tr en sk zh ru ro pl nl it fr es el de cs
AnaSayfa lezbiyen Haber lezbiyen Makale lezbiyen Seri ilan lezbiyen İtiraf lezbiyen Duvar lezbiyen Magazin lezbiyen Eğlence lezbiyen Astroloji lezbiyen Forum lezbiyen Sohbet  

Foruma hoş geldiniz


KONU [Forumlar] [Konular]
lezce Tarih : 26.02.2009

Üye
(30 Puan)

      kıyıköy:
``Trakya`nın Karadeniz kıyıla-rında bir şirin köy !``

Kıyıköy Kırklareli`ne bağlı küçük bir köy. Doğal bir limana sahip kıyıları balıkçılar için iyi bir sığınak... Köy Karadeniz`e bakan yüksek tepeler üzerine kurulmuş. En önemli geçim kaynağı balıkçılık ve ormancılık. Köy`e Bizans döneminden kalma bir şehir kapısından giriliyor ve bölgede sur kalıntılarına rastlamak mümkün. Balıkçılıkla uğraşan Rumların yerleştiği bu bölgeye önceleri ``Midye`` adı verilmiş. Günümüzde Kıyıköy adıyla anılıyor ve bölgede Selanikli Türkler yaşamakta. Çevre ilçe ve köyler ise; Saray, Bahçeköy, Güngörmez, Aksicim, Kömürköy, Sergen (kışlacık), Vize`dir.

(alinti www.kiyikoy.org)

son tatilimi orada geçirdim, deniz çok ideal değilse bile farklı bir tat, tabi dalga sevenlere, ayrıca şirin bir deresi ve ormanı var, bir de hazine hikayelerine katıla katıla güleceğiniz manastırı. Roman havası seviyosanız, her hafta sonu çingen düğünlerinde iyice bir göbek atabilirsiniz, yada bu oyun na
sıl oynanır erbabından izlersiniz, yanısıra roman şakalarıyla:) Sahildeki salaş barda ateş yakıp eğlenebilirsiniz. Ama asıl güzel tarafı, tepeceğindeki restoranlardan veya çay bahçelerinden birinden izleyebileceğiniz süper bir manzara... Ben sevdim, ama pansiyon secerken dikkat.
 
 
 
CEVAPLAR
lezce user 17.12.2015

Üye
(28 Puan)


    Şirin bir kasaba ama daha fazlası değil. Denize girmeden olmaz diyorsanız tercih edeceğiniz yerlerden biri olmamalı. Çeken akıntıları mevcut. 3 yıl önce gittiğim günde 4 kişinin boğulmasına Şahit oldum maalesef. Gidin daracık sokaklarında keşfe Çıkın ama denize girmeyin kısacası.  
Sayfalar:  1


 
-----------------------------------------------------
Copyright©2008 - Lezce bir Kodme hizmetidir
-----------------------------------------------------


forum, chat, sohbet, haber, sinema, arkadaş, partner, muhabbet, odaları, odası, kanalı, itiraf, sitesi, siteleri.