Yönetmen Özpetek'ten Papa'ya eşcinsel yaklaşımı övgüsü
İtalya'da yaşayan usta yönetmen ferzan özpetek, roma'da önceki gün intihar eden eşcinsel bir öğrencinin ardından yaşadığı şehri eleştirip, katolik aleminin ruhani lideri papa franciscus'un eşcinseller için söylediği sözün çok önemli olduğunu belirtti. İtalya’da yaşayan usta yönetmen ferzan özpete..

Köşe Yazıları
Aliye Aybüke Özdemir‏
Monster-Cani
Simurg Nakrut
Avaz Avaz Resimler Çizmeli Çocuklar İçin!
Tüm yazılar için tıklayın

Haberlerden Başlıklar
Fransa'da ilk eşcinsel boşanma

fransa'da eşcinseller arasında evliliğe izin veren yasanın yürürlüğe girmesini ardından ilk kez nikahlı bir eşçinsel çift boşanmak için mahkemeye başvurdu. paris mahkemesi, ekim ayında yapılan boşanma başvurusu ile ilgili kararını 2 kasım'da verecek. İsmi açıklanmayan eşcinsel iki kadın, 2011 y..
Kadınlar’ın Film Festivali ‘Filmmor’ Başvuruları Bekliyor

2003 yılında kurulan ve sadece kadınların katılımına açık olan filmmor kadın kooperatifi tarafından düzenlenen 12. uluslararası gezici filmmor kadın filmleri festivali için başvurular devam ediyor. 2014 mart ayının ikinci haftası İstanbul’da başlayacak, gezici gösterimlerle devam edecek 12. ulusl..
Hem kadınlarla hem erkeklerle yattım!

abd'li aktrist michelle rodriguez, entertainment weekly dergisi'ne verdiği röportajda lezbiyen değil, biseksüel olduğunu açıkladı. michelle rodriguez her iki cinsiyetle de cinsellik yaşadığını itiraf etti. rodriguez, "genelde vajinamla ne yaptığımla ilgili konuşmam ama hakkımda söylenen lezbiyen..
Fashion Week'te ilginç protesto! Yasak ne ayol

mercedes-benz fashion week İstanbul organizasyonunun ikinci gününde ünlü modacı tanju babacan'ın defilesi büyük ilgi çekti. ünlü modellerin yer aldığı defilenin sonunda bir kadın manken üzerinde 'kahrolsun bağzı şeyler' yazan kıyafetle podyumda yürüdü.hemen sonrasında izleyicilerin karşısına çıkan ..
Barilla'nın eşcinsel karşıtı sözleri, boykot çağrılarına neden oldu

dünya'nın en büyük makarna firması barilla'nın genel başkanı guido barilla, bir italyan radyosunda yaptığı söyleşide, şirketin reklamlarında asla eşcinsel bir aileyi kullanmayacağını söylemesinin ardından, ülkede tüketiciler boykot çağrısında bulundu. radyo 24'de yaptığı söyleşide barilla, "homo..
Lezbiyen çiftin nikâh şahidi

eski abd başkanı george bush, lezbiyen bir çiftin nikâh şahitliğini yaptı. oysa başkanlığı döneminde eşcinsel evlilikler neredeyse bir tabuydu. bir cumhuriyetçi parti sözcüsü washington post gazetesine verdiği demeçte, eski abd başkanı george bush ve eşi barbara bush'un maine eyaletinin kennebun..
Altı yaşında cinsiyet değiştirdi

arjantin'de altı yaşındaki bir çocuk, cinsiyet değiştirerek resmen kız oldu. "lulu" isimli çocuk böylece arjantin'de mayıs 2012'de yürürlüğe giren cinsel kimlik yasası'ndan yararlanan en genç arjantinli oldu. söz konusu yasa, vatandaşlara psikiyatrik tetkik ya da ameliyat olmaksızın cinsiyet deği..
Papa'dan olay 'eşcinsel ve kürtaj' açıklamaları

göreve gelir gelmez haleflerinden daha farklı ve yenilikçi olduğunu söyleyen papa francis'ten katolik dünyasını karıştıracak yeni açıklamalar geldi. bir İtalyan cizvit dergisine verdiği röportajda, kilisenin eşcinselleri ve kürtaj yaptıranları yargılama hakkı olmadığını söyledi. papanın bu sözler..
Diger haberler:
51
52
53
54
55
56
57
58
59
60
61
62
63
64
65

 Toplam Haber :1224

En son yapılan okuyucu yorumları
- bigbaby : Bir yabancı erkek sporcunun google haberlerinde okumuştum.Lgbt`yi desteklemeyen ülkeler için katılma (Haber:Ebrar Karakurt ve homofobi tartışmaları..)
- bigbaby : Bir zamanlar olan şortumu giymeyi özlemek için kilo almak yeterlidir :) Hala duruyor. (Haber:Tommy Hilfiger’ın Yeni Cinsiyetsiz Koleksiyonu Çık..)
- bigbaby : İçne suyu yok bu problem ama eşcinsellik rahat :) (Haber:Bu ulusu daha önce duymadığınıza eminiz! Mercan De..)
- esaretin_bedeli : Asıl fiziki saldırıdan endişem var.Evde yolda koruması olması lazım.Maalesef TC de yobaz çok. (Haber:LGBTİ+ voleybolcuya homofobik saldırı..)
- ZiFiRi : Herkes dininde özgür olmalı,onun/bunun dinine laf atmak kimsenin haddi değil! (Haber:Amsterdam, kadın ve eşcinselleri aşağılayan vaazla..)

En çok ilgi çeken haberler.(Son 40 günlük)


Diger haberler:
51
52
53
54
55
56
57
58
59
60
61
62
63
64
65

 Toplam Haber :1224