Taksim'deki Onur Yürüyüşü'ne BBC yorumu: "Bugüne kadar..."
türkiye, gezi parkı gösterilerinin ardından lgbt yürüyüşü ile yurt dışında haber oldu. bbc, taksim’de düzenlenen lgbt onur yürüyüşü’nün türkiye’de bugüne kadar düzenlenen en kalabalık onur yürüyüşü olarak nitelendiğini belirterek yürüyüşe büyük katılımın gezi parkı eylemleri ile ilgili olduğu düşün..

Köşe Yazıları
Aliye Aybüke Özdemir‏
Monster-Cani
Simurg Nakrut
Avaz Avaz Resimler Çizmeli Çocuklar İçin!
Tüm yazılar için tıklayın

Haberlerden Başlıklar
Yılın homofobik, transfobik ve isyanfobikleri belli oldu

her yıl homofobi ve transfobiye dikkat çekmek için verilen hormonlu domates ödülleri dün akşam garajİstanbul'da düzenlenen törenle sahiplerine verildi. akp milletvekili türkan dağoğlu 'yaşam boyu hormonlu domates' ödülünü alırken, recep tayyip erdoğan 'allaha havale ediyorum', necati şaşmaz 'diren t..
DİRENİŞİ EN RENKLİSİ: Yasak ne ayol

türkiye'deki lgbt hareketinin en görkemli yürüyüşü, dün taksim'de yaşandı. 30 bini aşkın kişi, 'yasak ne ayol' sloganıyla gökkuşağını İstiklal caddesi'ne indirdi. yürüyüşe gezi eylemleri ve lice damga vurdu. 11. onur yürüyüşü, anayasal eşitlik ve tanınma, cinsel yönelim hakkı ve homofobiye karş..
21. İstanbul LGBT Onur Haftası Başlıyor!

türkiyeli lezbiyen, gey, biseksüel ve trans bireyler olarak bu yıl 21.’sini düzenlediğimiz İstanbul lgbt onur haftası 24 haziran pazartesi günü başlıyor. hafta, 6 kıtadan binlerce eşcinsel, biseksüel ve trans bireyi bu yıl yine İstanbul’da bir araya getirecek. türkiyeli lgbt’ler 1993’te onur haft..
Google`dan bir eşcinsel açılımı daha

dünya devlerinden biri olan google, lezbiyen, gey, biseksüel ve transseksüel (lgbt) onur etkinliklerini kutluyor. şirket eşcinsellikle ilgili bazı arama sorguları için, haziran ayı boyunca arama çubuğunda gökkuşağı renklerini gösteriyor. google.com arama motorunda arama yapıldığı zaman gökkuşa..
Eşcinselliğe Paris'te protesto Cannes'da ödül

fransa'da eşcinsellerin yasal olarak evlenmesine izin veren kanun kamuoyunun hem büyük desteğini alır hem de büyük tepkisini toplarken, cannes film festivali'nde dün tunuslu yönetmen abdüllatif keşiş'in lezbiyen bir aşkı anlatan filmi "la vie d'adele" altın palmiye'ye layık görüldü. özellİkle mİ ..
Femen'e karşı Hommen

fransa’da eşcinsel evlilik yasasına karşı ortaya çıkan yeni bir akım giderek büyüyor. kadın hakları için dünyanın pek çok ülkesinde üstlerini çıkararak vücutlarına yazdıkları yazılarla ses getiren eylemler yapan femen’den esinlenen fransız aşırı sağcı gençlerin kurduğu ‘hommen’ grubu, günlerdir süre..
Müslüman lezbiyenlerden sığınma talebi

İngiltere'de evlenen pakistanlı ilk müslüman lezbiyen çift, ülkelerinde hayatlarının tehlikede olduğunu iddia ederek sığınma talebinde bulundu. pakistanlı 34 yaşındaki rehana kausar ve 29 yaşındaki sabia kamer leeds belediyesi'nde evlendikten sonra hem İngiltere'de hem de pakistan’da ölüm tehditl..
AKP'li vekil homofobi kustu

lgbt’lerin sorunlarına ilişkin araştırma önergesi bugün meclis’te reddedildi. akp'li türkan dağoğlu, yaptığı konuşmayla homofobi ve transfobi kustu! ankara- lgbt’lerin sorunlarına ilişkin araştırma önergesi bugün meclis'te reddedildi. genel kurul’da chp milletvekilleri binnaz toprak ve aykan erde..
Diger haberler:
54
55
56
57
58
59
60
61
62
63
64
65
66
67
68

 Toplam Haber :1225

En son yapılan okuyucu yorumları
- bigbaby : Bir yabancı erkek sporcunun google haberlerinde okumuştum.Lgbt`yi desteklemeyen ülkeler için katılma (Haber:Ebrar Karakurt ve homofobi tartışmaları..)
- bigbaby : Bir zamanlar olan şortumu giymeyi özlemek için kilo almak yeterlidir :) Hala duruyor. (Haber:Tommy Hilfiger’ın Yeni Cinsiyetsiz Koleksiyonu Çık..)
- bigbaby : İçne suyu yok bu problem ama eşcinsellik rahat :) (Haber:Bu ulusu daha önce duymadığınıza eminiz! Mercan De..)
- esaretin_bedeli : Asıl fiziki saldırıdan endişem var.Evde yolda koruması olması lazım.Maalesef TC de yobaz çok. (Haber:LGBTİ+ voleybolcuya homofobik saldırı..)
- ZiFiRi : Herkes dininde özgür olmalı,onun/bunun dinine laf atmak kimsenin haddi değil! (Haber:Amsterdam, kadın ve eşcinselleri aşağılayan vaazla..)

En çok ilgi çeken haberler.(Son 40 günlük)
Bahar Candan'dan canlı yayında itiraf! "İş dünyasından ünlü bir kadınla aşk yaşadım"
Sosyal medya ünlüsü Bahar Candan, yorumcusu olduğu programda peş peşe itiraflarda bulundu. Canlı yayında "Olgun bir sevgilin oldu mu? sorusuna Candan, "Evet bir dönem çok ünlü bir sevgilim oldu benden
(Okunma:2230)Diger haberler:
54
55
56
57
58
59
60
61
62
63
64
65
66
67
68

 Toplam Haber :1225