tr en sk zh ru ro pl nl it fr es el de cs
AnaSayfa lezbiyen Haber lezbiyen Makale lezbiyen Sinema lezbiyen Seri ilan lezbiyen İtiraf lezbiyen Duvar lezbiyen Magazin lezbiyen Eğlence lezbiyen Astroloji lezbiyen Forum lezbiyen Sohbet  

Foruma hoş geldiniz


KONU [Forumlar] [Konular]
lezce Tarih : 05.02.2016

Üye
(3 Puan)

      Islam ve escinsellik:
Merhaba uzun süredir aklima takilan ama isin icinden cikamadgim bir konuyu sizinle tartışmak istiyorum eminim cogu kisininde bir donem düşündüğü birseydir ben escinselligin günah oldugunu düşünüyorum bu konuda arastirma yaptim ama escinselligi haklı çıkaracak birsey bulamadm cevaplardan tatmin olmadım siz ne dusunuyosunuz  
 
 
CEVAPLAR
lezce user 09.02.2016

Üye
(56 Puan)


    Ben hem eşcinsel hem de müslüman olmanın mümkün olduğuna inanıyorum. Eşcinselliğin günah olduğuna ise kesinlikle inanmıyorum. Eğer Allah inancınız varsa Allah`ın kusursuzluğuna da inanırsınız. Allah herkesi kusursuz, olması gerektiği gibi yaratmıştır. Kaldı ki Allah`ın biz insanlara kendi merhametinin sadece yüze birini dağıttığı söylenmiştir. 7 milyar insan için yüzde bir merhamet. Yaradılışımız itibariyle özümüzde var olan bir yönelim sebebiyle cezalandırılacak olmamız durumu size bu koşulda ne denli mantıklı geliyor? O denli merhamet sahibi, o denli affedici, o denli kusursuz olan Allah bizi sırf onun bizi yarattığı şekilde yaşadığımız için cezalandırır mı sizce? Bence ne olursan ol, hangi dine inanırsan inan önemli olan tek şey iyi insan olabilmek ve insanlığın hakkını verebilmektir. Eğer gerçekten bir cennet veya cehennem varsa bizi cehennem ateşinden koruyacak tek yol budur.  
lezce user 27.02.2016

Üye
(6 Puan)


    Prayer for BObby, dular bobby icin adli filmde, hristiyanlik ve escinsellik konu edinilmis ve cok etkileyici. Tum dinlerin ortakligindan yola cikarak izledim... Tavsiye ederim... 
lezce user 28.02.2016

Üye
(8 Puan)


    Bu öneri eşcinsellik hastalıktır diyen dindarların görüşüne göre verilmiştir. 

şimdi bir şey hastalık ise allah hasta olanı neden cezalandırsın? Konu konuyu açar gider .... ve bu tarz konusmalardan hep kendimi geri cekmisimdir.

İnancın heteroseksüeli, eşcinseli olmaz.``

 
lezce user 02.03.2016

Üye
(1 Puan)


    Tartışmaya açık bir mevzu değil 3 büyük dinde de günahtır,4-4 lük müslüman olacağım derseniz bu günahtan uzaklaşmanızı tavsiye ederim 
lezce user 05.03.2016

Üye
(1 Puan)


    Gayette tartışmaya açık bir mevzudur, neye göre kime göre günah, ben yaratıldığım şekilde yaşayacağım, seçme ve değiştirme elimde olmayan bişeyken, öte yandan insanlar her türlü pisliği yapacak kul hakkı yiyecek insanlara kötülük edecek yaradana nankör gelecek ama eşcinsel olmadığı için normal sayılacak, yada dinde yeri var diye şerefsizin biri çıkacak 9 yaşında bir çocuğa nikah kıyıp erkeklik duygusunu sapkınlığını tatmin edecek o normal ben günahkar mı olacağım bırakın bu saçmalıkları. Dünyada sadece 2 tip insan vardır iyi insan ve kötü insan gerisi koca bir yalan. 
lezce user 28.03.2016

Üye
(4 Puan)


    Kimsenin lut kavminden bahsetmemesi şaşırtıcı. İslamda eşcinsellik net bi şekilde lanetlenir. Beni böyle yarattı madem bu yüzden beni lanetleyemez gibi bi düşünceye girerseniz buna karşı konulacak çok fazla açık var. En klasik cevap`` bu senin sınavın böyle yaratıldım diyip kolaya kaçmamalısın`` olucaktır. Ya da ``biriyle birlikte olmak zorunda değilsin. Günahtan mümkün olduğunca uzak dur. Nefsine yenilirsen içten bi şekilde af dilersen allah affeder`` denilebilir. Kurandan okuduğum kadarıyla durum bu şekilde. Aklınızda soru işaretleri varsa sizin de okumanızı tavsiye ederim. Bu arada çok eşcinsel karşıtı biriymişim gibi yazmışım da özünde inançsız biri olduğum için yazı benim bakış açımı değil islami bakış açısını yansıtıyor.  
lezce user 28.03.2016

Üye
(34 Puan)


