tr en sk zh ru ro pl nl it fr es el de cs
AnaSayfa lezbiyen Haber lezbiyen Makale lezbiyen Seri ilan lezbiyen İtiraf lezbiyen Duvar lezbiyen Magazin lezbiyen Eğlence lezbiyen Astroloji lezbiyen Forum lezbiyen Sohbet  

Foruma hoş geldiniz


KONU [Forumlar] [Konular]
lezce Tarih : 19.03.2009

Üye
(672 Puan)

      KAN GRUBUNUZA GÖRE KİŞİLİĞİNİZ:
`Kan ve İnsan` kitabının yazarı Mehmet Öter`e göre kan grubunun özellikleri kişinin davranışlarını yakından etkiliyor. Öter, pozitif kan grubundan insanların daha sakin tabiatlı olduğunu söylüyor: ``Güç kırılıyor ama kırılınca kalpten kırılıyorlar. Negatif kan grubundan olanlarsa daha hassas ve daha hareketli. Kalplerini kırmak güç ama kızdıkları zaman çok sert oluyorlar.`` Tek tek grupların analizi ise şöyle:

0 Rh Pozitif: En yavaş hareket eden gruptur. Düşünerek konuşur. Konuşmaları tebessümle bütünleşir. Dinlemeyi sever. Son sözü genellikle o söyler. Kimseyi kırmamayı; kendi kırıldığında ise asla barışmamayı tercih eder.

A Rh Pozitif: Bağırarak konuşur. Sosyal ilişkileri iyidir, fakat arkadaşlığı zordur. Çabuk kızar. Hareketli ve çalışkandır.

B Rh Pozitif: Verdiği sözden kolay kolay dönmez. Uzun uzun düşünür, kesin yanıtlar verir. Çok kindardır ve zor ikna olur. Sözle kimseyi kırmaz veya kırılmazlar. Suskundur, bilgili olmayı ve bilgili görünmeyi sever.<
br>
AB Rh Pozitif: Yumuşak ve sempatik görünür. Dinlemeyi sever, yeri geldiğinde ciddi de olabilir ama samimi ve en samimi hareketlidir. Olayların etkisinde kalır. Zorluk çıkarmayı sevmez.

O Rh Negatif: Diğer negatif gruplara göre daha yavaştır. Çabuk kırılır çabucak affeder. Yumuşak ama sert görünümlüdür. Sosyal ilişkilerinde başarılıdır ve çabuk iletişim kurar. Karşısındakiyle bazen sanki döver gibi konuşur, canı çalışmak istediği zaman çalışır.

A Rh Negatif: Az bulunabilen gruplar sıralamasına göre üçüncü sırada bulunan bu kan grubu insanı, üstlendiği işi asla yarım bırakmaz. Alçakgönüllülük onun en sevilen tarafıdır. Ender de olsa kızdığı zaman hiç beklenmeyecek kadar sert tepkiler göstererek şaşırtır.

B Rh Negatif: Kolay kolay kırılmaz ve çabuk affeder. Sert çıkışları olabilir. Ama bu davranışları fazla sürmez. Barışseverdir. Boş durmayı düşünmek bile istemez. Her konuda çabuk ve net kararlar alır.

AB Rh Negatif: Tüm diğer pozitif ve nega
tif kan grupları göz önüne alındığında en hızlı hareket eden insanlar bu kan grubundan çıkar. Yumuşak tavırlıdır. Ama son derece ani çıkışlar yapar. Daima kesin ve net cevaplar verir, kendine güveni tamdır. Verdiği kararları, anında uygulamaya geçirir.
 
 
 
CEVAPLAR
lezce user 19.03.2009

Üye
(672 Puan)


    A Rh Pozitif: Bağırarak konuşur. Sosyal ilişkileri iyidir, fakat arkadaşlığı zordur. Çabuk kızar. Hareketli ve çalışkandır.

BEN BAĞIRMAM LAAAAAYN!
 
lezce user 19.03.2009

Üye
(672 Puan)


    BUDA EKSTRA YORUMX


0 grubu: Kendine güven, cesaret.
A grubu: Sinirli ve hassas.
B grubu: Uyumlu ve yaratıcı.
AB grubu: En çekici ve ilginç...

