Haber | Bakan lezbiyen olduğunu açıkladı

Bakan lezbiyen olduğunu açıkladı


Almanya'da 22 Eylül'de yapılan seçimlerden üçüncü kez zaferle çıkan Başbakan Angela Merkel'in, Sosyal Demokrat Parti (SDP) ile kurduğu 'büyük koalisyon' hükümetinde Çevre Bakanı olan Barbara Hendricks lezbiyen olduğunu açıkladı.

Böylece Hendricks, Almanya ’nın lezbiyen olduğunu açıklayan ilk kabine üyesi oldu. Rheinische Post gazetesine verdiği röportajda “Yeni yılı yaşam partnerimle geçireceğim” diyen Hendricks böylece lezbiyen olduğunu ilk kez açıkça dile getirmiş oldu. 19 yıldır Bundestag üyesi olan SDP’li Hendricks’in lezbiyen olduğunu ‘herkesçe bilinen bir sır’ diye niteleyen basın , buna karşın bakanın kamuoyu önünde bunu daha önce açıklamadığına dikkat çekti. Basın, kabinenin eşcinsel olduğunu açıkça dile getiren bir diğer üyesinin de Dışişleri Bakanı Guido Westerwelle olduğunu hatırlattı

Kaynak: http://www.radikal.com.tr/dunya/bakan_lezbiyen_oldugunu_acikladi-1169132 (Haber bilgisi için Parmak_KadiN nickli arkadasımıza tesekkür ederiz)


Haber Tarihi : 03.01.2014
Haber Editörü : Dersuyolf
  «« GERi
Bu haber 146772 kez okundu.

Haberi
Paylaş
Face
Paylaş facebook
Blog
Paylaş Blogger
Frien
Paylaş Friendfeed
Mysp
Paylaş Myspace
Twit
Paylaş twitter


Not: Bu sayfalarda yer alan yorumlar kişilerin kendi görüşleridir.
Yazılanlardan lezce.com sorumlu tutulamaz.

Habere Yorum Yaz

Partner kelimesi cok ``politically correct`` geliyor bana. Yine de bir bakanin bunun, baskalarinin dusuncelerinin aksine, ne kadar normal oldugunu ustune basa basa, kahvaltda menemen yedim der gibi soylemis olmasi cok guzel. LGBT haklari konusunda agirligini koymasa dahi bunu insanlarin gozunde normallestirebilmek icin bir seyler yapiyor olmasi cok hosuma gitti benim. Cogumuz saklanmiyor olsaydik belki isimiz daha kolay olurdu. Keske daha cok goz onunde olsaydik.
Yazan: Lezce Üyesi

sana katılıyorm merry
Yazan: Lezce Üyesi

Sanki milletin de çok umrunda. önemli olan hazır kabinedeyken içinde bulunduğun, aynı yönelime sahip insanların hakları için ne yaptığın. Mesela eşcinsellerin evlat edinme kanunun saçmalığı ve korkunç ayrımcılığı, mesela almanya`da hala civil partnershipin olması filan Sayın Barbara. Barbara heralde, barbara bakan olan.
Yazan: Lezce Üyesi

sonu ne olursa olsun, aşkın saklanacak bir şey olmadığını düşünüyorum, iyi yapmış ablam.
Yazan: Lezce Üyesi

Diğer başlıklardan bazıları.
Eşcinsel savaş kahramanından özür dilediler
Fıstık atılan maymunlara döndüm
GSÜ'de Homofobi: Sadece Destek Veriyorum, İbne Değilim
Avustralya'da eşcinsel evliliğe izin veren yasaya iptal
Eşcinsel sporculardan ayrımcılığı önleme çağrısı
İtalya’da Gökkuşağı Renkli Işıklandırmalar "Kışkırtıcı ve İdeolojik" Bulundu
Mavi ve “Yüce” Lezbiyen Seksi
Maria Bello Oğluna Bir Kadını Sevdiğini Söyledi
Cinsiyet değiştirip evlendiler!
Tüm Eşcinsellere ilticaci hakki tanildi!