    Lut kavminde yalnızca eşcinsellik olduğundan dem vurulmamıştır bütün sapkınlıklardan bahsedilmiştir.
İslamiyet Adem ve Havva`nın heteroseksüel ilişkisinden tutun da Nuh`un gemisindeki iki farklı cinsiyetle hayvanların toplanması gibi örneklerle `türlerin devamı amacıyla` heteroseksüel ilişkileri savunmuştur ve Kuran eşcinsel ilişkileri açık olarak günah saymasa da hadisi şerifler açık açık günah olduğunu yazmaktadır.
İnanç hangi din hangi mezhep olursa olsun en başında Tanrı ile kul arasında ise günahım aşk deyin..
 
lezce user 01.05.2016

Üye
(2 Puan)


    İslamiyet hristiyanlık ve musevilik de yani semavi dinlerin hepsinde eşcinsellik günahtır arkadaşlar.  
lezce user 01.05.2016

Üye
(622 Puan)


    TEKRARLAYALIM BİLMEYENLER İÇİN. LUT KAVMİ AZGINLIKLARINDAN LİVATA YAPMIŞLARDIR. EŞLERİ VARDI AŞKLARI VARDI AMA YETMİYORDU,TATMİNSİZLİK AZDILAR. YOL ORTASINDA DAHİ İLİŞKİYE GİRİYORLARDI,YOL KESİP ZULÜMLER YAPIYORLARDI. LUT KAVMİ ALLAHIN MELEKLERİNE DAHİ YAKIŞIKLI ERKEK SIFATINDA DÜNYAYA İNDİRİLDİKLERİNDE MUSALLAT OLDULAR,HZ. LUT`A ONLARI BİZE VER DEDİLER,GERİSİNİ OKUMUŞ OLANLAR BİLİYORDUR. LUT KAVMİNİN HELAK OLMANI NEDENİ EŞCİNSELLİKLERİ DEĞİLDİ SADECE. ESAS NEDENİ İMAM ETMEMELERİ İDİ,YARATANI İNKAR EDİYOR KABUL ETMİYROLARDI. GERİSİNİ ANLAYIN ARTIK.ALLAH SİZİN CİNSİYETİNİZE GÖRÜNÜŞÜNÜZE VB BAKMAYACAK HÜKÜM VERİRKEN,İMANLARINIZA,KALPLERİNİZE BAKACAK İNANCIMIZA GÖRE. UMUT KESMEYİN YETER. GÜNAHSIZ KUL MU VAR DÜNYA DA ? AFFEDİLMEYECEK 2 BÜYÜK GÜNAH VARDIR,ŞİRK VE KUL HAKKI,ŞİRKİ DİLERSE ALLAH AFFEDER,KUL HAKKI KULLAR ARASINDA OLDUĞU İÇİN ALLAH KULLARA BIRAKIYOR O AFFI. Kİ EŞCİNSELLİK GÜNAHSA DA,İSLAMA GÖRE DİNDEN ÇIKMIYOR İNANAN KİŞİ,SADECE GÜNAHKAR OLUYOR. ALLAHTAN UMUDU KESMEYİN YETER DİYORUM.KALPLERİMİZİ NİYETLERİMİZİ,BU HALDE OLUŞUMUZU,YARATILIŞIMIZI EN İYİ BİLEN SADECE O DUR ! 
lezce user 01.05.2016

Üye
(622 Puan)


    DAHA ÖNCE BAŞKA BİR BAŞLIK ALTIN DA FORUM DA PAYLAŞMIŞTIM BU KONU DAKİ ARAŞTIRMALARIMIN NETİCESİNİ. SANIRIM OKUNMAMIŞ.
 
lezce user 22.06.2016

Üye
(38 Puan)


    Arkadaslar konuyla ilgili farkli bir anlayis icin uzun uzun yazmak yerine soze Donald Walsh in Tanriyla sohbet dizilerini okumanizi öneriyorum. Saygilar. 
lezce user 05.06.2017

Üye
(70 Puan)


   

Hani Lut da kavmine şöyle demişti: ``Sizden önce alemlerden hiç kimsenin yapmadığı hayasız-çirkinliği mi yapıyorsunuz? (7/80)

``Gerçekten siz kadınları bırakıp şehvetle erkeklere yaklaşıyorsunuz. Doğrusu siz, ölçüyü aşan (azgın) bir kavimsiniz.`` (7/81)

Kavminin cevabı: ``Yurdunuzdan sürüp çıkarın bunları, çünkü bunlar çokça temizlenen insanlarmış!`` demekten başka olmadı. (7/82)

Kavmi ona doğru koşarak geldi; onlar daha önceden kötülükler işlemekteydiler. ``Ey kavmim`` dedi. ``İşte benim kızlarım, bunlar sizler için daha temizdir. Artık Allah´tan korkun ve beni misafirim önünde küçük düşürmeyin. İçinizde hiç aklı başında olan (reşid) bir adam yok mu?`` (11/78)

