tr en sk zh ru ro pl nl it fr es el de cs
AnaSayfa lezbiyen Haber lezbiyen Makale lezbiyen Seri ilan lezbiyen İtiraf lezbiyen Duvar lezbiyen Magazin lezbiyen Eğlence lezbiyen Astroloji lezbiyen Forum lezbiyen Sohbet  

Foruma hoş geldiniz


KONU [Forumlar] [Konular]
lezce Tarih : 17.01.2020 01:00:00

Üye
(553 Puan)

      Neler oluyor hayatta!... 1.Bolum:
Almanya`da doğum belgelerinde üçüncü cinsiyeti seçmek artık mümkün. Perşembe akşamı Federal Meclis`te oylanarak kabul edilen düzenleme, cuma günü Eyalet Temsilciler Meclisinde de onaylandı.
ALMANYA Anayasa Mahkemesi geçen yıl aldığı kararda, doğum belgelerindeki cinsiyet hanesinde ``erkek`` ya da ``kadın`` dışında bir seçeneğin daha olması gerektiğine işaret ederek topu meclise atmıştı. Cuma günü onaylanan düzenleme ile birlikte hem kadın hem erkek cinsiyetine ait özellikleri taşıyan interseks bireylerin, doktor raporu sunmaları durumunda ``diğer” opsiyonunu seçmesi mümkün olacak. Doğum belgesinde ``diğer`` opsiyonunu seçebilmek için doktor raporu sunma zorunluluğu Yeşiller partisi tarafından eleştirilirken, Lezbiyen ve Gayler Birliği (LSVD) de interseksüelliği sadece biyolojik özelliklere indirgemesi nedeniyle düzenleme karşısında hayal kırıklığına uğradıklarını açıkladı.

Hükümet ise doğum belgesinin objektif kriterlere dayanması gereken ve kanıt niteliği taşıyan bir kayı
t olması gerekçesiyle doktor raporunun gerekliliğini savunuyor.
 
 
 
CEVAPLAR


Şu an hiç cevap yok!


Sayfalar:


 
-----------------------------------------------------
Copyright©2008 - Lezce bir Kodme hizmetidir
-----------------------------------------------------


forum, chat, sohbet, haber, sinema, arkadaş, partner, muhabbet, odaları, odası, kanalı, itiraf, sitesi, siteleri.