TBMM Genel Kurulunda, Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesine Dair Kanun Tasarısı'nın ilk 11 maddesi kabul edildi
temel kanun olarak görüşülen tasarı üzerinde değişiklik önergeleri verildi. kabul edilen önergeye göre, gerekli olması halinde korunan kişinin çocukları için 4 ay, söz konusu kişinin çalışması halinde ise 2 aylık süre ile sınırlı olmak kaydıyla asgari ücret tutarının yarısını geçmemek şartıyla bakan..

Köşe Yazıları
Aliye Aybüke Özdemir‏
Herkes Karşı, Herkese Karşı
Tüm yazılar için tıklayın

Haberlerden Başlıklar
George Clooney ve Brad Pitt eşcinsel evlilikler için sahnedeydi

aralarında brad pitt, george clooney, jamey lee curtis gibi isimlerin bulunduğu kalabalık bir kadro eşcinsel evliliğe getirilen yasağa protesto amacıyla sahneye çıktı ve bir okuma tiyatrosu sergiledi. oyunun okuması için toplanan ünlüler arasında kimler yok ki: brad pitt, george clooney, martin s..
ABD'nin ilk eşcinsel huzur evi açıldı!

abd'nin tam donanımlı ilk eşcinsel huzur evi new york'ta açıldı. manhattan'daki chelsea mahallesinde, sage (gay, lezbiyen, biseksüel ve transseksüel yaşlılar için savunma ve hizmet) yenilikçi huzur evi'nin dün yapılan resmi açılış törenine yüzlerce kişi katıldı. merkez, yaşlılar dairesi ve sage ..
Lezbiyen maymunlar seksi "terfi" için kullanıyor!

maymunlar arasında iletişimi araştıran uzmanlar dişi bonoboların sosyal hayatında eşcinsel ilişkinin önemini ortaya koydu. dişi bonobolar, çevrede "baskın dişi" varsa lezbiyen seks sırasında özellikle daha çok ses çıkarıyorlar. sosyal hiyerarşide kendilerinden daha yukardaki dişilerle ..
Cinsiyet Kararsızlığı

İngiltere'de yaşayan adeleh, mavi saçları, dövmeleri ile sıradışı bir genç kadın görüntüsü veriyor. ama adeleh'in öyküsü oldukça enteresan çünkü adeleh 28 yaşında cinsel kimliğini tam olarak bulana kadar 3 kere cinsiyetini değiştirmiş. daily mail'in haberine göre henüz 3 yaşındayken bile kendisi..
Lezbiyen Çift Hamile Kaldı

lezbiyen çift kirsty cox (23) ve anna jones (27) aynı kişiden alınan spermle çocuk sahibi oldular. İngiltere'nin gloucester kentinde yaşayan evli çiftin şimdi scarlett marie ve alfie adında 3 haftalık iki çocukları var. çifte spermlerini veren ise arkadaşları nick lacey. ve çift ilk denemede hamile..
Avustralya, eşcinsel evliliğini tartışıyor

avustralya'da eşcinsel evlilik yasağını kaldıracak iki yasa teklifi parlamentoya sunuldu. İşçi ve yeşiller partilerinin milletvekillerinin hazırladığı yasa teklifleri hemen hemen aynı görünürken, tekliflerin ne zaman oylanacakları ise henüz belli değil. yeşiller partisi milletvekili adam ..
Yunus lezbiyen ailede kaldı

azeroğlu ailesi, en küçük çocukları yunus’u hollandalı lezbiyen ailenin elinden kurtaramadı. lahey mahkemesi, anne azeroğlu’un velayeti elinden alarak lezbiyen aileye verdi. yillardir hollanda’da çocukları için hukuk mücadelesi veren azeroğlu ailesi’nin gözyaşı dinmek bilmiyor. azeroğlu ailesi 7 ..
‘Miranda’ eşcinsel dünyasını karıştırdı

abd yapımı ünlü dizi sex and the city’de altı yıl boyunca “miranda” karakterini canlandıran cynthia nixon (45), geçen hafta yaptığı “eşcinsellik benim tercihim” açıklamasının ardından hedef haline geldi daha önce başından 15 yıl süren bir evlilik geçen iki çocuk annesi nixon, new york times gazetes..
Diger haberler:
68
69
70
71
72
73
74
75
76
77
78
79
80
81
82

 Toplam Haber :1229

En son yapılan okuyucu yorumları
- Firuz : Bence çok güzel imkan olsa da bizim ülkemizde de böle bişe olsa madem dışlanılıyor (Haber:Bu ulusu daha önce duymadığınıza eminiz! Mercan De..)
- xblackcatx : Tecavüz cinayete gelince sessiz olun ama insanların fikirleri tercihleri söz konusu olunca insanlıkt (Haber:LGBTİ+ voleybolcuya homofobik saldırı..)
- Gulben : (Haber:Lezce.com 10. Yılını Sizlerle Kutluyor - Parti Zam..)
- bigbaby : Bir yabancı erkek sporcunun google haberlerinde okumuştum.Lgbt`yi desteklemeyen ülkeler için katılma (Haber:Ebrar Karakurt ve homofobi tartışmaları..)
- bigbaby : Bir zamanlar olan şortumu giymeyi özlemek için kilo almak yeterlidir :) Hala duruyor. (Haber:Tommy Hilfiger’ın Yeni Cinsiyetsiz Koleksiyonu Çık..)

En çok ilgi çeken haberler.(Son 40 günlük)
Ebrar Karakurt, oyuncu sevgilisi İrem'le dudak dudağa görüntülendi
Milli voleybolcu Ebrar Karakurt, özel hayatıyla gündemden düşmüyor. Geçtiğimiz aylarda sevgilisinden ayrılan Karakurt, oyuncu İrem Tuncer ile yeni bir aşka yelken açtı. İlkili, önceki akşam Kuruçeşme'
(Okunma:942)Diger haberler:
68
69
70
71
72
73
74
75
76
77
78
79
80
81
82

 Toplam Haber :1229