Emmy Ödüllerine Lezbiyen Sunucu
televizyonun en prestijli ödülleri olarak bilinen emmy ödüllerinin bu yılki sunuculuğunu eşcinsel oyuncu jane lynch üstlendi. müzikal komedi dizisi glee’de ki performansıyla geçen yıl ‘en iyi yardımcı kadın oyuncu’ dalında emmy ödülünü kazanan lynch’in sunuculuk performansı merakla bekleniyor. a..

Köşe Yazıları
Aliye Aybüke Özdemir‏
Monster-Cani
Simurg Nakrut
Avaz Avaz Resimler Çizmeli Çocuklar İçin!
Tüm yazılar için tıklayın

Haberlerden Başlıklar
Lezbiyen olduğunu açıkladı!

24 yaşındaki yıldız oyuncunun bu açıklaması hayranlarını şaşırttı hollywood'un yeni nesil güzellerinden amber heard, eşcinsel olduğunu açıkladı. son olarak zombieland filminde başrol oynayan 24 yaşındaki yıldız, önceki gece katıldığı glaad (hakarete karşı gay ve lezbiyen birliği) toplantısında kend..
Isırılmış elmanın sırrı!

teknoloji ile alaksız görünen ünlü logonun arkasında tarihi bir trajedi mi var? apple'ın ısırılmış elma logosunun siyanüre bulanmış bir elmayı ısırarak intihar eden eşcinsel bir matematikçiye ait olduğu iddiaları şirketin başına geçen eşcinsel ceo tim cook ile beraber yeniden gündemde... alan tu..
Kadınlardan “Mor” Öyküler

kaos gl kadın kadın’a öykü yarışmasının temasının “mor” olduğunu açıkladı. ödüller, mayıs ayında gerçekleştirilecek olan 7. uluslararası homofobi karşıtı buluşma’da sahiplerini bulacak. kaos gl tarafından bu yıl 7.si düzenlenen kadın kadın'a öykü yarışmasının teması "mor". pınar selek'in onur jür..
Lezbiyen çift vekalet davasını kazandı

lezbiyen bir çifte sperm bağışlayan avustralyalı adam, mahkeme kararıyla çocuğun doğum belgelerinden çıkartıldı. adamın isminin yerine, bebeği doğuran kadının eski sevgilisinin ismi yazılacak. lezbiyen çift 2006 yılında ayrılmış olsa da mahkeme eski sevgilinin isminin doğum belgelerinde yazılmas..
Eşcinsel ispinozlar da ömür boyu seviyor

bütün ömrünü aynı kuşla bir çift halinde geçiren zebra ispinozları, bazen eşcinsel olabiliyor. araştırmacılar, eşcinsel ispinozların sadakatte hiçbir eksik yönü olmadığını gördü. bütün ömrünü tek bir eş ile geçiren zebra ispinozunu inceleyen araştırmacılar, eşcinsel çiftlerin en az heteroseksüel ..
Lezbiyen vekil muradına erdi

İtalyan milletvekili anna paola concia, ricarda trautmann ile dünyaevine girerek, İtalyan parlamentosunun ilk eşcinsel evliliğini yapan parlamenter oldu. İtalya'da lezbiyen haklarının en ateşli savunucularından biri olan ve her eylemde ön sıralarda yer alan ana muhalefetteki demokrat parti mille..
Dünya basını Utöya katliamının kahramanı lezbiyen çifte karşı sessiz kaldı

68 kişinin katledildiği norveç'in utöya adasındaki saldırının ardından, dünya basını gençlik kampında yaşanan dehşette gösterdiği kahramanlıklardan ötürü çok sayıda kişiyi haber yaptı. ancak birçok gencin hayatını kurtaran lezbiyen çift toril hansen ve hege dalen hiçbir basın organında hak ettikleri..
Lezbiyen nineler evlendi

eşcinsellere evlilik hakkı tanıyan new york'ta ilk evlenen çift lezbiyen nineler oldu. new york'ta cumartesiyi pazara bağlayan gece yarısı saatlerin tam 12'yi vurmasıyla, eşcinsel evlilik dönemi başlamış oldu. resmen evlenen İlk eşcİnsel çİft new york'un resmen evli ilk eşcinsel çifti ise buffa..
Diger haberler:
73
74
75
76
77
78
79
80
81
82
83
84
85
86
87

 Toplam Haber :1225

En son yapılan okuyucu yorumları
- bigbaby : Bir yabancı erkek sporcunun google haberlerinde okumuştum.Lgbt`yi desteklemeyen ülkeler için katılma (Haber:Ebrar Karakurt ve homofobi tartışmaları..)
- bigbaby : Bir zamanlar olan şortumu giymeyi özlemek için kilo almak yeterlidir :) Hala duruyor. (Haber:Tommy Hilfiger’ın Yeni Cinsiyetsiz Koleksiyonu Çık..)
- bigbaby : İçne suyu yok bu problem ama eşcinsellik rahat :) (Haber:Bu ulusu daha önce duymadığınıza eminiz! Mercan De..)
- esaretin_bedeli : Asıl fiziki saldırıdan endişem var.Evde yolda koruması olması lazım.Maalesef TC de yobaz çok. (Haber:LGBTİ+ voleybolcuya homofobik saldırı..)
- ZiFiRi : Herkes dininde özgür olmalı,onun/bunun dinine laf atmak kimsenin haddi değil! (Haber:Amsterdam, kadın ve eşcinselleri aşağılayan vaazla..)

En çok ilgi çeken haberler.(Son 40 günlük)
Bahar Candan'dan canlı yayında itiraf! "İş dünyasından ünlü bir kadınla aşk yaşadım"
Sosyal medya ünlüsü Bahar Candan, yorumcusu olduğu programda peş peşe itiraflarda bulundu. Canlı yayında "Olgun bir sevgilin oldu mu? sorusuna Candan, "Evet bir dönem çok ünlü bir sevgilim oldu benden
(Okunma:2585)Diger haberler:
73
74
75
76
77
78
79
80
81
82
83
84
85
86
87

 Toplam Haber :1225