Haber | Bir lezbiyenin olay itirafları

Bir lezbiyenin olay itirafları


Ünlü yazar Cengiz Semercioğlu’nun bugün kaleme aldığı yazı oldukça ilgi gördü. Bir lezbiyene son 2 aydır nasıl lezbiyen olmaya karar verdiğiyle ilgili sorular yöneltti. İşte o ilgi çeken röportaj!..

*Lezbiyen olmaya nasıl karar verdin?

Bana lezbiyen deme, lezbiyenlik tabirine karşı çıkıyorum.

*Kusura bakma jargonu bilmediğim için. Ne diyeceğiz? Kadın eşcinsellere lezbiyen demiyor muyuz artık?

Lezbiyenliğin ötekileştirici bir kavram olduğunu düşünüyorum. Ben bir kadın eşcinselim.

*2 ay içinde bunu bu kadar rahat söylüyor olmana inanamıyorum!

İlk başta zorlandım, söylediğim ilk kişi sensin biliyorsun, ama şimdi etrafıma çalışma arkadaşlarıma da söylediğim için rahatım!

*Ailene söyledin mi?

Kardeşim biliyor. Annem tahmin ediyor ama babama söylemedim!

*Psikolojik yardım aldın mı bu konuda?

Hala alıyorum. Psikoloğum kendimi daha iyi hissedeceğimi düşündüğü için, “Mümkün olduğu kadar çok insana söyle” dedi. Ben de açıklamam gerekenlere bu kararımı açıklıyorum.

*Peki 10 yıl boyunca yaşadığın ilişkiler hayatına giren erkeklerden sonra bu kararı nasıl verdin?

Kendimi geç keşfettim diyelim.

*Son sevgili bu kararını tetiklemiş olabilir mi? Hani yatakta kötüdür falan belki…

Uf tam bir sığ erkek bakışı işte… İnsan sevgilisi yatakta kötü diye eşcinsel olur mu? Gider başka bir erkek bulursun o zaman. Ama ben son 2 yıldır beraber olsam da erkekleri çekici bulmamaya başlamıştım.

*Bilmediğim için soruyorum. Bu geçici bir heves olabilir mi? 6 ay sonra da yeninden bir erkekle çıkma karşıma!

Hayır değil! Bundan sonra hayatıma bir eşcinsel olarak devam edeceğim. Bundan dolayı da sevgilimle çok mutluyum.

İLK KEZ YURT DIŞINDA BİR KADINLA ÖPÜŞTÜM!

* İlk nasıl yerleşti bu fikir kafana?

Yurt dışına gitmiştim, İspanya’ya. Çok samimi olmadığım ama tanıdığım yabancı bir kadın vardı. Kadının evinde bir partiye gittik, davetlilerin %70-80’i LGBT bireyiydi. Şarap falan içtik. Yan yana oturuyorduk kadınla. Ben ayağa kalktım bir ara. Bacağımdan tutup oturttu beni ve dudaklarımdan öptü.

BİR KADINLA SEKS YAPMAK KORKTUĞUM KADAR DEĞİLMİŞ!..

*Eve geldikten sonra?

Sonrası ne? Detay istemiyorsun heralde.

* Ya ne bileyim merak işte…

Öpüşmek bir şey değildi de bir kadınla cinsel birliktelik kuramayacağımı düşünüyordum. İşin en zor yanı o diye bakıyordum.

* Nasıldı peki?

Saçmalama istersen! Ama hoşnaldığım bir kadınla seks yapmak korktuğum kadar değilmiş!

“ Erkeklerden farklı mı?

Hem de çok… Çok daha haz verici olduğunu söylemeliyim benim için…

TEMİZLİĞE GELEN KADIN YATAKTA BİZİ GÖRÜNCE!..

Yıllardır evime temizliğe gelen orta yaşın üzerinde Güneydoğulu bir kadın var. Evimin anahtarı ondadır. Her zaman olduğu gibi bir sabah kapıyı açıp içeri girdi ve ilk kez beni bir kadınla yatakta sarmaş dolaş gördü. Göz göze gelmemizle kafasını çevirmesi bir oldu inanamadı. Daha sonra utana sakıla yanıma geldi elimi tuttu, “Allah mutlu etsin evladım!..” dedi.

SOKAKTA ÖNÜMÜZE TÜKÜRDÜLER!..

Eminönü’nden Sultanahmet’e yürüyoruz. Çok kısa bir süre el eleyiz. Adamın biri önümüze ayaklarımızın dibine tükürdü “O…lar birbirinizi mi beceriyorsunuz…”diye...

Kaynak: www.medyafaresi.com 15.11.2014


Haber Tarihi : 15.11.2014
Haber Editörü : Maya
  «« GERi
Bu haber 108640 kez okundu.

