Anti-Homofobi Kitabının Üçüncüsü Çıktı
kaos gl'nin homofobi karşıtı buluşmalardaki bildiri ve tartışmalardan oluşan anti-homofobi kitabı'nın üçüncüsü çıktı. "heteroseksizme karşı gökkuşağı" kaos kültür merkezi'nden temin edilebilir. türkiye'deki lezbiyen, gey, biseksüel, transgender (lgbt) topluluğunun örgütlenme ve ifade hürriyetinin..

Köşe Yazıları
Aliye Aybüke Özdemir‏
Herkes Karşı, Herkese Karşı
Tüm yazılar için tıklayın

Haberlerden Başlıklar
'Benim kızım eşcinsel'

zenne filminde 'gay' rolü oynayan ünal silver: bunu çekinmeden söyleyebiliyorum. bir kızım, bir oğlum ve iki gelinim var 48. uluslararası altın portakal film festivali’nde favoriler arasında gösterilen şanlıurfalı ahmet yıldız’ın hayatını anlatan “zenne” filminin söyleşisine oyuncu ünal silver damg..
AK Partili Bostancı, sadece kadın ve aile değil eşcinsellerin de şikayetlerinin değerlendirilmesini istedi

ak partili naci bostancı, İnsan hakları İnceleme komisyonu'nda şiddetin sadece kadınla sınırlandırılmamasını, eşcinsellerin de varlığının kabul edilerek gelecek şikayetlerin komisyonda ele alınmasını istedi. bostancı'nın bu sözlerine, eşit haklar isteyen eşcinsellere toplum hazır değil diyerek karşı..
Travesti kardeşini hasta yatağında öldürdü

gazİantep’te 27 yaşındaki fevzi çetin, travesti olan ve 2 yıldır evden ayrı yaşayan kardeşi 24 yaşındaki ramazan çetin’i, yüksekten düşme sonucu tedavi gördüğü hastane odasında 3 kurşunla öldürdü. cinayet sonra soğukkanlılıkla hastane polisine teslim olan fevzi çetin’in, "namusumu temizledim" dediğ..
Lezbiyen çiftin evlatlığı kız oldu

abd’de yaşayan lezbiyen bir çift evlat edindikleri erkek çocuklarının cinsiyet değiştirmesine izin verdi thomas lobel (11) adlı çocuk 8 yaşında başladığı cinsiyet değişimi serüveninde ismini tammy olarak değiştirdi. küçük çocuk 3 yaşına geldiğinde yaşadığı bir problem nedeniyle konuşmakta güçlük çe..
Rafto Ödülü "Cinsel Azınlıklar" örgütüne

norveç'te her yıl bir insan hakları savunucusuna verilen, nobel barış ödülü'nün habercisi olarak nitelenen rafto ödülü bu yıl afrika'daki eşcinsellere ayrımcılıkla mücadele eden "uganda cinsel azınlıklar" örgütünün oldu. ödülü veren norveç'teki rafto vakfı, uganda'da cinsel eğilimler ve cinsiyet ..
Öpüşen lezbiyenler uçaktan atıldı

‘l word’ dizisinin yıldızlarından leisha hailey, amerikan sourthwest havayolları’ndan şikayetçi oldu. sebep ise ünlü tv yıldızının kız arkadaşıyla öpüştükleri uçaktan çıkartılması. konu hakkında duygu ve düşüncelerini önce twitter hesabı aracılığıyla duyuran leisha hailey, southwest havayolları’nın..
Festivali gölgede bırakan öpücük

İspanya’da bu yıl 59’uncusu düzenlenen uluslararası san sebastian film festivali’ne ‘lezbiyen öpüşme’ damgasını vurdu. çinli aktris ve jüri üyesi bai ling, İspanyol meslektaşı maria leon’a ‘gümüş İstiridye’ ödülünü takdim ederken dudaklarından öptü. ling, ödülü alırken gözyaşlarını tutamayan le..
Eşcinsellere davet jesti!

aileden sorumlu bakan fatma şahin, lgbt temsilcisini kadın dernekleri toplantısına davet etti... kadına yönelik şiddetin önlenmesine ilişkin yasa taslağı ve “yeni anayasa” ile ilgili kadın alanında çalışan sivil toplumörgütlerinin temsilcileriyle bir araya gelen aile ve sosyal politikalar bakanı fa..
Diger haberler:
72
73
74
75
76
77
78
79
80
81
82
83
84
85
86

 Toplam Haber :1229

En son yapılan okuyucu yorumları
- Firuz : Bence çok güzel imkan olsa da bizim ülkemizde de böle bişe olsa madem dışlanılıyor (Haber:Bu ulusu daha önce duymadığınıza eminiz! Mercan De..)
- xblackcatx : Tecavüz cinayete gelince sessiz olun ama insanların fikirleri tercihleri söz konusu olunca insanlıkt (Haber:LGBTİ+ voleybolcuya homofobik saldırı..)
- Gulben : (Haber:Lezce.com 10. Yılını Sizlerle Kutluyor - Parti Zam..)
- bigbaby : Bir yabancı erkek sporcunun google haberlerinde okumuştum.Lgbt`yi desteklemeyen ülkeler için katılma (Haber:Ebrar Karakurt ve homofobi tartışmaları..)
- bigbaby : Bir zamanlar olan şortumu giymeyi özlemek için kilo almak yeterlidir :) Hala duruyor. (Haber:Tommy Hilfiger’ın Yeni Cinsiyetsiz Koleksiyonu Çık..)

En çok ilgi çeken haberler.(Son 40 günlük)
Ebrar Karakurt, oyuncu sevgilisi İrem'le dudak dudağa görüntülendi
Milli voleybolcu Ebrar Karakurt, özel hayatıyla gündemden düşmüyor. Geçtiğimiz aylarda sevgilisinden ayrılan Karakurt, oyuncu İrem Tuncer ile yeni bir aşka yelken açtı. İlkili, önceki akşam Kuruçeşme'
(Okunma:945)Diger haberler:
72
73
74
75
76
77
78
79
80
81
82
83
84
85
86

 Toplam Haber :1229