tr en sk zh ru ro pl nl it fr es el de cs
AnaSayfa lezbiyen Haber lezbiyen Makale lezbiyen Seri ilan lezbiyen İtiraf lezbiyen Duvar lezbiyen Magazin lezbiyen Eğlence lezbiyen Astroloji lezbiyen Forum lezbiyen Sohbet  

Foruma hoş geldiniz


KONU [Forumlar] [Konular]
lezce Tarih : 14.03.2020 01:00:00

Üye
(21 Puan)

      Kisisel donanim...:
Lezbiyen kimlik icerisinde neden entellektuel insanlara rastlayamiyoruz?  
 
 
CEVAPLAR
lezce user 08.04.2020

Üye
(573 Puan)


    İnsanların eğitim seviyesi ve dış görünüşü aldatıcı olduğu için bu cümleyi herkes için düşünürek önyargılı olmak istediğim için değil.Fakat bu forum bölümünde konu açarak bilgi paylaşımı yapmak.Bu bilgi paylaşımıyla ufkumuzun açılması çok güzel olabilirdi.Burada çok belirli yani az bir kitle var.Umarım bu sayı çoğalır. 
lezce user 24.04.2020

Üye
(21 Puan)


    Evet cidden cok az kisi var, umarim cogalir ve umarim paylasim fazlalasir..  
lezce user 09.05.2020

Üye
(90 Puan)


    Kişisel donanım. Farkındalık. Bireysel inanç.
Oturup yazışalım bunlar üzerine.
Şimdi aydığım bir çıkarımdan bahsedeyim. Kişi bir başkası tarafından alçaltılabilir mi ya da yüceltilebilir mi? Bunlara cevaplarınız nedir? Esansen irdelenmesi gereken karşıdakinin ne kadar erkisi altında kaldığımız, bir başka deyişle onum bize ne kadar tesir ettiği, etkilediğidir. Bizlerin açık kırılganlıkları bu gibi durumlarda önce kendimizde aramaya meyil ettiriyor. Gocunması da övünmesi de bol bir millet olduğumuzdan önce kendimizde ararız. Peki bunun sebebi nedir? İşin özüne inelim. Bizde ki etkilenme ve kendimizde başladığımız arayış acaba içimizi tanımayı tamamlayamamış olmamızdan mı kaynaklanıyor? Kişiyiz ama Birey miyiz?
Bazen suçluluk ya da başarıyı benliğimizde kolay hissettiğimizde bilelim ki orada eksikliğimiz vardır.

İncesine girmek te lazım ama şimdi bu kadar.
 
lezce user 17.05.2020

Üye
(1 Puan)


    Bence bir kesim kendi cinsel kimliğini farketme psikolojisiyle uğraşırken entelektüel bilgiyle donanma odaklanamiyor. Diğer bir secenek de entelektüel birikimi olan ve geliştirmeye çalışan insanların bu gibi sitelere vakit ayiramamasi olabilir. Bir diğeri de kendilerini diğerlerinden yukarda görmeleri olabilir. Bazen fazla bilgi ağır gelir herseyi bildiğinizi sanarak henüz his birsey bilmiyorsun. . 
lezce user 18.05.2020

Üye
(90 Puan)


    #nodreams gibi ben de daima senaryolar, alternatif durumlar üzerinden çoklu değerlendirmeyi severim.

Homoseksüeller, kendileriyle ve çevreyle giriştiği mücadeleden ötürü zaten hazırlıklı ve donanımlı.

Ha, bilgi ararsan, zeka, anlayış, empati ararsan, istisnalar kaideyi bozmaz diyip çıkarım işin içinden.
Bir de herkes herşeyi yapmak zorunda değil gibi...
 
lezce user 01.06.2020

Üye
(21 Puan)


    no_dreams sanırım mantıklı açıklamalardan birisi:) 
lezce user 02.06.2020

Üye
(21 Puan)


    ve siz calm bence fazla zorlamayın:) 
lezce user 06.06.2020

Üye
(14 Puan)


    Aslında cevabı çok basit. Çok fazla cinsel kimliğe odaklanan insan var. Bir süre için bence bu gayet normal. Fakat bir yerden sonra oldukça zararlı olabiliyor. Hayatı kaçıranlar, okul okumayanlar, insanlardan uzak olup asosyal kalanlar. Vs. Mesela hetero bı erkeği veya hetero bir kadını düşünün. Gereğinden fazla karşı cinsi düşünüp saplanirsa o kadar dünyadan bihaber olur ya. Aynı hesap. Bence insanların da genelinde var bu. Bilhassa bu camiaya özgü değil. 
lezce user 12.06.2020

