan kaynaklandığını idrak ediyordum. Tabi kişinin cinsel yönelimiyle barışması geçmişini de bütün duygularını da yeniden değerlendirmesini gerektiriyor. Şu durumda lezbiyen miyim biseksüel miyim ikileminde kalmış durumdayım. Acaba lezfobik bir insanım da lezbiyenliğimi mi kabul edemiyorum yoksa bifobik bir insanım da monoseksüel olmamak bana çirkin mi geliyor bilemiyorum. Kendime tanım koymaya çalışmaktan da yoruldum. Bildiğim bir şey var ki kadınlardan hoşlanıyorum. Ve bir kadına aşık olduğumda bunu yaşamak istiyorum. Oldum da ama şartlar gereği bir ilişkimiz olmadı.
Beni bu yazıyı yazmaya götüren esas sebep ise lgbti camiasındaki fobiler. Ben ne olursam olayım kendimi bir insan olarak biliyorum ve biseksüel insanlara yönelen bu tepkilere ya eşcinsel olursun ya hetero, doyumsuz insanlar vb. şeklindeki tepkilere cidden anlam veremiyorum. bu tepkilerin eşcinseller tarafından da gelmesi oldukça üzücü. ezilenin ezileni konumuna getirilmiş insanlardan söz ediyoruz. Heteroseksüeller bile escinsellere en ufak insani yaklaşımlarında değerli insanlar olarak görülürken biseksüeller karşı tarafın insanı olarak görülüyor. Varlıkları yarı hetero yarı eşcinsel olarak ikiy
e ayrılmaya çalışılıyor. Sevgileri, aşkları değersizleştiriliyor. Lezbiyen kadınlar gibi onlar da erkekler tarafından seks objesi olarak, fantezi ubsuru olarak görülüyor ve açıldıklarında partnerlerine duygusal, fiziksel ya da cinsel şiddete maruz bırakılabiliyorlar. Bu durumda kadınlar arasındaki bu gereksiz fobiler ortadan kalkmalı diyorum. Yalnızca ait olduğumuz kimliği değil bütün kimlikleri savunabilmeliyiz bence bütün lgbti ailesi olarak.
 
 
 
CEVAPLAR
lezce user 26.04.2019

Üye
(8 Puan)


    Valla Biseksüellik zor. Hem Heteroseksüeller Homoseksüellerin hedefi.

Sizi heyecanlendıran hatta aşık eden kişi bazen erkek bazen kadın oluyorsa Biseksüelsin. Bu kadar basit bence. Tabiki kabullenmek herkes için çok zor. Çünkü toplumsal normların dışına çıkıyorsunuz ve Bu toplumumuzda şimşekleri üzerine çekmek demek.

homoseksüellerden dahi `Biseksüel`den korkacaksın` ` doyumsuzluktan` gibi yorumlar duyuyorum. halbuki söylemesem( normalde söylemem. Çünkü al başına belayı) Ne erkek arkadaşlarım Biseksüel olduğumu anlar , ne kız arkadaşlarım. Zira gerçekten uslu bir kızım ben.
Bunun yanında lezbiyen kızlarda sevgiliyi çocuk isteme, toplumsal normlar, Yuva kurmak isteme gibi sebeblerle kaçırma korkusu var. bunu bazen o kadar abartıyorlar ki sevgililerini gereksiz yere kaçırıyorlar. Sonra gelip burada biseksüellerin topuna saydırıyorlar.( yeni geldim ama bu olayı biliyorum) Halbuki lezbiyen olarak aynıları başlarına geliyor.
 
lezce user 26.04.2019

Üye
(21 Puan)


    Hayat çok kısa  
Sayfalar:  1


 
-----------------------------------------------------
Copyright©2008 - Lezce bir Kodme hizmetidir
-----------------------------------------------------


forum, chat, sohbet, haber, sinema, arkadaş, partner, muhabbet, odaları, odası, kanalı, itiraf, sitesi, siteleri.