Eşcinsel penguenler baba oldu
danimarka'da bir hayvanat bahçesinde yaşayan eşcinsel kral penguen çifti terk edilen yavruyu evlat edindi. penguenler, zoologların yaptığı "ebeveynlik testi"nden geçti danimarka’da odensa hayvanat bahçesi’nde yaşayan eşçinsel kral penguen çifti baba oldu. park çalışanları, geçtiğimiz yıl keşfetti..

Köşe Yazıları
Aliye Aybüke Özdemir‏
Monster-Cani
Simurg Nakrut
Avaz Avaz Resimler Çizmeli Çocuklar İçin!
Tüm yazılar için tıklayın

Haberlerden Başlıklar
Eşcinsellik ilkokul müfredatında

fransa’da hükümet sözcüsü ve kadın hakları bakanı najat vallaud-belkacem ayrımcılık karşıtı çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor fransa’da hükümet sözcüsü ve kadın hakları bakanı najat vallaud-belkacem ayrımcılık karşıtı çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. fransız bakanları haftada bir saa..
Ünlü mizah ödülü Ellen DeGeneres'e gitti...

amerikalı talk şov sunucusu ellen degeneres, mizah alanında verilen mark twain ödülü’nün bu yılki sahibi oldu 1997’de eşcinsel olduğunu açıklayan ellen degeneres, talk şov sunuculuğunun yanısıra oyuncu ve komedyen kimliğiyle de tanınıyor. glee dizisinin yıldızı jane lynch, “sen olmasaydın, şu anki ..
Kızla erkek evlendi!

cinsiyet değiştirme tedavisi için gittiği klinikte hayatının aşkını buldu. dail mail gazetesinde yer alan habere göre, hayatının 15 yılını erkek olarak luke ismiyle geçiren hill, emerald adlı bir kız olarak doğan ancak cinsiyetini erkek olarak değiştiren arin andrews (16) ile klinikte tanıştı. ..
'Eşcinsel' tartışması

chp 'herkes' dedi, ak parti ve mhp itiraz etti anayasa uzlaşma komisyonu’nda “evlilik ve aile kurma” maddesi görüşülürken eşcinsel evlilik tartışması çıktı. chp kızların “berdel” gibi geleneksel yöntemler ve aile baskısıyla evlendirilmesini engellemek için maddeye “herkes evlenme ve ailekurma hakkı..
Çin’de Lezbiyen Çift Düğün Yaptı

çin’in doğusundaki anhui eyaletinin wuhu kentinde lezbiyen bir çift evlendi. her ne kadar çin hükümeti eşcinsel evlilikleri tanımasa da çin’in doğusundaki wuhu kentinde ilk kez bir lezbiyen çift gizlenip saklanmadan dünya evine girdi. zou ji ve li xuegin’in bir otelin yemek salonunda gerçekl..
Amerikan’ın İlk "Açık" Lezbiyen Senatörü

tammy baldwin, abd’de yapılan 6 kasım seçimleri sonucunda "amerikan siyasi tarihinin ilk "açık" lezbiyen senatörü" unvanına kavuştu. wisconsin eyaletinden ve demokrat parti’den senato’ya aday olan ve eşcinsel olduğunu açıkça söyleyerek kampanya yapan baldwin, cumhuriyetçi parti’den rakibi tommy t..
Sezen Aksu’dan Mektup Var!

sezen aksu, sosyal politikalar cinsiyet kimliği ve cinsel yönelim çalışmaları derneği’nin (spod) kuruluşunun 1’inci yılı vesilesiyle, lgbt’lere yönelik düşüncelerini açıkladı. aksu’nun mesajı şöyle: "’koca dünyada benim çocuğuma yer bulamadılar...’ "bu kadar öz, bu kadar derin, bu kadar acı ..
AB, Türkiye’deki LGBT’li bireylere ayrımcılığı da eleştirdi

lgbt’lerin kimlik ve yönelimlerinden ötürü maruz kaldıkları ayrımcılıkların devam ettiğini belirten avrupa komisyonu, türkiye’nin İlerleme raporu’nu bugün açıkladı. İlerleme raporu, lezbiyen, gey, biseksüel ve translarla ilgili bölümünde, ayrımcılıkla mücadele ve eşitlik kurulu kanun taslağından “ci..
Diger haberler:
61
62
63
64
65
66
67
68
69
70
71
72
73
74
75

 Toplam Haber :1224

En son yapılan okuyucu yorumları
- bigbaby : Bir yabancı erkek sporcunun google haberlerinde okumuştum.Lgbt`yi desteklemeyen ülkeler için katılma (Haber:Ebrar Karakurt ve homofobi tartışmaları..)
- bigbaby : Bir zamanlar olan şortumu giymeyi özlemek için kilo almak yeterlidir :) Hala duruyor. (Haber:Tommy Hilfiger’ın Yeni Cinsiyetsiz Koleksiyonu Çık..)
- bigbaby : İçne suyu yok bu problem ama eşcinsellik rahat :) (Haber:Bu ulusu daha önce duymadığınıza eminiz! Mercan De..)
- esaretin_bedeli : Asıl fiziki saldırıdan endişem var.Evde yolda koruması olması lazım.Maalesef TC de yobaz çok. (Haber:LGBTİ+ voleybolcuya homofobik saldırı..)
- ZiFiRi : Herkes dininde özgür olmalı,onun/bunun dinine laf atmak kimsenin haddi değil! (Haber:Amsterdam, kadın ve eşcinselleri aşağılayan vaazla..)

En çok ilgi çeken haberler.(Son 40 günlük)


Diger haberler:
61
62
63
64
65
66
67
68
69
70
71
72
73
74
75

 Toplam Haber :1224