tr en sk zh ru ro pl nl it fr es el de cs
AnaSayfa lezbiyen Haber lezbiyen Makale lezbiyen Seri ilan lezbiyen İtiraf lezbiyen Duvar lezbiyen Magazin lezbiyen Eğlence lezbiyen Astroloji lezbiyen Forum lezbiyen Sohbet  

Foruma hoş geldiniz


KONU [Forumlar] [Konular]
lezce Tarih : 25.05.2013

Üye
(89 Puan)

      Meme Ameliyatında Beni Neler Bekliyor?:
Meme Ameliyatında Beni Neler Bekliyor? Ameliyattan önce ihtiyacınız olabileceklerle sonrasında muhtemelen olacaklar ve en iyi şekilde iyileşmek için tavsiyeler:


•Eğer içiyorsanız ve dokularınız iyi, hızlı iyileşsin istiyorsanız en az 3-4 hafta önce sigarayı bırakın
•Valizinizi iyi hazırlayın, ne lazım olur, neyi kolay giyerim, her zaman yaptığım şeyleri o halde yapmak için ekstra neye ihtiyacım olur diye düşünün.
•Önden düğmeli yani önü tamamen açılabilen pijama alın, bir süre -kolay giyildiği için- lazım olacaktır.
•Yanınızda götüreceğiniz çantaya ihtiyaçlarınıza göre kollarınızı daha az kullanmanızı sağlayacak her şeyi ekleyin: kitap tutacağı, kağıt havlu, ıslak mendil vs.
•Ameliyattan önceki gece yarısından önce yemek yemeyi kesmeniz gerekecek (bu yüzden tok tutacak lifli gıdalar tercih edin, iyi yiyin)
•Ameliyattan önce tuvalete gidin; çünkü çıkar çıkmaz gidemeyeceksiniz.
•Ameliyat günü telefonunuza s
izin yerinize bakacak (hatta kulağınıza tutacak), mesaj yazacak biri bulundurursanız iyi olur; kulaklığınız varsa yanınızda olsun; çünkü o gün siz ameliyattan sonra göğüs bölgesi sıkıca sargılı, iki koltuk altının beş parmak altından çıkan iki (~25`er cmlik) borunun ucunda diren torbaları sallanan, narkoz etkisiyle acı hissetmese de çok kıpırdamaması gereken biri olacaksınız.
•Narkoz etkisiyle kafanız biraz güzel olabilir, konuşurken ağızda kayma, dilde dönmeme vs olabilir; uykulu olabilirsiniz; ama bunlar herkeste de olmaz, yani akışına bırakın.
•Ameliyattan sonraki bir kaç saat daha narkoz etkisi devam edebilir; -tansiyonun düşmesine de bağlı olarak- baş dönmesi, yorgunluk/uyku , bulantı, baş ağrısı, titreme, üşüme vb. olabilir (bu yüzden ameliyattan hemen sonra birkaç saat uzanmanız istenir.
•Ameliyattan sonra ilk yemek, ilk tuvalet ve ilk yürüyüş tansiyon değerlerinize falan göre hemşireler tarafından ayarlanır. Bu tip ihtiyaçlarınız için mutlaka hemş
ireye danışın.
•Narkoz etkisinden çıktığınızda yani birkaç saat sonra biraz ağrınız olabilir, ağrı eşiği kişiden kişiye değiştiği için bir şey söylemek zor; ama kullanılan yöntem ne olursa olsun meme ameliyatı kaslarınızdan herhangi biri kesilmeden sadece derinin altındaki dokunun alınması şeklinde yapılan bir ameliyatın çok ağrılı olması da beklenemez... Belli aralıklarla ağrınıza derece vermeniz istenecek buna göre ağrı kesici ayarlanacak, ağrınız konusunda gerçekçi olun.
•Belli aralıklarla direnlerdeki atık kan ölçülerek alınacak; ama bunları zaten hemşireler biliyor, siz sakin olun ve uzanın.
•Özel hastaneler genelde o gün veya ertesi gün taburcu eder; ama direnler 2-3 gün boyunca sizinle olacak. Pansuman için açılacağı zaman hariç sargılarınızı açmamaya özen gösterin. Sırtınız dayanılamayacak kadar ağrırsa 2-3 dakikalığına açabilir veya çok çok az olmak kaydıyla daha gevşek şekilde tekrar sarabilirsiniz; bunun için de doktor veya hemşireye danışmanız
iyi olur; ama hiç ellememek en iyisi.
•Direnlerin çıkarılacağı gün gömlek giyin. Doktor bir küçük neşterle size doğru yaklaşınca aklınız çıkmasın, o bıçak derinize değmeyecek, direni tutan iplikleri kesecek; ama sonra canınız biraz yanacak o yüzden... Ama dişinizi sıkmayın koccaamaaan bir nefes alın ve doktor direni çekerken üfleyin, böylece canınız daha az yanabilir. Direnleri çekecek ve feci bir yanma hissi duyacaksınız, doğruyu söylemek gerekirse sağlam acıyacak; ama üzülmeyin bir saate acısı tamamen kaybolur.
•Terramycin Deri Merhemi hem direnlerin çıktığı yerler için hem de ameliyat skar yerleriniz yani neşter değen her yeriniz için harika işler çıkaracak bir merhemdir, mutlaka alın, en azından ilk iki hafta kullanın.
•1 hafta alışıla geldik şekilde banyo yok, (yiğitlik etmeyin) sabunlu suyla sizi silerek yıkayacak biri gerekiyor [çok utanıyorsanız bir erkek mayosu iş görür ;) ]. Bırakın eğdiğiniz kafanızı, bacaklarınızı, kollarınızı, belinizi sab
unlu süngerle falan güzel yıkayıp durulasın, gerisi ıslak mendille bir hafta idare eder.
•en azından 2 hafta boyunca sargı/ korse/ binder kullanmaya devam edin, ``oh hareket edebiliyorum`` diye uzanıp bir şeyler almaya, abartılı hareketler yapmaya başlamayın.
•Başarılı bir ameliyat geçirdiyseniz morluğunuz pek olmayacaktır, cildinizin biraz tuhaf bir renkte olmasına, hafif sarkık veya şiş olmasına aldırmayın, zamanla geçecektir. 1. ay, 4. ay ve 7. ayda çok farklı şeyler göreceksiniz (Ha olur da gerçekten bir aksilik olursa 6 ay sonra ikinci bir düzeltme operasyonu yaptırabilirsiniz).

Eğer ameliyatınız başarılı geçtiyse ve bu dediklerimin hepsini yaptıysanız 1 ayın sonunda hem izler hem iyileşme hızı hem hareket kabiliyeti açısından çok çok iyi yol almış olduğunuzu göreceksiniz. Geçmiş olsun : )
Posted 15th February by Berk İnan

http://transsicko.blogspot.com/2013/02/meme-ameliyatndan-sonra-beni-neler.html
 
 
 
CEVAPLAR
lezce user 09.05.2020

Üye
(90 Puan)


    Meme büyütme ameliyatında da aynı şeyler oluyor. 
Sayfalar:  1


 
-----------------------------------------------------
Copyright©2008 - Lezce bir Kodme hizmetidir
-----------------------------------------------------


forum, chat, sohbet, haber, sinema, arkadaş, partner, muhabbet, odaları, odası, kanalı, itiraf, sitesi, siteleri.