tr en sk zh ru ro pl nl it fr es el de cs
AnaSayfa lezbiyen Haber lezbiyen Makale lezbiyen Seri ilan lezbiyen İtiraf lezbiyen Duvar lezbiyen Magazin lezbiyen Eğlence lezbiyen Astroloji lezbiyen Forum lezbiyen Sohbet  

Foruma hoş geldiniz


KONU [Forumlar] [Konular]
lezce Tarih : 06.04.2016

Üye
(86 Puan)

      Uykusuzluk:
İlaç dışında bunun bir çözümü var mı? Kac gün etti boyle olalı. Halbuki uykumda gelıyor. Ama yataga yatınca gelmıyor. Sıkıldım kac zamandır boyle olmaktan  
 
 
CEVAPLAR
lezce user 07.04.2016

Üye
(34 Puan)


    İnsomnia gerçekten insanı çileden çıkartan bir rahatsızlık.Yaklasik 5 aydır ciddi bir uyku problemi yaşıyorum.Bir doktora görünmeni tavsiye ederim.Ancak ilaç kullanmak istemiyorsan bazı tavsiyelerde bulunabilirim.Yatağı yalnızca uyumak için kullanmalısın.Kitap okumak vs için kesinlikle yataktan uzak dur.Akşam 6dan sonra kesinlikle çay kahve içmemelisin.Bitkisel çaylar rahatlatır.Onları tuketebilirsin.Eğer uykunun geldiğini düşünüp yatağa girdiğinde baktın uyuyamıyorsun hemen kalk ve oyalan.Debelenmek yalnızca insanı sadece sinirden sinire sokuyor maalesef.
Benim bulabildiğim çözümler bunlar.Kesin çözüm değil bu söylediklerim.Uyku düzeni stresle çok bağlantılı.Altta yatan problemleri de çözmek gerekebilir.Gene de sen bir psikiyatriste bir görün derim.
 
lezce user 07.04.2016

Üye
(86 Puan)


    iyi fikir oyalanmak ama aslında uzanıp uyumamak yeni değil benim için. çocukluğumdan beri var olan bir problem. ama en fazla yarım saat sürerdi debelenmem. oyalanınca da daha da geç olabiliyor ve alışıyorum. ikiye kadar oyalandıysam bir gün diğer gün de iki de geliyor uykum. benimki kronik sayılmaz. çünkü ara ara düzeliyorum. kafamın meşguliyet düzeyine bağlı. 
lezce user 11.04.2016

Üye
(4 Puan)


    Sanırım yattığında canını sıkan şeyleri düşünüp uyuyamıyorsun. Zihnini boşaltmayla ilgili yöntemler var. Onları bi araştır derim. Hiçbir şey düşünmemen lazım yatağa girdiğinde. Çok kafanı kurcalıyorsa baş ucuna koyduğun bi deftere o sorunu yazıp yarın bunun hakkında düşünürüm diyip o sorundan uzaklaşabilirsin mesela. Bu tarz zihin boşaltma yöntemlerinin hiçbirini denemedim o yüzden ne kadar işe yarar bilmiyorum. Yine de sen bir dene.  
lezce user 13.04.2016

Üye
(3 Puan)


    Çözümün ilk adımı kabullenmektir. Önce seni uykusuzluğa iten sebebi keşfetmelisin. (Alkol, nikotin ve kafein kullanımı,Kısa süreli uyku düzensizlikleri, Aşırı stres,İlaç kullanımı,Biyolojik saat düzeninin bozulması, Psikolojik rahatsızlıklar vs)

Gerçi hala bu problemin devam ediyor mu bilmiyorum. Bilincimize işleyen sorunlar olabilir, bunu ötelemek, ertelemek yerine üzerine gitmeliyiz. Sana diyorum ama ben yapmam mesela bunları. :) Bende de tam aksi çok uyuma problemi var. (ara ara nüksediyor.) Benimki kaçma psikolojisi.
 
lezce user 23.04.2016

Üye
(86 Puan)


    hepinize tesekkurler arkadaslar. cok sagolun. hallettim ben ilacsiz milacsiz. suan icin problem yok. nasil yaptim derseniz; istedigim saatte uyuyup erken kalkarak. obur gun uykum erken gelde haliyle. oyle oyle bi iki haftadir erken kalkip yatiyorum. erken dediysem 11-12 gibi. 
lezce user 03.07.2017

Üye
(68 Puan)


    Insomnia olsa bu kadar kolay geçmezdi. 
lezce user 15.05.2020

Üye
(90 Puan)


    Insomnia olsun yada olmasın, uyuyamama pobleminin hemen her seviyesi ciddiye alınmalı. Gündelik yemek su ihtiyacımız gibi, uyku da ayrılmaz bir parçamız. Ve dikkatsizce onu keyfiyet/ mecburiyet gibi sebeplerle kalitesizleştiriyoruz. Esasen biz hayatımını yaşama şeklimizi kötüleştirip, ardımdan günümüzün uzun saatlerini kapsayan kısmının etkilenmemesini bekleyemeyiz.

Kişiye göre değişir ancak, erken yatıp erken uyanalım. Geç uymanın kaybını vücudumuzda uzun yıllar hissetmesekte, var, kabul edelim.

Heyhat, uyku ziyadesiyle mühim.
 
Sayfalar:  1


 
-----------------------------------------------------
Copyright©2008 - Lezce bir Kodme hizmetidir
-----------------------------------------------------


forum, chat, sohbet, haber, sinema, arkadaş, partner, muhabbet, odaları, odası, kanalı, itiraf, sitesi, siteleri.