En cesur ve güçlü 0 grubu
Bu kan grubu taşıyan herkes gücü, dayanıklığı, kendine güveni, cesareti, sezgiyi ve tanrı vergisi bir iyimserliği genetik hafızalarında taşırlar.

Sağlıklı bir bünye ve iyimserlikle desteklenmiş liderlik özellikleri (güç, etki, güvenirlik) ve başarı için gerekli güdüler size kalan 0 grubu mirasıdır.

En paylaşımcı A grubu
Kalabalık insan toplulukları ve yerleşik ama daha kırsal yaşam gerilimleri baş edebilmek üzere ortaya çıkmıştır. Psikolojik özelliklerinin bazıları, kalabalık çevresel kitlelerin ihtiyaçlarına katlanabilmekle gelişir.

Büyük bir olasılıkla, bu oluşumun içindeki bireyde olması gereken en önemli özellik, paylaşımcı yapıdır. İlk A`lar, karmaşık bir hayatın meydan okumalarına karşı duyarlı, kurnaz, istekli ve akıllı olmak zorundaydılar.

Ancak bütün bu niteliklerin tek bir yapıda tolanması gerekiyordu. Belki de bu bugün bile A`ların daha gerilimli bir yapıya sahip olmalarının bir nedenidir. Sıkıntılarını içlerine atarlar.

Fakat patladıklarında da dikkatli olmalısınız. O gruplarının çok başarılı olduğu gerilimli ve sıkışık liderlik pozisyonlarına A`lar pek uygun değildir. Bu onların lider olamayacakları anlamına gelmiyor. Ama içgüdüsel olarak, çıkar gözeten liderliği istemezler.

En uyumlu B grubu
Irkların karışması, yeni topraklar ve yabancı iklimlerle karşı karşıya kalan ilk B gruplarının yaşamlarını sürdürebilmek için uyumlu ve yaratıcı olmaları gerekiyordu.

B grupları yerleşik A grupları kadar düzenli ve uyumlu bir konfora gereksinim duymazken O grularından da daha az kararlılık sahibidirler. Bu özellikler B gruplarının her hücresinde mevcuttur. Biyolojik olarak B gruplar diğer gruplardan daha uyumludur.

Bir çok yönüyle B grupları bütün olası seçeneklerin en iyisine sahiptirler. A ruplarının zihinsel ve duygusal olarak uyarılmış edimlerinin yanısıra O gruplarının saldırgan ve keskin fiziksel tepkilerine ait öğeleri de içlerinde barındırırlar.

B gruplarının farklı kişiliklerle daha kolay ilişkiye girebilmelerinin nedeni, genetik doğaları gereği daha uyumlu olmalarındandır. Çünkü kendilerini rekabet ve savaşlara karşı daha az eğilimli hissederler. Onlar diğerlerinin bakış açısından da bakabilirler. Empati yetenekleri vardır.

En çekicisi AB grubu
Bu grup sinirli ve hassas A`larla dengeli B`lerin birleşmesiyle oluşmuştur. Sonuç ise tinsel, yaşamın özellikle sonuçlarının pek farkında olmadıkları bir takım etkenlerini kucaklayan, biraz parça parça bir karekterdir.

Çoğu kez onlar detaylarla uğraşıp kendilerini yormazlar. AB grubu, kan grupları arasında en çekici ve en ilginç olanıdır. Ama onların doğal karizması ardında hep kırık kalpler bırakır.
 
lezce user 19.03.2009

Üye
(672 Puan)


   
japonya`da var böyle bi`olay. iş görüşmelerinden arkadaşlıklara kadar ilişkilerinde önem verdikleri noktalardan biriside karşıdaki kişinin kan grubu. bu konuda yazılan kitaplar bile var hatta 2008 yılında en çok satılan 10 kitabın 4`ü kan gruplarına göre karakter tahlili konusunda. uzaktan bakınca astrolojik yorumları andırıyor aslında. her ikisini de abartmamak gerek tabi.

gruplara göre karakter tahlilleri ise şöyle:

a grubu;

pozitif özellikleri: açık sözlü, yaratıcı, aklıbaşında.

negatif özellikleri: müşkülpesent, doğruyu söyleme saplantılı.


b grubu;

pozitif özellikleri: doğal, aktif, üretken.

negatif özellikleri: bencil ve sorumsuz.

ab grubu;

pozitif özellikleri: sağduyulu, kontrollü, akılcı.

negatif özellikleri: aşırı eleştirel, kararsız.

