Haber | Cinsiyet Değiştirdikten Hem Önce Hem de Sonra Doğum Yapan Trans Erkek Tarihe Geçti!

Cinsiyet Değiştirdikten Hem Önce Hem de Sonra Doğum Yapan Trans Erkek Tarihe Geçti!


Cinsiyet değiştirme ameliyatından hem önce hem de sonra doğum yapan ve Phoenix adında bir çocuk doğuran Kaci Sullivan, tarihe geçti.
DailyMail’e konuşan 30 yaşındaki Wisconsinli, ikinci hamileliğini ve çocuğun doğduğu anı şöyle anlattı:
“Bebeğin, içimden çıktığı an hissettiklerimi tarif etmem imkansız. Bu küçük insanı yaptığımı düşünmek çok mükemmel bir his. 26 haftalık sabah bulantıları ve 7 saatlik bir doğumdan sonra çok güzel bir andı.”

Kaci daha önce 2011’de ilk çocuğu Grayson’ı doğurmuştu. Bunlar, Kaci kendini kadın olarak tanımlarken ve eski kocasıyla evliyken oluyordu. Kaci, Cinsiyetiyle alakalı beklentilerden dolayı ilk hamileliğinin ne kadar zor olduğundan bahsetti:
“Süreç boyunca, içimdeki kadınlıkla bağ kurmak için, ona ulaşmak için dua ettim ama bunu yapamadım. Çok umutsuz ve kaybolmuş hissettim, ölmek istedim. O kadar karanlık bir yerdeydim ki, bebeğimi de kendimle beraber o karanlığa çekeceğimden korktum. Ama onu kollarıma aldığım an, kutsanmış gibiydim. Onu anında çok sevdim ve ona karşı bir sorumluluk hissettim.”

Grayson’ın doğumundan birkaç ay sonra Kaci, transseksüel olduğunu açıkladı. Bu eski kocasıyla ilişkisinin yıkılmasına yol açtı ve ikili boşandı. 2014’te Kaci, şimdiki partneri Steven’la tanıştı. 2016’da bir hamilelik kuşkusunun ardından çift, hamile olma kararı aldılar. Trans bir erkek olarak hamilelik süreci zor bir süreç olabiliyor ama Kaci bunların üstesinden geldi.
“Hamileliği, kökten feminen bulmuyorum. Kurulmuş cinsiyet rollerine ve kalıplarına inanmadığım için de hamilelik fikri beni tehdit etmedi. Beni daha az maskülen hissettirmedi. Göbeğim göstermeye başladıkça gittikçe büyüdü ve insanların içine çıkmaya çekinir oldum çünkü insanlar bakıyorlardı. Anormal şeklimi görebiliyorlardı. Kaygılar yaşadım ama benim verdiğim asıl mesaj hamileliğin cinsiyetle alakalı bir şey olmadığıydı.”

Çift, çocuklarını herhangi bir cinsiyet zorlamasıyla yetiştirmeyeceklerini söylediler. Kendilerine, çocuklarının cinsiyeti sorulduğunda cevapları belli: Hayır. 
“Çocukların cinsiyetlileştirilmesine gerek yok. Çocuktan başka kimse onun cinsiyetini açıklamamalı. Çocuğumun cinsiyetini kendisinden başka kimse bilemez. Aslında düşününce, çocuğun hangi cinsel organa sahip olduğu soruluyor ve bence bu çok ürpertici.”


Kaynak: http://gmag.com.tr/trans-erkek-cinsiyet-degistirdikten-hem-once-hem-de-sonra-dogum-yapan-ilk-kisi-oldu/


Haber Tarihi : 14.12.2017 01:00:00
Haber Editörü : devrim_1907
  «« GERi
Bu haber 161872 kez okundu.

Haberi
Paylaş
Face
Paylaş facebook
Blog
Paylaş Blogger
Frien
Paylaş Friendfeed
Mysp
Paylaş Myspace
Twit
Paylaş twitter


Not: Bu sayfalarda yer alan yorumlar kişilerin kendi görüşleridir.
Yazılanlardan lezce.com sorumlu tutulamaz.

Habere Yorum Yaz

Konuya kendince farklı bir açıdan bakmış.
Yazan: Lezce Üyesi

Diğer başlıklardan bazıları.
Alperen Ocakları Başkanı'nın LGBTİ'yi tehdit davasında karar çıktı
Büyük skandal! Yıllarca eşcinselleri fişlemişler
Türkiye’de LGBTİ Filmleri İzlemek De Mi Yasak?!
Cinsiyet Değiştirme Kanunu`nda Değişiklik
Taksim`de yapılacak olan LGBTİ etkinlikleri yasaklandı!
Ankara Valiliği, 'Alman LGBT Film Günleri'ni yasakladı
Hollywood'un iki güzel kadını ödül töreninde dudak dudağa öpüştü
Trans erkek Derin Oylum yurttan atıldı
Anne-oğul cinsiyet değiştirdi; baba-kız oldular
Kilise, Kız Çocuğu Takım Elbise Giymek İstediği İçin, Onun Adına Bir Tören Düzenlemeyi Reddediyor