AKP, CHP ve MHP’den vekiller LGBTİ seminerine katılacak
avrupa parlamentosu’nun temel haklar ve lgbtİ’lerin ayrımcılıktan korunmasına ilişkin tiran’da düzenleyeceği seminere akp, chp ve mhp’den 4 vekil katılacak. arnavutluk’un başkenti tiran’da 20-21 kasım’da düzenlenecek “temel haklar, ayrımcılık yasağı ve lgbtİ (lezbiyen, gey, biseksüel, trans, inte..

Köşe Yazıları
Aliye Aybüke Özdemir‏
Herkes Karşı, Herkese Karşı
Tüm yazılar için tıklayın

Haberlerden Başlıklar
Berlin’de Eşcinsellerin Cami Ziyareti Tartışması

berlin’deki şehitlik camii’ne eşcinsellerin yapacağı ziyaret ve panelin son anda iptal edilmesi eleştirilere yol açarken diyanet İşleri başkanlığı’nın cami yöneticilerine baskı yaptığı önesürülüyor berlin’in en büyük camisi şehitlik camii’ne eşcinsellerin yapmayı planladıkları ziyaretin iptal edi..
Maskeleri attılar

lgbt(lezbiyen, gay, biseksüel, transseksüel) kocaeli İnisiyatifi’nin İzmit’teki ilk etkinliği halk eğitim merkezi salonunda gerçekleşti. lgbt kocaeli İnisiyatifi ile kocaeli kadın emeği kollektifi’nin birlikte düzenlediği etkinlikte, halk eğitim merkezi salonu tamamen dolmuştu. dileyen herkesin ..
Bir lezbiyenin olay itirafları

ünlü yazar cengiz semercioğlu’nun bugün kaleme aldığı yazı oldukça ilgi gördü. bir lezbiyene son 2 aydır nasıl lezbiyen olmaya karar verdiğiyle ilgili sorular yöneltti. İşte o ilgi çeken röportaj!.. *lezbiyen olmaya nasıl karar verdin? bana lezbiyen deme, lezbiyenlik tabirine karşı çıkıyorum. ..
Fotoğraflarla Trans Misafirhanesi sergisi açılıyor

trans misafirhanesi ve misafirlerinin görsellerinden oluşan trans evi fotoğraf sergisi 20 kasım nefret suçlarıyla mücadele günü öncesinde, 15 kasım’da karşı sanat’ta açılıyor. İstanbul lgbtİ dayanışma derneği’nin, barınma, sağlık hizmetlerine erişim gibi konularda yardıma ihtiyaç duyan trans bire..
'Lezbiyen mi?' sorusuna sert tepki

los angeles'ta, kot pantolonu ve erkek iç çamaşırlarıyla görüntülenen ünlü aktris kristen stewart'ın alicia cargile ile ilişki yaşadığı iddia edildi. 24 yaşındaki genç yıldız, isminin çeşitli dedikodularda dolaşmasına sessiz kalmasıyla tanınmasına rağmen, eski asistanı ile ilişki yaşadığı iddial..
ABD’de Temyiz Mahkemesi eşcinsel evlilik yasağını savundu

abd’de ilk kez bir federal temyiz mahkemesi, evlilik eşitliğine karşı hükümde bulundu. cincinnati’deki 6. temyiz mahkemesi dairesi, perşembe günü verdiği kararla michigan, kentucky, ohio ve tennessee eyaletlerindeki eşcinsel evlilik yasağının anayasaya aykırı olmadığına hükmetti. son bir yıld..
Rusya'da iki gelinli ilk evlilik

eşcinsel evliliklerin yasak olduğu rusya'da iki gelinli düğün st. petersburg şehrinde resmen kayda geçti. eşcinsel çift sistemi aldattıkları için zaferlerini kutlarken, devlet evliliği geçersiz saymanın yollarını aramaya başladı. rusya’da yankı uyandıran ilk eşcinsel evlilik 7 kasım tarihinde st...
Birkaç yıl kadınlarla birlikte oldum ama lezbiyen değilim

dağılan spice girls grubunun üyelerinden mel b.'den itiraf... üç çocuk annesi 39 yaşındaki mel b. birkaç yıl kadınlarla ilişki yaşadığını itiraf ederek "ama lezbiyen değilim " diye konuştu. hayatlarinin sirrini açikladilar dağılan spice girls grubunun üyelerinden mel b.'den itiraf... üç çocuk an..
Diger haberler:
41
42
43
44
45
46
47
48
49
50
51
52
53
54
55

 Toplam Haber :1229

En son yapılan okuyucu yorumları
- Firuz : Bence çok güzel imkan olsa da bizim ülkemizde de böle bişe olsa madem dışlanılıyor (Haber:Bu ulusu daha önce duymadığınıza eminiz! Mercan De..)
- xblackcatx : Tecavüz cinayete gelince sessiz olun ama insanların fikirleri tercihleri söz konusu olunca insanlıkt (Haber:LGBTİ+ voleybolcuya homofobik saldırı..)
- Gulben : (Haber:Lezce.com 10. Yılını Sizlerle Kutluyor - Parti Zam..)
- bigbaby : Bir yabancı erkek sporcunun google haberlerinde okumuştum.Lgbt`yi desteklemeyen ülkeler için katılma (Haber:Ebrar Karakurt ve homofobi tartışmaları..)
- bigbaby : Bir zamanlar olan şortumu giymeyi özlemek için kilo almak yeterlidir :) Hala duruyor. (Haber:Tommy Hilfiger’ın Yeni Cinsiyetsiz Koleksiyonu Çık..)

En çok ilgi çeken haberler.(Son 40 günlük)
Ebrar Karakurt, oyuncu sevgilisi İrem'le dudak dudağa görüntülendi
Milli voleybolcu Ebrar Karakurt, özel hayatıyla gündemden düşmüyor. Geçtiğimiz aylarda sevgilisinden ayrılan Karakurt, oyuncu İrem Tuncer ile yeni bir aşka yelken açtı. İlkili, önceki akşam Kuruçeşme'
(Okunma:646)Diger haberler:
41
42
43
44
45
46
47
48
49
50
51
52
53
54
55

 Toplam Haber :1229