tr en sk zh ru ro pl nl it fr es el de cs
AnaSayfa lezbiyen Haber lezbiyen Makale lezbiyen Seri ilan lezbiyen İtiraf lezbiyen Duvar lezbiyen Magazin lezbiyen Eğlence lezbiyen Astroloji lezbiyen Forum lezbiyen Sohbet  

Foruma hoş geldiniz


KONU [Forumlar] [Konular]
lezce Tarih : 14.03.2009

Üye
(278 Puan)

      L WORD DİZİSİ:
Los Angeles’ta yaşayan bir grup lezbiyenin yaşamlarından kesitler sunnan ve lezbiyen/eşcinsel kültürün bilinmeyen yönlerini izleyiciye aktaran The L Word, femme, butch, lipstick ve goth gibi her kategorideki lezbiyeni senaryo akışına dahil etmektedir.

Dizi, eşcinsel kültürünü ve yaşayışını tanıma açısından öğretici olarak kabul edilmektedir. Nipple confidence ve hasbian gibi özel anlamlar içeren kelimelerin anlamları dahi dizi içerisinde detaylı bir şekilde anlatılmaktadır.

I. Sezon Konu Örnegi

Bette Porter (Jennifer Beals) ve Tina Kennard (Laurel Holloman) yedi yıldır birlikte yaşayan ve çocuk sahibi olmak isteyen bir çifttir. Komşuları Tim’in(Eric Mabius) yaşamı nişanlısı Jenny’nin (Mia Kirshner) yanına taşınması ve ardından Marina’ya (Karina Lombard) aşık olması ile allak bullak olacaktır.

Bette ve Tina’nın arkadaş çevresinde tam bir butch olan, kalp kırıcı kuaför Shane (Katherine Moennig); kapalı yaşayan, aşkı ve kar
iyeri arasında sıkışmış tenisçi Dana Fairbanks (Erin Daniels); aşkı arayan biseksüel gazeteci Alice; ve The Planet isimli kafenin ilk sahibi, fransız asıllı Marina (Karina Lombard) bulunmaktadır.

Bette’in yaşamı müzisyen ablası Kit’in (Pam Grier) şehre geri dönmesi, babası ile olan ilişkileri ve Tina ile yaşadığı sorunlar nedeniyle çıkmaza girer ve Bette yedi yılın ardından Tina’yı aldatır. Bu sırada Tina hamiledir.www.Lezbiyenfilmleri.com
 
 
 
CEVAPLAR
lezce user 12.04.2009

Üye
(4 Puan)


    Bilgi için teşekkürler evet ya dizi süperdi :S 6 sezon ama her bölümünü izlemek ayrı bir zevkti :)) Tekrar izlemeye başladım herkese tavsiye ederim.. Eğer bir ilişki yaşanacaksa Böyle olmalı tabe aldatma olmamak şartıyla hehhe :)) 
lezce user 29.05.2009

Üye
(3 Puan)


    süper dizi! her eşcinselin izlemesi gereken bir dizi bence, ilk beş sezon bende var ama altıncı sezonu izleyemedim. youtubeda da indiremedim, çok bölük pörçük vermişler.cevap yazabilirseniz çok sevinirim. 
lezce user 09.07.2009

Üye
(278 Puan)


    L word 6. Sezon Altyazilari ile beraber Çıkmıstır Bilginize. 
Sayfalar:  1


 
-----------------------------------------------------
Copyright©2008 - Lezce bir Kodme hizmetidir
-----------------------------------------------------


forum, chat, sohbet, haber, sinema, arkadaş, partner, muhabbet, odaları, odası, kanalı, itiraf, sitesi, siteleri.