Onur Yürüyüşünde bir ilk! Canlı yayında sizinleyiz...
20. İstanbul lgbt onur haftası etknlikleri kapsamında yarın türkiye'de onuncusu gerçekleştirilecek olan onur yürüyüşü radyo gabile'den canlı olarak yayınlanacak. gabile grup bünyesinde 7 yıldır faaliyet gösteren radyo gabile, ilk kez onur yürüyüşü'nü canlı yayınla dinleyicilerine aktaracak. radyo ga..

Köşe Yazıları
Aliye Aybüke Özdemir‏
Herkes Karşı, Herkese Karşı
Tüm yazılar için tıklayın

Haberlerden Başlıklar
Türkiye'de eşcinsel evlilik olur mu?

amerİka birleşik devletleri başkanı barack obama’nın eşcinsel evlilikleri desteklediğini açıklaması akıllara türkiye’deki eşcinselleri getirdi. türkiye’de evlenmek için bekleyen eşcinseller var. hatta bunun için resmi başvuru bile yapıldı. kadın olarak dünyaya gelen ancak kendini erkek hisseden ara..
LGBT Hareketin 20 Yıllık "Bellek"i

20. onur haftası'nın bu yılki teması "bellek". mehmet tarhan, "neden bellek?" sorusuna "20 yıllık tarih var. sadece geçmişe bakmak yerine 'geçmişin üstüne neyi inşa edebiliriz'e bakacağız" diye cevap verdi. türkiye'den ve birçok ülkeden on binlerce insanın katıldığı 20. onur haftası, 25 haziran-1..
Gülümse: "Anayasada LGBT’lere Eşitlik"

spod (sosyal politikalar, cinsiyet kimliği ve cinsel yönelim çalışmaları derneği ) lgbt bireylerin anayasal eşitlik talebini vurgulayan bir fotoğraf kampanyası başlattı. “anayasada lgbt’lere eşitlik” tumblr sayfası açan dernek, bir birinden renkli simaların fotoğraflarıyla, herkesi ziyarete ve dest..
"Ayrımcılığa Karşı Pes Etmeyin, Mücadele Edin"

uluslararası lezbiyen ve gey derneği – ilga, savunuculuk eğitimi için İstanbul’a geldi. ilga politikalar direktörü silvan agius ve spod başkanı sedef çakmak ile buluşup, lgbt’lere karşı ayrımcılığı ve mücadele stratejilerini konuştuk. uluslararası lezbiyen ve gey derneği - ilga avrupa, 14-16 hazi..
iOS 6'ya eşcinsel simgeler

apple, ios 6'daki yüz simgeleri arasına ios 5'de olmayan bu simgeleri de ekliyor. apple'ın iphone ve ipad'lerinde çalışacak mobil işletim sisteminin son sürümü ios 6, gay ve lezbiyenlere özel "emoji" (yüz simgeleri) ile geliyor. el ele tutuştukları dikkat çeken gay ve lezbiyen çiftlerin, heter..
Erkek kılığına girip genç kızla seks yaptı

abd'de bir 24 yaşındaki kadın kendini genç erkek gibi gösterip 15 yaşındaki bir kızla cinsel ilişkiye girdiği gerekçesiyle 30 yıl hapisle yargılanıyor massachusetts eyaletinde yaşayan carissa hads, yakalandığında pantolonunun önündeki özel cepte ten renginde yapay bir penis ele geçirildi. hads'ın b..
Erkek Oldu ve Evlendi

çanakkalenin ezine İlçesinde oturan 29 yaşındaki seher yılmaz, geçirdiği bir dizi cinsiyet değişikliği ameliyatının ardından selim adını aldı ve mavi nüfus cüzdanı çıkarttı. selim yılmaz, bu arada gönlünü kaptırdığı 31 yaşındaki feride üner ile davullu zurnalı düğünle evlendi. şerife ve mustafa ..
2012 Hormonlu Domates Oylaması Başladı!

homofobiklerin ve transfobiklerin korkulu rüyası hormonlu domates oylaması başlıyor!!... bu sene de birbirinden şahane adayların olduğu oylamada seçmekte hiç zorluk çekmeyeceksiniz bütün sene homofobik/transfobik söylem ve eylemlerde bulunanları unutmadık, hafızalarımızın en tekinsiz yerleri..
Diger haberler:
65
66
67
68
69
70
71
72
73
74
75
76
77
78
79

 Toplam Haber :1229

En son yapılan okuyucu yorumları
- Firuz : Bence çok güzel imkan olsa da bizim ülkemizde de böle bişe olsa madem dışlanılıyor (Haber:Bu ulusu daha önce duymadığınıza eminiz! Mercan De..)
- xblackcatx : Tecavüz cinayete gelince sessiz olun ama insanların fikirleri tercihleri söz konusu olunca insanlıkt (Haber:LGBTİ+ voleybolcuya homofobik saldırı..)
- Gulben : (Haber:Lezce.com 10. Yılını Sizlerle Kutluyor - Parti Zam..)
- bigbaby : Bir yabancı erkek sporcunun google haberlerinde okumuştum.Lgbt`yi desteklemeyen ülkeler için katılma (Haber:Ebrar Karakurt ve homofobi tartışmaları..)
- bigbaby : Bir zamanlar olan şortumu giymeyi özlemek için kilo almak yeterlidir :) Hala duruyor. (Haber:Tommy Hilfiger’ın Yeni Cinsiyetsiz Koleksiyonu Çık..)

En çok ilgi çeken haberler.(Son 40 günlük)


Diger haberler:
65
66
67
68
69
70
71
72
73
74
75
76
77
78
79

 Toplam Haber :1229