0 grubu;

pozitif özellikleri: iyimser, sosyal, uzlaşmacı.

negatif özellikleri: kendini beğenmiş, kaba.
 
lezce user 19.03.2009

Üye
(672 Puan)


    Son yıllarda yapılan incelemeler doğrultusunda insanların karakterlerinin taşıdıkları kanla doğru orantılı olduğu ortaya çıkmıştır. Şu durumda kan grubunuzun sizi ve hayatınızı ne yönde etkileyeceğini bilmek önemlidir.
Kişiliğiniz aşağıda verilen kan grubu-kişilik eşleştirmesiyle birebir örtüşmeyebilir fakat unutmayın ki kendinizi ve özellikle karşınızdaki insanı tanımak için bu ipuçlarından faydalanabilirsiniz.

``0`` Grubu ``Sıcak``
Olumlu yönleri: Özgüven sahibi, güçlü karar mekanizmasına sahip, sadık, kendi kararını kendi veren, eleştirici. Olumsuz yönleri: İşkolik, duygusal, inatçı, soğuk, bencil, geçimsiz, endişeli
Gerçekler: Dünyadaki insanların %38`ı 0 negatif, %6`sı ise 0 pozitiftir.
Özellikleri: Sosyal, enerji dolu, çok hareketli, gerçekçi, arkadaş canlısı, gösterişli, uçuk. Önüne çıkan şansları anında kullanır. Yeni bir projeye hemen atılabilir, yeni fikirler üretmeye yatkındır. Dikkati çabuk dağılır, kuvvetli duygulara sahiptir ve kendini iyi ifade edebilir.Her an muhalefet olabilir ama bu duruşundan hemen vazgeçebilir. Diğer kan gruplarından olan kişilere çabuk kapılabilir. Hırslı ve detaycı olan bu kişilik ortama kolay adapte olabilir. Hissettiklerini kolayca ortaya çıkartabilir, doğuştan zariftir.
Özet: Olumlu, aktif, bağımsız, risk almayı seven, dramatik bir yaşama sahip, zaman zaman bencil, romantik, arkadaşlarından etkilenen, organizasyon yeteneği gelişmiş, gururlu, birilerine dokunmayı ve birilerinin ona dokunmasını seven, hedefe kitlenen, boyun eğmeyi sevmeyen, açık sözlü.

``A`` grubu ``soğuk``
Olumlu yönleri: Dikkatli, sempatik, özverili, kibar, dürüst, sadık, uyumlu, empati kurabilen.
Olumsuz yönleri: Çok kuruntulu, duygusal, sinirli, kararsız, içine kapalı, sulu.
Gerçekler: Dünyadaki insanların %34`ü A negatif, %6`sı ise A pozitiftir.
Özellikleri: Sinirlense bile sakin kalmayı başarır. İçe dönük, kamuoyuna duyarlı, sorumluluk sahibi. Sinirliyken bile güvenilir ve etrafındakilerin kafası karıştığında her şeyin sorumluluğunu üzerine alabilir. Utangaç olduğu zamanlar vardır. İnsanların yanında bazen sinirli olabilir. Etrafına karşı duyarlı olmasına rağmen başkaları tarafından yanlış anlaşılabilir. Bir doğa düşkünüdür ve kalabalık ortamları pek sevmez. Değişime çok açık değildir, kendine ait bir dünyaya ihtiyaç duyar hatta karamsar bile sayılabilir. Değişikliğe açık olmadığı için duygusal tarafından dolayı bu kan grubundan olan kişiler genelde yaratıcı güce sahip sanatçılardır.
Özet: Temkinlidir, yardımseverdir, sorumluluk sahibi, iç huzura ve güçlü bir hafızaya sahiptir, grup çalışmasında başarılıdır, resmiyeti sever, sakindir, kurallara uyar, insanlarla olan ilişkilerine değer verir, çok hassastır, başkalarının ona dokunmasından hoşlanmaz.

