Taksim yerinden oynadı.
lambdaistanbul'un ev sahipliğinde gerçekleşen 19. onur haftası etkinlikleri çerçevesinde yapılan onur yürüyüşü istiklal caddesinde büyük coçkuyla gerçekleşti. yaklaşık 10 bin kişinin üzerinde katılımcı ile gerçekleşen yürüyüş sırasında istiklal caddesi gokkuşağı renklerine boyandı.. taksim mey..

Köşe Yazıları
Aliye Aybüke Özdemir‏
Herkes Karşı, Herkese Karşı
Tüm yazılar için tıklayın

Haberlerden Başlıklar
Mango ve English Time'da Müzikli Protesto

transfobi ve homofobi karşıtları bir trans bireyin kaydını yapmayan english time dil kursunu ve başka bir trans bireyin kadın kabininde giyinmesini engelleyen mango mağazasını basarak ayrımcılığı müzikle protesto etti. bir grup transfobi ve homofobi karşıtı english time dil kursunda ve mango ma..
Hormonlu domatesler sahiplerini buldu

lambdaistanbul lgbtt dayanışma derneği'nin homofobi ve transfobiye dikkat çekmek için yedinci kez dağıttığı hormonlu domates homofobi-transfobi ödülleri'ni kazananlar açıkladı. 7. kez verilen hormonlu domates ödülleri'nin kazananlar arasında ak parti, tsk, gazeteciler vakfı, facebook türk..
Af Örgütünden Türkiye'ye Eşcinsel Eleştirisi

uluslararası af örgütü’nün yeni raporu türkiye’yi eşcinseller ve transseksüellere uyguladığı muameleden ötürü şiddetle eleştiriyor. raporda güvenlik güçlerinin sürekli baskıya başvurduğu belirtilirken hükümet ayrımcılık yapmakla suçlanıyor uluslararası af örgütü’nün “ne hastalık ne de bir suç” başl..
Queer'ler onurumuzdur

queer teori bize, 'başkaları özgür değilse, hiç kimse özgür olmaz' diyordu. * başbakan’ın polis panzerine kafa tutan bir gösterici için ‘kız mıdır kadın mıdır?’ sorusunu sorduğu, muhalefetin muhalefetini “gitsin de bi kontrol etsin ki ki ki” şekli yaptığı ve bu çıkışıyla takdir topladığı toprakla..
Lezbiyen Carmen

hollywood’un seksi yıldızı carmen electra ile ilgili ortaya atılan bir iddia, erkek hayranlarını üzeceğe benziyor. şarkıcı eşi dave navarro’dan geçtiğimiz ağustosta ayrılan carmen in, ünlü kadın rock yıldızı joan jett ile lezbiyen ilişki yaşadığı öne sürüldü. jett in bir konserine giden carmen, kon..
Türkiye Sinemasında Eşcinsellik

toplumumuzun kapalı olması nedeniyle, 1960 öncesinde erkek veya kadın eşcinselliği üzerine film yapılamamıştır. eşcinsel temalı ilk film özelliğini, 1962 yapımlı ‘ver elini İstanbul’ taşımakta. bu filmin yönetmenliğini aydın arakon yapmış, senaryosunu ise ali kaptanoğlu takma adıyla attilâ İlhan..
Simone de Beauvoir'ın Çıplak Fotoğrafı

le nouvel obs, 100. yaşgünü için de beauvoir'ın çıplak resmini kapağa taşıyınca tepkilerle karşılaştı. medya bir kez daha kadın vücudunu metalaştırırken feministler "asla sartre'ın poposunu basamazlardı" dedi. fransız haftalık le nouvel observateur dergisi feminist yazar ve düşünür simone de bea..
19'ncu LGBTT Onur Haftası tabuları yıkmaya çalışacak

19'ncu lgbtt onur haftası bir haftaya yayılmış bir takvimle trans onur haftası’nın bıraktığı yerden başlıyor. İstiklal caddesi özgürlük isteyen lgbtt’lerle bu yıl 26 haziran pazar günü buluşacak! onur yürüyüşü taksim tramvay durağı’ndan saat 17:00’de başlayacak. bu yıl “tabu” temasının işlenece..
Diger haberler:
75
76
77
78
79
80
81
82
83
84
85
86
87
88
89

 Toplam Haber :1229

En son yapılan okuyucu yorumları
- Firuz : Bence çok güzel imkan olsa da bizim ülkemizde de böle bişe olsa madem dışlanılıyor (Haber:Bu ulusu daha önce duymadığınıza eminiz! Mercan De..)
- xblackcatx : Tecavüz cinayete gelince sessiz olun ama insanların fikirleri tercihleri söz konusu olunca insanlıkt (Haber:LGBTİ+ voleybolcuya homofobik saldırı..)
- Gulben : (Haber:Lezce.com 10. Yılını Sizlerle Kutluyor - Parti Zam..)
- bigbaby : Bir yabancı erkek sporcunun google haberlerinde okumuştum.Lgbt`yi desteklemeyen ülkeler için katılma (Haber:Ebrar Karakurt ve homofobi tartışmaları..)
- bigbaby : Bir zamanlar olan şortumu giymeyi özlemek için kilo almak yeterlidir :) Hala duruyor. (Haber:Tommy Hilfiger’ın Yeni Cinsiyetsiz Koleksiyonu Çık..)

En çok ilgi çeken haberler.(Son 40 günlük)
Ebrar Karakurt, oyuncu sevgilisi İrem'le dudak dudağa görüntülendi
Milli voleybolcu Ebrar Karakurt, özel hayatıyla gündemden düşmüyor. Geçtiğimiz aylarda sevgilisinden ayrılan Karakurt, oyuncu İrem Tuncer ile yeni bir aşka yelken açtı. İlkili, önceki akşam Kuruçeşme'
(Okunma:721)Diger haberler:
75
76
77
78
79
80
81
82
83
84
85
86
87
88
89

 Toplam Haber :1229