Haberi
Paylaş
Face
Paylaş facebook
Blog
Paylaş Blogger
Frien
Paylaş Friendfeed
Mysp
Paylaş Myspace
Twit
Paylaş twitter


Not: Bu sayfalarda yer alan yorumlar kişilerin kendi görüşleridir.
Yazılanlardan lezce.com sorumlu tutulamaz.

Habere Yorum Yaz

O abla bizede temizlige gelsin valla tanımadan sevdim suan onu belliki ıyı kalplı bırı😊
Yazan: Lezce Üyesi

Dilerim ülkemizde de biraz olsun yumuşar bize olan tavirlar. Bunun dışında güneydoğulu kadın eli öpülecek bir davranış sergilemş ne güzel :)
Yazan: Lezce Üyesi

Maxime Chattham`ın Kaosun Sırlarını baya bir önce okuyunca biraz beynim yanmıştı. Ancak haklılık payı olan bir kitaptı (Gaia teoremi gibi) ve biz Ortadoğu halklarının kaderine bu yüzyılda düşen şey sözde dini ve ahlaki değerlerde şeklen muhafazakarlaşmak. Bu tür örnekler vermek toplumun algısını açıyor-tamam. Ama ünlü aktrist gibi aşk yaşamak isteyen mahalle kızına ne oluyorsa; cinselliğini açıkça yaşamak isteyen mahalle insanlarına da karanlık sokak aralarında aynı şeyler oluyor. Yalnızlaşıyor, ötekileştiriliyor, savunmaya çekilmek durumunda bırakılıyor ve yalnızlaştırılıyor. Yani ``dont try this at home`` (bunu evde denemeyin) demek istiyorum.Ya da ``act with intensitive care`` (çok dikkatle davranın).
Yazan: Lezce Üyesi

Mükemmel yanlız olmadığıma ve benim gibi dönüşümü nü sonradan yakalamış olmasına rağmen ne istediğini net bilip korkusuz ca o maskeyi takmadan cesurca hareket etmeyi başarmış bir kadın olduğunu görmek beni inanılmaz derecede mutlu etti gerçi bu site için de hali hazırda yayınlanmış metinleri ve yazıları okuyan kaç kişi vardır ki? sanırım azımsanacak kadar az sayıda, ama ne olduklarını sadece hissederek yaşayarak değil okuyarakta bütünleyip tamamlamaya çalışsalar eminimki kendi adlarına çok büyük yollar kat edebilirler. Korkunun, maskelerin hayatlarında ki kargaşayı fazlasıyla çoğaltıklarının farkına varmalarını sağlayacak ama malesef yapan yok kayboldukça hata, kayboldukça acı, kayboldukça hırçın, kayboldukça mutsuz, kayboldukça acımasız oluyorlar :( ben ne olduğumu kim olduğumu keşfettim ve bundan asla utanmıyorum ben bir eşcinselim ben gökkuşağının altındaki büyük hediye yi buldum!! ``kendimi`` korkmayın kim olduğunuzdan söyleyin anlatın yardım alın ki bende aldım psikoloğum, kitaplarım, makaleler, hayat hikaayeleri, itiraf sayfası ve bu sitedeki herşeyden bunların dışında yapılması gereken tek şey cesaret cesaretinizi büyütün yok etmeyin.. Hayatınızdaki insanlar sizin seçiminiz için sizden nefret edip hayatlarınızdan çıkacaklarsa bırakın çıksınlar çünki onlar sizi seçimleriniz için yok ederse gerçekten sizi sevmeyi bilmemişlerdir..
Yazan: Lezce Üyesi

Ne hikayeler var bizde, ne güclü kadinlarimiz lezbiyenlerimiz bisexuellerimiz gay trans kardeslerimiz var bizim... Ne sorunlari engelleri duvarlari yikan hikayelerimizvar bizim...Ama Medya bunu göstermez, Türkiye kaldirmaz der ucuz bir Seks yazisi yazar. Kiniyorum !
Yazan: Lezce Üyesi

vay be günlükçü kadın en güzel tepkiyi vermiş :)
Yazan: Lezce Üyesi

Diğer başlıklardan bazıları.
Fotoğraflarla Trans Misafirhanesi sergisi açılıyor
'Lezbiyen mi?' sorusuna sert tepki
ABD’de Temyiz Mahkemesi eşcinsel evlilik yasağını savundu
Rusya'da iki gelinli ilk evlilik
Birkaç yıl kadınlarla birlikte oldum ama lezbiyen değilim
İran: Eşcinseller cinsiyet değiştirmeye zorlanıyor
MAGEM ve Kuir Kıbrıs'tan ortak etkinlik
Ermeni mahkemesinden homofobik nefrete cezasızlık!
Eşcinsel evlilik tartışması
Gözü Dönmüş Aşık, Eşcinsel Sevgilisine Ailesini Öldürttü