Ankara’yı Kuirleştirecek Festival İçin Geri Sayım Başladı!
pembe hayat lgbtt derneği’nin bu yıl üçüncüsünü düzenlediği kuirfest, 16-23 ocak tarihleri arasında ankara’yı kuir bir başkent hâline getirmeye hazırlanıyor. festival yönetmeni bilge taş ile 3. kuirfest’in öne çıkan filmlerini, gösterimler kadar dikkat çeken yan etkinliklerini ve tabii ki yoğun emek..

Köşe Yazıları
Aliye Aybüke Özdemir‏
Monster-Cani
Simurg Nakrut
Avaz Avaz Resimler Çizmeli Çocuklar İçin!
Tüm yazılar için tıklayın

Haberlerden Başlıklar
Obama Soçi’ye Lezbiyen Tenisçi Billie Jean King’i Gönderiyor

20 kere wimbledon şampiyonu olan lezbiyen tenisçi billie jean king, 7 şubat’ta başlayacak 2014 soçi kış olimpiyatlarında abd delegasyonunun bir parçası oldu. 2009’da amerikan özgürlük nişanına layık görülen 70 yaşındaki king, dünyanın en başarılı atletlerinin arasında olmakla birlikte, dünyanın en ..
Bakan lezbiyen olduğunu açıkladı

almanya'da 22 eylül'de yapılan seçimlerden üçüncü kez zaferle çıkan başbakan angela merkel'in, sosyal demokrat parti (sdp) ile kurduğu 'büyük koalisyon' hükümetinde çevre bakanı olan barbara hendricks lezbiyen olduğunu açıkladı. böylece hendricks, almanya ’nın lezbiyen olduğunu açıklayan ilk kabi..
Eşcinsel savaş kahramanından özür dilediler

İngiltere kraliçesi, İkinci dünya savaşı sırasında eşcinsel olduğu için büyük haksızlıklara maruz bırakılan alan turing’den “kraliyet özrü” diledi döneminin en önemli şifre kırıcılarından olan ve ülkesine büyük hizmetleri dokunan turing, o dönemde suç olan “eşcinsel aktivitelerde bulunma” sebebiyle..
Fıstık atılan maymunlara döndüm

karşımda pırıl pırıl bir genç adam duruyor. 27 yaşında ama çok daha genç görünüyor. sesi erkeksi. hafif sakalları var ama mis gibi tıraş olmuş. sinek kaydı. çok kibar. eski zaman erkekleri gibi. sen oturmadan oturmuyor, sandalyeni çekiyor, siparişi o veriyor, centilmen bir erkek gibi. ot..
GSÜ'de Homofobi: Sadece Destek Veriyorum, İbne Değilim

türkiye’deki devlet üniversitelerinde resmi kabul gören ilk lgbtİ öğrenci topluluğu lion kuir, amaçlarının okul içindeki heteronormativite ile mücadele etmek olduğunu söylüyor İlk resmi lgbtİ (lezbiyen, gey, biseksüel, trans, interseks) öğrenci kulübü galatasaray üniversitesi’nde (gsü) kuruldu. ..
Avustralya'da eşcinsel evliliğe izin veren yasaya iptal

avustralya yüksek mahkemesi, başkent bölgesi'nde (act) eşcinsellerin evlenmesine izin veren yasayı iptal etti. act eyalet parlamentosu, ülkede ekim ayında çıkardığı yasa ile eşcinsellerin evliliğini yasal kılan ilk eyalet olmuştu. ancak merkezi hükümet, federal yasalarla uyumlu olmadığı gerekçes..
Eşcinsel sporculardan ayrımcılığı önleme çağrısı

ünlü tenisçi navratilova ve eski nba oyuncusu collins, sporda eşcinsellere yönelik ayrımcılığın önlenmesi için uluslararası toplumdan destek istedi eşcinsel olduklarını açıklayan sporculardan ünlü tenisçi martina navratilova ve eski nba oyuncusu jason collins, eşcinsel sporculara uygulanan ayrımcıl..
İtalya’da Gökkuşağı Renkli Işıklandırmalar "Kışkırtıcı ve İdeolojik" Bulundu

geçtiğimiz günlerde roma’da gey bir gencin intiharına hürmeten gökkuşağı renkleriyle bezeli noel ışıklandırmaları kuruldu. şehir meclisi üyesi imma battaglia, belediye başkanı ignazio marino’nun cuma günü via del corso’ya kurulan ışıklandırmaların konuyla ilgili bir mesaj göndermek istediğini aç..
Diger haberler:
49
50
51
52
53
54
55
56
57
58
59
60
61
62
63

 Toplam Haber :1225

En son yapılan okuyucu yorumları
- bigbaby : Bir yabancı erkek sporcunun google haberlerinde okumuştum.Lgbt`yi desteklemeyen ülkeler için katılma (Haber:Ebrar Karakurt ve homofobi tartışmaları..)
- bigbaby : Bir zamanlar olan şortumu giymeyi özlemek için kilo almak yeterlidir :) Hala duruyor. (Haber:Tommy Hilfiger’ın Yeni Cinsiyetsiz Koleksiyonu Çık..)
- bigbaby : İçne suyu yok bu problem ama eşcinsellik rahat :) (Haber:Bu ulusu daha önce duymadığınıza eminiz! Mercan De..)
- esaretin_bedeli : Asıl fiziki saldırıdan endişem var.Evde yolda koruması olması lazım.Maalesef TC de yobaz çok. (Haber:LGBTİ+ voleybolcuya homofobik saldırı..)
- ZiFiRi : Herkes dininde özgür olmalı,onun/bunun dinine laf atmak kimsenin haddi değil! (Haber:Amsterdam, kadın ve eşcinselleri aşağılayan vaazla..)

En çok ilgi çeken haberler.(Son 40 günlük)
Bahar Candan'dan canlı yayında itiraf! "İş dünyasından ünlü bir kadınla aşk yaşadım"
Sosyal medya ünlüsü Bahar Candan, yorumcusu olduğu programda peş peşe itiraflarda bulundu. Canlı yayında "Olgun bir sevgilin oldu mu? sorusuna Candan, "Evet bir dönem çok ünlü bir sevgilim oldu benden
(Okunma:2336)Diger haberler:
49
50
51
52
53
54
55
56
57
58
59
60
61
62
63

 Toplam Haber :1225