Üye
(573 Puan)


    ametistvesafir biz insanlarin guncel sohbeti ortam dedikodusu yaptigi icin bence onlar sosyal insan olmakta dunya markasi oluyor.Insanlardan uzak asosyallik konusunda ayni fikirde degilim.Iki insanin birbirine asik olmasi konusunda dunya batsada guzel gelir.Arastirma konusunda evet seninle ayni fikirdeyim.Yani bildiklerini anlatmak icin fazla ugrasmaya girmez.Bu da cifler arasinda asosyallik mi oluyor :)Bazi ciftler istisna olabilir. 
lezce user 14.06.2020

Üye
(14 Puan)


    Vay be zamanında bir kaç arkadaş vardı siteden. Altı2,bulut42,felicita, ve bı abla daha vardı ismini hatırlıyorum nickini hatırlamıyorum. Çok hoş sohbetler yaptık forumda. Şimdi böyle karşılıklı konuşmaları görünce o aklıma geldi. 3-4 sene önce. Şimdi her biri nerede acep:D 
lezce user 15.06.2020

Üye
(672 Puan)


    Ametistvesafir ben buradayım 😁 vayy hatırlandık ne güzel.o zamanki nickin ne idi yazarsan mutlaka hatırlarım seni.felicita ve bir kaçı ile halen iletişim halindeyiz :)) hadi geçmişe dönelim ,yaz bakalım sen hangisiydin??? 
lezce user 15.06.2020

Üye
(14 Puan)


    Ben güven. Yani quietscream. Gerci bı kaç kere nick değiştirdim ama bu olmalı o zamanki. vay canına duygulandım he. Ne oruyonuz ya görüşmeyeli? : D 
lezce user 15.06.2020

Üye
(672 Puan)


    Müsait olunca yazacağım güven hatırladım seni tabiki de seni.çayçorba nicki vardı o zaman seninki o nickimiydi ya aklımda kaldı ?? 
lezce user 15.06.2020

Üye
(14 Puan)


    Aynen o evet.caycorba olmali. Haydi görüşmek üzere o zaman:) 
lezce user 16.06.2020

Üye
(672 Puan)


   
ametistvesafir ahanda geldim. tamam doğru kalmış aklımda nickin :) aramız da en küçük sendin,facede sohbet grubu açmıştık buradan engellenince . feliş yani felicita ve sheldon hala birlikteler instagram dan görüşüyoruz . onlar siteden çıktılar tülin (abla dediğin o ) de dahil bir daha buraya dönmediler malum mesele yüzünden biliyorsun.Tülin le de görüşüyoruzbu arada :) bulut42 konyalı idi o sıralar bir işe başlamıştı ve çok kıskanç bir sevgilisi vardı dert yanıyordu sonra facesi kapandı haber alamadık nerede ne yapar bilmiyorum bende inşallah iyidir ve kulakları zil çalsın biz andıkça :) bir de parmakkadın vardı yakına kadar facem de duruyordu -nil- pek sesi çıkmazdı. senle en son faceden görüştük o sıra doğuda terör patlama olayları vs bayağı ciddi durumlar vardı ve yanlış hatırlamıyorsam ciddi anlamda tehlike içinde olduğunuzu söylemiştin şehir olarakta ve bir süre sonra sende hesapta kayboldunuz . e biz geride kalanlar devam ettik görüşmeye ki hala devam inşallah. kaç yıl oldu bilmiyorum ama çok uzun zaman olmuş gibi foruma bakmak lazım eski sohbetler çıkar. özelden yazışalım kaldığımız yerden devam edelim yahu kimse yoksa bile ben hep burada oluyorum köşe taşı gibi hayatta olduğum sürece he he he :)
 
lezce user 01.07.2020

Üye
(17 Puan)


    Aydın insan çok fakat buradaki çoğu kişi iki kelam etmeye bile layık değil. En azından benim düşüncem bu yönde.. 
lezce user 01.07.2020

Üye
(21 Puan)


    Altı2 nin bahsettiği kendiliğinden oluşan güzel ekip vardı aslında , bazen düşündürücü bazen komik bazen de tatlı atışmaları ve paylaşımları olurdu , varlıkları gibi gidişleri ile de gayet onurlu bir davranış sergilediler ve özlendiler.💜  
lezce user 05.08.2020

Üye
(672 Puan)


   
Samething dimiii :)
 
lezce user 04.09.2020

Üye
(21 Puan)


    Buraları eski haline getirmeyi deniyelim mi ? 😉  
lezce user 05.09.2020

Üye
(672 Puan)


    Samething valla benlik sıkıntı yok lakin ötesini bilemem. buralar eski haline getirilir ama eskiler getirilemez orası var .bir de kimse eskisi gibi değil artık bu kısımda var..
 
lezce user 06.09.2020

Üye
(21 Puan)


    Guiding .... haklılık payın var fazlasıyla 
Sayfalar:  1


 
-----------------------------------------------------
Copyright©2008 - Lezce bir Kodme hizmetidir
-----------------------------------------------------


forum, chat, sohbet, haber, sinema, arkadaş, partner, muhabbet, odaları, odası, kanalı, itiraf, sitesi, siteleri.