Dediler ki: ``Andolsun, senin kızlarında bizim haktan bir şeyimiz (ilgimiz ve arzumuz) olmadığını sen de bilmişsindir. Bizim ne istediğimizi gerçekte sen biliyorsun.`` (11/79)

Şehir halkı birbirlerine müjdeler vererek geldi. (15/67)

(Lut onlara) ``Bunlar benim konuğumdur, beni utandırıp-dillere düşürmeyin`` dedi. (15/68)

``Allah´tan korkup-sakının ve beni küçük düşürmeyin.`` (15/69)

Dediler ki: ``Biz seni ´herkes(in işin)e karışmaktan´ alıkoymamış mıydık?`` (15/70)

Dedi ki: ``Eğer yapmak-istiyorsanız, işte bunlar, benim kızlarım.`` (15/71)

Ömrüne andolsun ki, onlar, sarhoşlukları içinde kör-sersemdiler. (15/72)

``Siz insanlardan (cinsel arzuyla) erkeklere mi gidiyorsunuz? (26/165)

``Rabbinizin sizler için yaratmış bulunduğu eşlerinizi bırakıyorsunuz. Hayır, siz sınırı çiğneyen bir kavimsiniz.`` (26/166)

Dediler ki: ``Ey Lut, eğer (bu söylediklerine) bir son vermeyecek olursan, gerçekten (burdan) sürülüp çıkarılanlardan olacaksın. (26/167)

``Dedi ki: ``Gerçekten ben, sizin bu yaptığınıza öfke ile karşı olanlardanım.`` (26/168)

``Siz gerçekten, kadınları bırakıp şehvetle erkeklere mi yaklaşıyorsunuz? Hayır, siz (yaptığı şeyi) bilmeyen bir kavimsiniz.`` (27/55)

``Siz, (yine de) erkeklere yaklaşacak, yol kesecek ve bir araya gelişlerinizde çirkinlikler yapacak mısınız?`` Bunun üzerine kavminin cevabı yalnızca: ``Eğer doğru söylüyor isen, bize Allah´ın azabını getir`` demek oldu. (29/29)
 
lezce user 11.01.2019

Üye
(15 Puan)


    Pompei belgeselini izleyin arzu ederseniz, bazı şeyler hiç te anlatıldığı gibi olmayabilir  
lezce user 12.01.2019

Üye
(15 Puan)


    Popülist dinciler pompeii de bulunan taşlaşmış gibi görünen insan bedenlerinin lut kavmi olduğunu ve kutsal kitaplara delil gösterirler.Ancak pompeii yanardağı m.s 70 liyıllarda patlamış roma kentidir.Lut kavmi ise m.ö 1500-2000 yılları civatında kızıl deniz yakınlarında lut gölü civarında bulunan Samon ve Gamorra da yaşamıştır.be kavmin başına bir çok felaket gelmiş olsada islam kaynaklarında geçen ``helak`` muhabbeti tamamen erkek eşcinselliği üzerinedir.Ki bu kıssanın devamında helaktan kurtulan lut ve kızlarının mağarada geçen ensest münasebetlerineticesinde soyunu devam ettirmesi hafisesi vardır ki islam kaynakları dile dahi getirmez.amaç soyun devamı önemli olan tek şey bu!ensest mübah ama erkek eşcinselliği yasak.bunca şeyi neden yazdım hiç bilmiyorum. 
lezce user 13.01.2019

Üye
(410 Puan)


    Lezbiyen tanimini arastirmak icin bile Avrupa`daki bilim arastirmalari sonucunda ortaya cikmistir.Bu yuzden dinde gay veya lezbiyen adi gecmesini sanmiyorum.

Dinde kadin-erkek geleneksel ureme durumu olabilir.Osmanli`da bosuna harem yoktu.Maksat uremek ve veliaht birakmak oldu.

Dinde en cok ahlak konusu gectigini biliyorum da kadin-erkek iliskisi bile ustu kapali anlatilirken escinsel konusu gecmesi sanmiyorum.
 
lezce user 21.01.2019

Üye
(1 Puan)


    Herkes gibi bende bunu çok düşündüm başlarda.. Kendi adıma şunu söyleyebilirim. Bir erkeğe karşı hicbirsey hissetmemenin bir ceza olduğu sonucunu ortaya çıkıyor ki mantık dışı. Ama bunu sadece farklı zevkler tatmak için yapanlar da var. Bu bana göre günah olabilir. Bu da o kişiyi bağlar. Hele ki kendini bildiğinden beri hislerinden emin olan biri bu konuda rahat olabilmeli bu nasıl bir sapıklık olabilir ki.
Tanrı kadını yarattı ve kadını yalnızca erkeklerin sevmesine mi izin verdi ?😉
 
lezce user 23.01.2019

Üye
(410 Puan)


    Bir alkis da Rainbowes sana cunku bakis acin guzeldi. 
Sayfalar:  1


 
-----------------------------------------------------
Copyright©2008 - Lezce bir Kodme hizmetidir
-----------------------------------------------------


forum, chat, sohbet, haber, sinema, arkadaş, partner, muhabbet, odaları, odası, kanalı, itiraf, sitesi, siteleri.