B`` Grubu ``Aktif``
Olumlu yönleri: Neşeli, dışarı çıkmayı seven, olumlu, maceracı, aktif, duygusal, kibar.
Olumsuz yönleri: Unutkan, kararsız, dağınık, gürültücü, abartmaya yatkın, spontane.
Gerçekler: Dünyadaki insanların %9`u ``B`` negatif %2`si ise ``B`` pozitiftir.
Özellikleri: Mantıklı, organizasyon yeteneği gelişmiş, akla duygudan çok önem veren, yaratıcı. Her şeyin yolunda gittiğini gördüğünde kendini harika hisseder. Yaptığı işe konsantre olarak başka şeyleri görmezden gelebilir. Enerjik ve amaca yönelik hareket eder, herhangi bir konunun fanatiği olabilir ve o konuda sonuna kadar uğraşır. Girişimciliğe açık olmasına rağmen takım oyunlarında ise pek başarılı değildir, çünkü o takım yapısına karşıt bağımsız bir kişiliktir. Olumsuz şeyleri dışa vurmak yerine içe atar, sorunları çözmek için gerçekleri göz önünde bulundurur, çok fazla soğuk ya da resmi olarak görülebilir, arkadaşlarına kendini pek açmaz.
Özet: Neşeli, bencil, kaprisli, gelenek ve göreneklere karşıdır, sosyal, eğlenceli, duygusal, özünde yalnız, kolay neşelenebilen, kibar, bağımsızlığına çok düşkün, güçlü bir kişiliğe sahip, işlerini kendi yöntemine göre yapan, geçinmesi kolay, maceracı, dokunmayı ve birinin ona dokunmasından hoşlanır.

``AB`` Grubu ``Rahat``
Olumlu yönleri: Hassas, gururlu, diplomatik, sempatik, çabuk öğrenen, zevk sahibi, herkesle kolay anlaşabilen.
Olumsuz yönleri: Devamlı şikayet eder, farklı ve değişken ruh haline sahiptir, çok düşünür.
Gerçekler: Dünyadaki insanların %4`ü AB negatif, %1`i AB pozitiftir.
Özellikleri: Zıtlıkların bir arada olduğu bir karakterdir: Örneğin sosyaldir aynı zamanda utangaçtır. Ne yapacağı önceden kestirilemez. Arkadaşlarına bağımlıdır fakat eğer çok üzerine gelinirse isyan edebilir, sosyal ortamlarda zaman zaman utangaç zaman zamansa cesurdur. Yaratıcı/sanatçı bir yönü vardır. Zorlayıcıdır. Psikoloji,astroloji ve falla ilgilenir, iyi bir politikacı ya da diplomat olabilir. Çok geniş tavırlar sergileyebilir, problemleri sezmek ve engellemek konusunda çok başarılıdır. Şehir atmosferini sever ama bazen kapalı alanlarda kalmaktan hoşlanmaz. Yaşadığı ev onu düşünmeye ve hareket etmeye motive etmeli, yaptığı her şeyde başarıya ulaşır.
Özet: Gizemlidir, mantıklıdır, ekonomiktir, etkilidir, genelde eleştiricidir, analitik bir düşünce yapısına sahiptir, duygusuzdur, orijinaldir, yalnız kalmayı sever, çabuk sıkılır, çevresine kolay uyum sağlar, içgüdüsel duygulardan nefret eder, insanlara faydalı olmaya çalışır, başkalarının ona dokunmasından hoşlanmaz
 
lezce user 19.03.2009

Üye
(10 Puan)


    Üşenmeden neler yazmışsınız:D:D:D bende A Rh pozitifim bu aRada :) 
lezce user 21.03.2009

Üye
(21 Puan)


    0 Rh Pozitif Tamda ßeni anLatmış Valla :) TanıyanLar ßiLir Zaten :P :) 
lezce user 03.05.2009

Üye
(3 Puan)


    A RH EFES PİLSEN die bi grup daha var.onun özellikleri nassıl acaba :) 
lezce user 04.05.2009

Üye
(33 Puan)


    A RH EFES PİLSEN hafif göbekli(gruba bağlı olarak) melankoliye yatkın bunula birlikte eğlenceye düşkün yer fıstığı ile yakın ilişki halinde tipler oluo ;) 
lezce user 13.08.2009

