Haber | Diyanet İşleri Başkanı Erbaş'tan LGBTİ açıklaması: Yaradılışa aykırı bir sapkınlık

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş'tan LGBTİ açıklaması: Yaradılışa aykırı bir sapkınlık


Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Türkiye'de 30 Haziran'da düzenlenen Onur Yürüyüşü'ne değindiği konuşmasında LGBTİ+ bireyler için 'sapkın' ifadesini kullandı. Konya'da düzenlenen 8. Yurt Dışı Din Hizmetleri Konferansı'nın açılışında yaptığı konuşmasında Erbaş, "Aileyi tahrip eden, insani ve ahlaki değerleri hiçe sayan söz konusu propagandanın, özgürlük, onur gibi kavramlarla servis edilmesi bir algı operasyonu ve aldatmacadır." dedi.

İstanbul'da yasaklanan Onur Yürüyüşü'nün ardından birçok belediye sosyal medya hesapları üzerinden "Nefret değil, sevgi kazanacak. "#Pride2019" etiketleriyle paylaşım yapmıştı. Konuşmasında Onur Haftası etkinliklerine değinen Erbaş, "Zaman zaman bazı kavramlar, organizasyonlar, 'cinsiyet eşitliği' gibi sloganlar adı altında birtakım sapkınlıkların gündeme getirildiğini ve yaygara yapıldığını görmekteyiz." ifadelerine yer verdi.

"Yaradılışa aykırı bir sapkınlıktır"

İslamofobi'nin bir insan hakları sorunu olduğunu söyleyen Erbaş konuşmasına şöyle devam etti: "Anne olmayı devreden çıkaran bir kadın ve baba olmayı devreden çıkaran bir erkek tasavvuru, fıtrata, yaradılışa aykırı bir sapkınlıktır ve tarih boyunca bütün inançlar tarafından hem reddedilmiş hem de lanetlenmiştir. Yani annelik ve babalıktan vazgeçen cinslerin birbiriyle evlenmelerine varıncaya kadar ileri götürülen bu iş, bütün insanlığın meselesidir, sadece Müslümanların meselesi değil. Bu yüzden çocuklarımızı, gençlerimizi sapkın anlayışlara karşı eğitmek, bilinçlendirmek ve korumak hepimizin vazifesidir."


Kaynak: https://tr.euronews.com/amp/2019/07/02/diyanet-isleri-baskani-erbastan-lgbti-aciklamasi-yaradilisa-aykiri-sapkinlik


Haber Tarihi : 02.07.2019
Haber Editörü : Dersuyolf
  «« GERi
Bu haber 156224 kez okundu.

Haberi
Paylaş
Face
Paylaş facebook
Blog
Paylaş Blogger
Frien
Paylaş Friendfeed
Mysp
Paylaş Myspace
Twit
Paylaş twitter


Not: Bu sayfalarda yer alan yorumlar kişilerin kendi görüşleridir.
Yazılanlardan lezce.com sorumlu tutulamaz.

Habere Yorum Yaz

Evet kesinlikle din adamlarından hacılardan hocalardan ve bunun gibi sapık lardan çocuklarımızı korumak için eğitim vermeliyiz.. anne ve baba olmaktan ise vaz geçemiyoruz sadece yeni yollar buluyoruz.. Demeyi çok isterdim..
Yazan: Lezce Üyesi

Diğer başlıklardan bazıları.
İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu yabancı basın mensuplarının sorularını yanıtladı.
Şişli Belediyesi Onur Haftası’nı kutladı
BirGün gazetesine ilan: LGBTİ+ Onur Yürüyüşlerini yasaklamayı bırakın!
Hormonlu Domates’ler sahiplerini buldu: Ankara Valiliği, TİHEK, Diyanet ve dahası
7. İZMİR LGBTİ+ ONUR HAFTASI YASAKLANDI
7. İzmir LGBTİ+ Onur Haftası Programı Açıklandı!
Birlikte Güçlüyüz
Emel! Bende lezbiyen değilim
ODTÜ'lüler, gay ve lezbiyenler için eylemde
ARAŞTIRMA: HETEROSEKSÜEL KADINLAR EŞCİNSEL TEMALI YETİŞKİN FİLMLERİNİ TERCİH EDİYOR