Hollanda'da 'eşcinsel evlilik turizmi'ne destek önerisi
hollanda'da muhalefet partileri, hükümetin eşcinsel hakları konusunda yeniden dünya çapında lider rolü üstlenmesini istiyor. avrupa birliği'nin (ab) eşcinsel evlilikleri kabul etmesi ve "eşcinsel evlilik turizmi" için vize kolaylığı da siyasetin gündeminde yer alıyor. hollanda parlamentosu'nda..

Köşe Yazıları
Aliye Aybüke Özdemir‏
Herkes Karşı, Herkese Karşı
Tüm yazılar için tıklayın

Haberlerden Başlıklar
Boğaziçili öğrenciler “cinsiyetsiz tuvalet” için dilekçe verdi

boğaziçi üniversitesi lgbtİ çalışmaları kulübü (lubunya), 19 kasım dünya tuvalet günü’nde bir basın açıklaması yaparak üniversite bünyesinde cinsiyete göre ayrılmamış tuvaletlerin bulunması için dilekçe verdi. "çişimi yapmak için cinsiyetimi tanımlamak zorunda değilim!" üniversite bünyesindek..
Milletvekili Tanal, Hükümet’e LGBT Yurttaşların İnsan Haklarını Koruma Çalışmalarını Sordu

tbmm İnsan hakları İnceleme komisyonu üyesi tanal, bekir bozdağ, ayşenur İslam ve faruk çelik’ten yazılı cevap bekliyor cumhuriyet halk partisi (chp) İstanbul milletvekili mahmut tanal; lezbiyen, gey, biseksüel ve trans (lgbt) yurttaşların insan haklarının korunmasına dair hükümet çalışmalarıyla..
AKP, CHP ve MHP’den vekiller LGBTİ seminerine katılacak

avrupa parlamentosu’nun temel haklar ve lgbtİ’lerin ayrımcılıktan korunmasına ilişkin tiran’da düzenleyeceği seminere akp, chp ve mhp’den 4 vekil katılacak. arnavutluk’un başkenti tiran’da 20-21 kasım’da düzenlenecek “temel haklar, ayrımcılık yasağı ve lgbtİ (lezbiyen, gey, biseksüel, trans, inte..
Berlin’de Eşcinsellerin Cami Ziyareti Tartışması

berlin’deki şehitlik camii’ne eşcinsellerin yapacağı ziyaret ve panelin son anda iptal edilmesi eleştirilere yol açarken diyanet İşleri başkanlığı’nın cami yöneticilerine baskı yaptığı önesürülüyor berlin’in en büyük camisi şehitlik camii’ne eşcinsellerin yapmayı planladıkları ziyaretin iptal edi..
Maskeleri attılar

lgbt(lezbiyen, gay, biseksüel, transseksüel) kocaeli İnisiyatifi’nin İzmit’teki ilk etkinliği halk eğitim merkezi salonunda gerçekleşti. lgbt kocaeli İnisiyatifi ile kocaeli kadın emeği kollektifi’nin birlikte düzenlediği etkinlikte, halk eğitim merkezi salonu tamamen dolmuştu. dileyen herkesin ..
Bir lezbiyenin olay itirafları

ünlü yazar cengiz semercioğlu’nun bugün kaleme aldığı yazı oldukça ilgi gördü. bir lezbiyene son 2 aydır nasıl lezbiyen olmaya karar verdiğiyle ilgili sorular yöneltti. İşte o ilgi çeken röportaj!.. *lezbiyen olmaya nasıl karar verdin? bana lezbiyen deme, lezbiyenlik tabirine karşı çıkıyorum. ..
Fotoğraflarla Trans Misafirhanesi sergisi açılıyor

trans misafirhanesi ve misafirlerinin görsellerinden oluşan trans evi fotoğraf sergisi 20 kasım nefret suçlarıyla mücadele günü öncesinde, 15 kasım’da karşı sanat’ta açılıyor. İstanbul lgbtİ dayanışma derneği’nin, barınma, sağlık hizmetlerine erişim gibi konularda yardıma ihtiyaç duyan trans bire..
'Lezbiyen mi?' sorusuna sert tepki

los angeles'ta, kot pantolonu ve erkek iç çamaşırlarıyla görüntülenen ünlü aktris kristen stewart'ın alicia cargile ile ilişki yaşadığı iddia edildi. 24 yaşındaki genç yıldız, isminin çeşitli dedikodularda dolaşmasına sessiz kalmasıyla tanınmasına rağmen, eski asistanı ile ilişki yaşadığı iddial..
Diger haberler:
41
42
43
44
45
46
47
48
49
50
51
52
53
54
55

 Toplam Haber :1232

En son yapılan okuyucu yorumları
- Thewaves2222 : İlginç (Haber:Bahar Candan'dan canlı yayında itiraf! "İş dünyası..)
- Rahibe_sena : Ne var bunda bence çok normal ama keşke medya önünde yapmasalar şuan örnegin selin cigerci bile taşı (Haber:LGBT çiftin 'bebeğimiz oldu' paylaşımı sosyal medy..)
- Thewaves2222 : Herşey zaten çok normal bunun dışında …. (Haber:LGBT çiftin 'bebeğimiz oldu' paylaşımı sosyal medy..)
- Thewaves2222 : Bende istiyorum ❤🔥 (Haber:Arjantin ve Porto Riko güzellik kraliçeleri evlend..)
- Cecile : vay vay vay yakışır. biz de bir 200-300 yıla... :D (Haber:Arjantin ve Porto Riko güzellik kraliçeleri evlend..)

En çok ilgi çeken haberler.(Son 40 günlük)


Diger haberler:
41
42
43
44
45
46
47
48
49
50
51
52
53
54
55

 Toplam Haber :1232