Üye
(1 Puan)


    0 Rh Pozitif Oldukça hızlı hareket ederim.Kimi zaman düşünerek konuşurum. Konuşmaları espirilerle bütünleştiririm. Dinlemeyi benim kadar seven yoktur.Son sözü söyleyeni henüz bulamadım:)). Kimseyi kırmam; kırıldığımda ise kalan 2 şansı kullanırım. 
lezce user 16.04.2010

Üye
(42 Puan)


    0 Rh Pozitif: En yavaş hareket eden gruptur.(tersine çok hızlı hareket ederim hatta aynı anda birkaç işi birden yaptığım bile görülmüşür)Düşünerek konuşur.(Damarıma basılmamışsa evet :) Konuşmaları tebessümle bütünleşir( evet evet evet işte bu benim) Dinlemeyi sever( bazen dinler gibi de gözükebilir) Son sözü genellikle o söyler(hı-hı) Kimseyi kırmamayı; kendi kırıldığında ise asla barışmamayı tercih eder( kimseyi kırmamaya hep özen gösteririm ama bu aralar kanım bozuk sanırım kırdıklarım oldu :( ben kırılsam sineye çekiyorum da başkasını kırınca içime dert oluyor .. şimdi bu kanımdan mı yoksa yoksa kanımın pompalandığı yüreğimden mi kaynaklanıyor onu anlamış değilim .. 
lezce user 06.10.2010

Üye
(1 Puan)


    o rh (-)negatif ne diyorsa dogru söylüyo ya ve hislerimde de kolay kolay yanılmam :)) 
lezce user 26.12.2010

Üye
(12 Puan)


    :)..Hemen hemen tutuyor..Eline sağlık.. 
lezce user 17.05.2011

Üye
(32 Puan)


    A Rh Pozitif :)))

Evet çabuk kızarım
Sosyal ilişkileri iyidir, fakat arkadaşlığı zordur. Çabuk kızar.

Patladıklarında da dikkatli olmalısınız.

Açık sözlü, yaratıcı, aklıbaşında.

Müşkülpesent, doğruyu söyleme saplantılı..

Doğruladı beni, paylaşım için teşekkür ederim :)
 
lezce user 14.10.2011

Üye
(41 Puan)


    Paylaşım için bende çok teşekkür ediyorum.0 RH- Negatif ve bence çok doğru tahlil... 
lezce user 18.07.2012

Üye
(4 Puan)


    AB Rh Pozitif: Yumuşak ve sempatik görünür. Dinlemeyi sever, yeri geldiğinde ciddi de olabilir ama samimi ve en samimi hareketlidir. Olayların etkisinde kalır. Zorluk çıkarmayı sevmez.

Bence de uygun... hehe :))
 
lezce user 04.08.2012

Üye
(8 Puan)


    b rh pozitifim:))) özellikleri okudum uyuyor... eline saglık uzun ama güzel bir arastırma:) 
lezce user 31.10.2014

Üye
(42 Puan)


    AB Rh+

Kan gurubuna göre beslenme ile alakalı bir makale ya da kitap vardı- bana onu hatırlattı. Baya araştırmışsın- emeğine sağlık @ALTI2
 
lezce user 12.08.2015

Üye
(2 Puan)


    0 rh - ;) tam benlikmiş  
lezce user 14.08.2015

Üye
(246 Puan)


    Bende bu kadının sorunu ne diyordum yaa yıllardır, meğerse sorun kan grubuymuş..tühhh boşuna hırpalanmışız  
lezce user 29.06.2017

Üye
(573 Puan)


    O rh pozitif pek fazla uymuyor. 
lezce user 29.06.2017

Üye
(68 Puan)


    bigbaby, kan gruplarımız aynıymış :)) Benim için de uymuyor :D 
Sayfalar:  1 2  [Sonraki >>]


 
-----------------------------------------------------
Copyright©2008 - Lezce bir Kodme hizmetidir
-----------------------------------------------------


forum, chat, sohbet, haber, sinema, arkadaş, partner, muhabbet, odaları, odası, kanalı, itiraf, sitesi, siteleri.