tr en sk zh ru ro pl nl it fr es el de cs
AnaSayfa lezbiyen Haber lezbiyen Makale lezbiyen Seri ilan lezbiyen İtiraf lezbiyen Duvar lezbiyen Magazin lezbiyen Eğlence lezbiyen Astroloji lezbiyen Forum lezbiyen Sohbet  

Foruma hoş geldiniz


KONU [Forumlar] [Konular]
lezce Tarih : 22.08.2014

Üye
(200 Puan)

      Mitolojide Lezbiyen ve biseksüel Karakterler:
1- Artemis
Zeus ve Leto`nun kızı, Apollo`nun ikiz kardeşi, antik yunanın en güçlü tanrıçalarından biri.
Avcılık, vahşi doğa, doğum ve bekaret tanrıçası.Amazonlar Artemis`e ibadet etmişlerdir.

Britomartis, Cyrene, Atalanta, ve Anticleia gibi pek çok kadın aşığı olan Artemis, kadınlardan oluşan oklu savaşçılarıyla yaşar.Ay tanrıçası Dictynna`ya ve su perisi Daphne`ye aşık olmuş,Amethyst, Taygete, ve Callisto ile de ilişkileri olmuştur.( Francois Boucher, Callisto ve Artemis`in lezbiyen aşkını ``Jupiter ve Callisto`` isimli tablosunda resmetmiştir.)

2- Iphis ve Ianthe

Iphis, Telethusa ve Ligdus`un kızı.
Ligdus Telethusa`yı eğer doğuracağı çocuk kız olursa bebeği öldürmekle tehdit eder. Telethusa bu tehdit üzerine Mısır tanrıçası Isis`e ne yapması gerektiği konusunda dua eder ve yardım ister. Isis her ne olacak olursa olsun çocuğu doğurmasını söyler, onu koruyacağına söz verir.Bunun üzerine annesi Iphis`in doğumunda cinsiyetini babasından saklar ve
onu bir erkek gibi yetiştirir. Iphis`in cinsiyeti annesi ile arasında uzun yıllar bir sır olarak kalır.
Oğlunu çok seven Ligdus, gelin olarak dünyalar güzeli Ianthe`i uygun görür ve ikisinin düğünü ayarlanır. Ianthe, gerçeği bilmiyordur ve erkek sandığı Iphis`e deliler gibi aşık olur. Iphis içinde bulunduğu durum için çok endişelidir, hayatının aşkını bulmuş ve evlenmek üzeredir fakat düğün günü Ianthe`nin durumu fark edecek olması onu üzmektedir.
Düğünden bir gün önce annesi Iphis`i tanrıça Isis`in tapınağına götürür ve beraber bu işin altından kalkabilmeleri için yalvarırlar.Bunun üzerine Isis, Iphis`in cinsiyetini erkeğe çevirir. Iphis ve Ianthe tanrılar tarafından kabul gören ve kutsanan bir düğün gerçekleştirip, mutlu bir hayat sürerler.

3- Aphrodite ve Sappho

Aphrodite, güzellik ve aşk tanrıçası olarak bilinir, karşı cinsle yada hem cinsle olan aşkı bir birinden ayırmadığından lezbiyenler tarafından tapılmıştır. Onun için aşk, güzel olduğu sürece aşktır.

Saphho bir kadının aşkını kazanmak için Aphrodite`e yakarır ve ona yazdığı bir ilahisi günümüze ulaşmıştır.
 
 
 
CEVAPLAR
lezce user 22.08.2014

Üye
(200 Puan)


    4- Athena

Yunan mitolojisinde Zeus`un kızı; bilgelik, cesaret, ilham, hak ve adalet, matematik, strateji, sanat tanrıçası. Genelde zırhlı bir şekilde tasvir edilir fakat savaşlardaki önceliği adalettir.

Daha çok ``Pallas Athena`` olarak anılır, Pallas adını kendi almıştır. Bazı hikayelere göre Pallas, Athena`nın yanlışlıkla öldürdüğü çocukluk arkadaşı ve kadın aşkının adıdır. Ölümünün ardından çok üzüldüğü için Pallas`ı adıyla yaşatmaya çalışır.

Bilinen erkek bir sevgilisi hiç olmamıştır. Myrmex adında bencil bir kadına aşık olduğu söylenir. Athena yalanları üzerine ceza olarak Myrmex`i bir karıncaya dönüştürmüştür.
 
lezce user 23.08.2014

Üye
(33 Puan)


    tam da şu an yunan mitolojisi okuyordum :) Athena yı da çok sevdim cidden :) 
lezce user 24.08.2014

Üye
(200 Puan)


    Benim favorim Artemis, hem biraz amazonlardan kaynaklı hemde bir zamanlar Xena diye bir dizi vardı orada çok işlerlerdi Artemis`i bir sempatidir devam ediyor:) 
lezce user 24.08.2014

Üye
(33 Puan)


    aynen Artemis cok sempatik bir de İO nun inek hikayesi çok cici geldi bana :) 
lezce user 25.08.2014

Üye
(200 Puan)


    O hikayeye bende bayılırım ama sadece lezbiyen ve biseksüel karakterler açısından yazdığımdan o hikayeye yer vermedim :) 
lezce user 28.01.2018 01:00:00

Üye
(14 Puan)


    Bu kaydettiklerini anlatan bir mitoloji kitabı var mi acaba? Merak ettim de.  
lezce user 29.01.2020 01:00:00

Üye
(7 Puan)


    Vaovv. Iphis ve Ianthe olayını bilmiyordum, çok ilginç. 
Sayfalar:  1


 
-----------------------------------------------------
Copyright©2008 - Lezce bir Kodme hizmetidir
-----------------------------------------------------


forum, chat, sohbet, haber, sinema, arkadaş, partner, muhabbet, odaları, odası, kanalı, itiraf, sitesi, siteleri.