İran: Eşcinseller cinsiyet değiştirmeye zorlanıyor
İran, eşcinselliğin idamla cezalandırıldığı nadir ülkelerden biri. ama dini alimler, bir insanın yanlış bir bedende vücut bulmuş olabileceği fikrini kabul edilebilir buluyor. bu nedenle eşcinseller cinsiyet değiştirme ameliyatı olmaya zorlanabiliyor. ameliyattan kaçmak içinse birçoğu çareyi ülkeyi t..

Köşe Yazıları
Aliye Aybüke Özdemir‏
Herkes Karşı, Herkese Karşı
Tüm yazılar için tıklayın

Haberlerden Başlıklar
MAGEM ve Kuir Kıbrıs'tan ortak etkinlik

mağusa gençlik merkezi ve kuir kıbrıs derneği, benim çocuğum isimli belgesel gösterimi gerçekleştirecek. magem’den yapılan açıklamaya göre belgesel gösterimi 11 kasım salı günü saat 19:30’da mağusa suriçi’nde (ibris el-sanatları merkezi binasında) ücretsiz olarak gerçekleştirilecek. İzleyiciler göst..
Ermeni mahkemesinden homofobik nefrete cezasızlık!

ermenistan’da mahkeme, eşcinselleri “ermeni ulusunun düşmanı” ilan eden gazeteye karşı insan hakları aktivistlerinin açtığı davayı reddetti. iravunk gazetesinin homofobik nefret söylemine karşı açılan dava cezasızlıkla sonuçlandı. hükümet yanlısı iravunk gazetesi, 17 mayıs uluslararası homofobi v..
Eşcinsel evlilik tartışması

tayland’ın nakhon ratchasima şehrinde iki kadının evliliği ile 'eşcinsel evlilik’ konuları tekrar tartışılmaya başlandı. tayland’da henüz eşcinsel evlilik yasal değil ama yupa chanmuenwai (31) ve piyanat sae kim (25) adlı iki kadın tay geleneklerine göre bir düğün düzenledi ve evlendi. tay gelene..
Gözü Dönmüş Aşık, Eşcinsel Sevgilisine Ailesini Öldürttü

brezilya'da eşcinsel kadın, önce sevgilisine anne-babasını öldürttü, sonra da hapishanede bu katille evlendi. eşcinsel evliliğin yasal olduğu brezilya'da cinayetten mahkûm olan iki kadın hapiste evlendi. şimdi de aynı koğuşta kalıyorlar brezilya, iki eşcinsel mahkûmun yaşadığı aşkı konuşuyor. ..
Trans geçiş sürecinde üreme ve evlilik hakkı için kanun teklifi

chp’li mahmut tanal, trans geçiş sürecini tamamlamak için “evlilik birliği içinde olmama” ve “üreme yeteneğinden yoksun olma” şartının kaldırılması için kanun teklifleri önerdi. cumhuriyet halk partisi (chp) İstanbul milletvekili mahmut tanal, transların cinsiyet geçiş süreci prosedürlerini uygu..
Kız arkadaşı ilişkilerini ailesine söylemek istemedi diye intihar etti

İngiltere’de west ham spor klübünün kadın futbol takımında forma giyen 20 yaşındaki katie sheppard, lezbiyen sevgilisi ilişkilerini ailesine açıklamak istemeyince kendini asarak intihar etti. “gelecek vaadeden bir futbol yıldızı” olduğu belirtilen ve aynı zamanda kent üniversitesi’nde spor terapi..
Rüzgar Erkoçlar ve Hülya Avşar aynı filmde

rüzgar erkoçlar ve hülya avşar, kutluğ ataman’ın yeni filmi “oryantalya”nın başrolünde oynayacak. “kuzu” filmiyle 51. antalya altın portakal’da en iyi film dahil 6 ödül kazanan yönetmen kutluğ ataman’ın “hiç bitmeyen bir aşk hikayesi, erotik bir masal” olarak tanımladığı yeni filmi “oryantalya”n..
SPoD LGBTİ’den güz semineri

sosyal politikalar, cinsiyet kimliği ve cinsel yönelim çalışmaları derneği (spod lgbtİ)’nin yılda iki kez düzenlediği seminerlerin bu yılki ikincisi 25-26 ekim’de yapılacak. spod lgbtİ’nin akademik çalışmalar grubu tarafından, 25 ekim cumartesi ve 26 ekim pazar günü düzenlenecek seminerde türkiye..
Diger haberler:
42
43
44
45
46
47
48
49
50
51
52
53
54
55
56

 Toplam Haber :1229

En son yapılan okuyucu yorumları
- Firuz : Bence çok güzel imkan olsa da bizim ülkemizde de böle bişe olsa madem dışlanılıyor (Haber:Bu ulusu daha önce duymadığınıza eminiz! Mercan De..)
- xblackcatx : Tecavüz cinayete gelince sessiz olun ama insanların fikirleri tercihleri söz konusu olunca insanlıkt (Haber:LGBTİ+ voleybolcuya homofobik saldırı..)
- Gulben : (Haber:Lezce.com 10. Yılını Sizlerle Kutluyor - Parti Zam..)
- bigbaby : Bir yabancı erkek sporcunun google haberlerinde okumuştum.Lgbt`yi desteklemeyen ülkeler için katılma (Haber:Ebrar Karakurt ve homofobi tartışmaları..)
- bigbaby : Bir zamanlar olan şortumu giymeyi özlemek için kilo almak yeterlidir :) Hala duruyor. (Haber:Tommy Hilfiger’ın Yeni Cinsiyetsiz Koleksiyonu Çık..)

En çok ilgi çeken haberler.(Son 40 günlük)


Diger haberler:
42
43
44
45
46
47
48
49
50
51
52
53
54
55
56

 Toplam Haber :1229