tr en sk zh ru ro pl nl it fr es el de cs
AnaSayfa lezbiyen Haber lezbiyen Makale lezbiyen Seri ilan lezbiyen İtiraf lezbiyen Duvar lezbiyen Magazin lezbiyen Eğlence lezbiyen Astroloji lezbiyen Forum lezbiyen Sohbet  

Foruma hoş geldiniz


KONU [Forumlar] [Konular]
lezce Tarih : 26.05.2016

Üye
(6 Puan)

      Cazibenin Evrimi:

Yazar: George L. Hersey
Türkçe`ye Kazandıran Yayınevi: Say Yayınları

Kitap Hakkında: Dünya, artık yalnız dağdan, taştan, havadan, sudan oluşan bir dünya değil; görüntüler cenneti... Kitle iletişim araçlarıyla beslenen bu görüntü çeşitliliği, insanı yapılmakta `güzellik` tanımı. Bu görüntülerin etkisiyle biçimlenmekte birçok tip... İyi, ama `mükemmel beden` denilen şey, sahiden nasıl bir şey? `Güzel`leri `güzel` buluş gerekçemiz ne? Niye güzel şeyler karşısında etkileniriz, niçin kimyamız değişir? İdeal beden ölçüsünün sırrı nedir? Cinsel seçim nasıl yapılır?

George Hersey, Cazibenin Evrimi`nde, cinsel seçilimle ilgi Darwinci kavramları sanat tarihiyle tanıştıran eğlenceli bir teori öne sürüyor: İnsanlar, eş seçimini güzelliği yansıtan sanat eserlerinden etkilenerek yaparlar. Bunun sonucunda da insan bedeni gittikçe bu sanat eserlerinin oranlarına sahip olur. Hersey`in teorisi, kolay kolay ispatlanamayacak bir teori... Ancak, bedenin geçirdiği evrim, eşler ar
asındaki yarış, tele-sex tanrıçaları, Leonardo`dan Dürer`e uzanan plastik güzellik, kozmetik, kas ve süs üzerine söylediklerine kayıtsıç kalmak mümkün değil.
 
 
 
CEVAPLAR
lezce user 14.06.2017

Kıdemli Üye
(602 Puan)


    Dış görüntü;yakışsın ve beni taşısın.Iyi de bu nereye kadar sürekli tartışma,süslü yalanlar,sadakat vs. yoksa dış görüntüye fazla aldandiginda böbürlenmemeli. 
lezce user 14.06.2017

Kıdemli Üye
(602 Puan)


    Evrim gereksiz yere estetik operasyon olabilir :)) 
lezce user 12.07.2017

Üye
(70 Puan)


    osmanlı`da bir dönem bitişik kaşlı kadınlar çok seksiymiş. ilk çağın muhteşem kadın tipi ise Anadolu medeniyeteri müzesindeki kibele heykeli bereket ana olarak da bilinir.buzul çağının bitmesi ve küresel ısınma ile böylesi bir kadının artık sağlıklı olması mümkün bile değil. 
Sayfalar:  1


 
-----------------------------------------------------
Copyright©2008 - Lezce bir Kodme hizmetidir
-----------------------------------------------------


forum, chat, sohbet, haber, sinema, arkadaş, partner, muhabbet, odaları, odası, kanalı, itiraf, sitesi, siteleri.