tr en sk zh ru ro pl nl it fr es el de cs
AnaSayfa lezbiyen Haber lezbiyen Makale lezbiyen Seri ilan lezbiyen İtiraf lezbiyen Duvar lezbiyen Magazin lezbiyen Eğlence lezbiyen Astroloji lezbiyen Forum lezbiyen Sohbet  

Foruma hoş geldiniz


KONU [Forumlar] [Konular]
lezce Tarih : 23.11.2008

Üye
(89 Puan)

      YİYECEKLERİN SİNDİRİM SÜRELERİ:
Yediklerimizi ne kadar süre içinde sindirebildiğimizi bilirsek, spor, uyku gibi herhangi bir faaliyete başlamadan önceki öğünlerimizi daha bilinçli düzenleyebiliriz.


Örneğin uzun bir işe, yürüyüşe veya spor gibi yüksek performans gerektiren bir işe başlamadan bir saat öncesinde bir şeyler yememiz gerekiyorsa, sindirimi bir saat içerisinde tamamlanabilecek besinleri tercih etmeliyiz. Genel bir fikir vermesi açısından besinlerin sindirim süreleri şu şekilde özetlenebilir:


1 saatte sindirilebilenler: Su, çay, kahve, enerji yiyecekleri, sporcular için özel hazırlanmış karbonhidrat konsantreleri.


2 saatte sindirilebilenler: Süt, kakao, yoğurt, et püresi, beyaz ekmek, muz, müsli/corn flakes tarzı kahvaltılık tahıllar, hafif sebze, prinç/pilav, alabalık protein konsantreleri.


3 saatte sindirilebilenler: Siyah ve karışık ekmekler, kek, patates, yumurta, büyükbaş hayvan ve koyun eti, tavuk, sebze, elma.


4 saatte sindirileb
ilenler: Sosis, salam, hindi, dana kızartması, biftek, fındık-fıstık.


5 saatte sindirilebilenler: Kabuklu yemişler, kızartmalar, patates kızartması.


6 saatte sindirilebilenler: Pastırma, mantar, ton balığı.


7 saatte sindirilebilenler: Kaz eti, sardalya, tuzlama balık.
 
 
 
CEVAPLAR
lezce user 25.08.2012

Üye
(2 Puan)


    sindirimi en kolaydan yersek,daha çabuk acıkırız? geç olandan yersek kalorisi fazla kilo alırız...ya amannn banane deyip hepsini yemeli.ya da hiçbirini yemeyip protesto etmeli (: 
Sayfalar:  1


 
-----------------------------------------------------
Copyright©2008 - Lezce bir Kodme hizmetidir
-----------------------------------------------------


forum, chat, sohbet, haber, sinema, arkadaş, partner, muhabbet, odaları, odası, kanalı, itiraf, sitesi, siteleri.