tr en sk zh ru ro pl nl it fr es el de cs
AnaSayfa lezbiyen Haber lezbiyen Makale lezbiyen Seri ilan lezbiyen İtiraf lezbiyen Duvar lezbiyen Magazin lezbiyen Eğlence lezbiyen Astroloji lezbiyen Forum lezbiyen Sohbet  

Foruma hoş geldiniz


KONU [Forumlar] [Konular]
lezce Tarih : 08.12.2017 01:00:00

Üye
(26 Puan)

      Yapay zeka Benjamin:
```Öğrenmeyi öğrenen` yapay zeka yazılımları 18 dünya şampiyonluğu bulunan Go oyuncusunu mağlup ederken bugün sürücüsüz otomobilin direksiyonuna geçip trafikte ne zaman ve ne şiddette kornaya basması gerektiğini öğreniyor. Peki sıfırdan bir metin çıkarsalardı,bu metin neye benzerdi ? ``
SUNSPRİNG ve IT`S NO GAME adlı iki kısa film senaryosunu yazan Benjamin adı verilen yapay zeka zaman içerisinde Hollywood senaristlerinin işine taş koyacağa benziyor.
Ayrıca Sunspring adlı kısa filminde Benjamin`in kendisinin yazdığı şarkı da bulunuyor.

Dipnot: Benjamin yapım aşamasında , daha önceden çekilmiş bilim kurgu ve fantastik filmlerle beslendi. Senaryosunu yazdığı filmlerde şimdilik alakasız diyaloglar var ve mantıklı bir kurgu yok.
 
 
 
CEVAPLAR
lezce user 13.01.2018 01:00:00

Üye
(23 Puan)


    korkutucu ve güzel :) 
lezce user 01.06.2019

Üye
(6 Puan)


    Benjamin’in yazma yeteneği, beslendiği diğer içeriklere dayanıyor. Bu örnekte, Sunspring’de olduğu gibi X Files kullanmanın yerine Shakespeare, Hollywood’un altın çağı, Aaron Sorkin’in hızlı politik filmleri ve tabii ki Sahil Güvenlik ve Kara Şimşek’ten yararlanıldı.

Sonuç genellikle pek mantıklı olmuyor ancak bu sorun değil. Mesela Aaron Sorkin’in derin diyalogları, aktörlerin birbiriyle duygusal iletişimi konusunda da içerik konusunda olduğu kadar başarılı.

Filmin yazarlarından, Walking Dead’den Thomas Payne, “İnsanlar bir Sorkin filmi izlediklerinde söylenen şeylere değil ekranda neler olduğuna bakarak olayları anlıyor.” diyor.

Benjamin de benzer bir şekilde çalışıyor. Ekibin ve aktörlerin zamanlama ve icra yetenekleri bu diyalogları anlamlı hale getiriyor. David Hasselhoff filmde, 80’lerden koparılmış o diyalog parçalarını yeniden canlandırmaya çalışıyor. Sondaki korkmuş ve kafası karışmış hali ise ironik bir şekilde bizim varoluşsal endişelerimizi yansıtıyor.

Gelecekte daha genel yapay zekaların var olduğu bir dünyaya doğru ilerliyor olabiliriz. Ancak günümüzün dar amaçları olan yapay zekaları da oldukça güçlü. Sanatçılar, girişimciler ve araştırmacılar, algoritmalar üzerinde çalışarak yeni ürünler ortaya çıkarmaktan vazgeçmeyecek. Bu ürünler tamamen faydalı olmanın yanı sırada garip ve heyecan verici de olabilir.
 
Sayfalar:  1


 
-----------------------------------------------------
Copyright©2008 - Lezce bir Kodme hizmetidir
-----------------------------------------------------


forum, chat, sohbet, haber, sinema, arkadaş, partner, muhabbet, odaları, odası, kanalı, itiraf, sitesi, siteleri.