tr en sk zh ru ro pl nl it fr es el de cs
AnaSayfa lezbiyen Haber lezbiyen Makale lezbiyen Seri ilan lezbiyen İtiraf lezbiyen Duvar lezbiyen Magazin lezbiyen Eğlence lezbiyen Astroloji lezbiyen Forum lezbiyen Sohbet  

Foruma hoş geldiniz


KONU [Forumlar] [Konular]
lezce Tarih : 29.11.2014

Üye
(5 Puan)

      HPV:
Hpv virüsünü taşıyan veya bilgi sahibi olan var mı aranızda?  
 
 
CEVAPLAR
lezce user 02.12.2014

Üye
(200 Puan)


    Taşımıyorum ama ciddiye alınması gereken bir virüs. Tedavi süreci siğilleri yaktırmak, aldırmak yada ilaç tedavisi ile bitmiyor. Vucudun bağışıklık sistemi büyük rol oynuyor Hpv ye yönelik beslenme programları var uyulması gereken çünkü bağışıklık sistemi zayıfladıkca kendini tekrarlıyabiliyor. Kesin kurtuluş, çözüm diye bir şey yok. Kontrolsüz hücre bölünmesi gerçekleştiği için kanser riski taşıyanları var. Yani kısaca ciddiye alınması ve mutlaka jinekoloğa başvurulması gereken bir konu. 
lezce user 03.12.2014

Üye
(5 Puan)


    Teşekkürler 
lezce user 01.01.2015

Üye
(77 Puan)


    Maalesef geçtiğimiz hafta ameliyat oldum ve HPV taşıdığımı öğrendim. İlginç olan nokta fungus tedavisi için jinekoloğa gidip herpes taşıdığını öğrenmek. Gerçekten çok üzüldüm çünkü cinsel yolla geçmesine imkan yok benim durumumda. Sonra doktordan öğrendiğim kadarıyla ille cinsel ilişkiyle geçmesi gerekmiyormuş. Diyelim yurtta kalıyorsun. Çamaşırların ortak yıkanıyor diğer insanlarla ve sen o çamaşırları çok yüksek derecede de yıkamıyorsun. Herpes taşıyan birinin iç çamaşırından sana da rahatlıkla geçebilir virüs. O yüzden iç çamaşırların ütülenmesi gerektiğini söylüyorlar. Eskiden gülerdim buna ama şimdi çok ciddiyim iç çamaşırı konusunda. Hatta bir kere giyip atmayı bile düşünüyorum, o derece. Bunun dışında HPV virüsü rahim ağzı kanseri denilen bir kanserin yolunu açıyor. Bu yüzden hemen smear testi olmak ve o aşıyı yaptırmak gerçekten önemli. Özellikle 25 yaş altındaki kadınların HPV virüsü taşımasalar da bu aşıyı olmaları gerek. Ancak taşıyorlarsa mutlaka olmaları gerek.  
lezce user 01.01.2015

Üye
(315 Puan)


    Cok üzüldüm adina. Ben 18 yasinda rahim agzi kanserini önleyecek asilarimi olmustum. dedigin gibi sadece cinsel degil cok kolay ve bircok yolla bulasabiliyor hastalik.  
lezce user 01.01.2015

Üye
(77 Puan)


    Teşekkür ederim. Doktor iç çamaşırlarının aynı makinelerde yıkanmasıyla birlikte en büyük tehlikelerin ağda salonlarında olduğuna da işaret etti. Hayatımda uğramadığım için bilmiyorum ama temiz olmadıklarından adım gibi eminim. O yüzden ağda salonları da ortak kullanım alanları kadar tehlike teşkil ediyor. Rahim ağzı kanseri aşısı herpes gibi virüslerle de savaşıyormuş ama tabii tamamen yok etmiyor/engellemiyor. Yine de tedbiri elden bırakmamak ve o aşıları ne pahasına olursa olsun olmak gerekiyor. 
lezce user 04.08.2017

Üye
(68 Puan)


    Sadece aynı yerde duş almaktan bile kapabiliyorsun bu hastalığı... kazm kürek yaktırır o yüzden ortak kullanımdan kaçınmam gerekiyor bazı kişiler eşya kullanımlarında yoksa çektirir 
lezce user 04.08.2017

Üye
(68 Puan)


    Hiçbir şekilde cinsel ilişkiye bile girmemiş kişilerde görülebiliyor sırf ortak bir alan, eşya kullanımı yüzünden. 
Sayfalar:  1


 
-----------------------------------------------------
Copyright©2008 - Lezce bir Kodme hizmetidir
-----------------------------------------------------


forum, chat, sohbet, haber, sinema, arkadaş, partner, muhabbet, odaları, odası, kanalı, itiraf, sitesi, siteleri.