Moskova'da eşcinsel yürüyüşü yasaklandı
rusya'nın başkenti moskova kent yönetimi halk arasında huzursuzluğa yol açabileceği gerekçesiyle eşcinsel yürüyüşüne izin vermedi. eşcinsel hakları savunucularından nikolay aleksiyev ap’ye yaptığı açıklamada, kremlin yakınındaki bir yerde 28 mayıs’ta yürüyüş izni için kent yönetimi’ne başvurdukla..

Köşe Yazıları
Aliye Aybüke Özdemir‏
Herkes Karşı, Herkese Karşı
Tüm yazılar için tıklayın

Haberlerden Başlıklar
İstanbul’dan Ankara’ya Gökkuşağı Otobüsü Kalkacak!

gökkuşağı koalisyonu 22 mayıs pazar günü yapılacak homofobi ve transfobi karşıtı buluşmanın yürüyüşüne İstanbul’dan katılmak isteyenler için otobüs kaldırıyor. "İstanbul’dan ankara’ya gökkuşağı otobüsü kalkacak! gökkuşağı koalisyonu 22 mayıs’ta yapılacak homofobi ve transfobi karşıtı buluşmanın ..
İnternetime dokunma!

22 ağustos'ta devreye girecek olan internette filtre uygulamasında geri adım atılmasını isteyen 10 binlerce kişi bugün pek çok şehirde "İnternetime dokunma" eyleminde yürüdü. taksİm'İn şansi İstanbul'da güneş pırıl pırıl, hava harikaydı. eylem için meydanda toplanan kalabalığın keyfi çok yerinde..
Sansüre Karşı Eylem!

15 mayıs 2011 günü 14:00'da büyük bi katılımla taksim meydanından başlayıp tünel'e kadar yapılacak sansürlere, tib'e, btk'ya, filtrelere, kategorilere karşı yürüyüşün diğer illerdeki ayakları da belli oldu. İzmir'de aynı gün kıbrıs şehitleri caddesi, sevinç pastanesi önünde. ankara'da kuğulu park'ta..
Dünya "Şam'ın eşcinsel kızı"nı konuşuyor

yarı suriyeli, yarı abd'li "mutlak yabancı" "eşcinsel kız"ın blogu, suriye'deki muhaliflerin yaşadıklarını her yönüyle gözler önüne seriyor. muhafazakar bir ülkede yaşanan bir ayaklanmada kahraman olması beklenmeyecek insanların başında emine abdullah geliyor. kadın, lezbiyen ve yarı-amerikalı ol..
Lezce.com Duyuru: BTK Yeni İnternet Yasası

22 ağustos 2011 tarihinde uygulamaya girecek olan yeni internet yasası 4 paket halinde sunulacaktır. tüm kullanıcıların kendilerine uygun bir paket seçmesi gerekmektedir. paket seçmediğiniz takdirde otomatik olarak paketiniz standart paket olacaktır. şuan mevcut kullandığınız internet, yeni interne..
Brad Pitt, Angelina Jolie'nin ihanetiyle yıkıldı.

brad pitt, angelina jolie'nin ihanetiyle yıkıldı. jolie'nin yeni sevgilisi lezbiyen çıktı! brangelina masalında şok! in touch dergisi; angelina jolie'nin brad pitt'i bir kadınla aldattığını yazdı. abd basınında bomba etkisi yaratan bu haber üzerine; ünlü çiftten bir açıklama gelmemesi dedikodula..
Boğaziçi Üniversitesinde Homofobi Karşıtları Buluştu

6. uluslararası homofobi karşıtı buluşma, boğaziçi üniversitesi'nde gerçekleşti. forumlarda lgbt bireyler, heteroseksizm, heteronormativite, homofobi, transfobi ve queer teori alanlarında yapılan akademik çalışmalar sunuldu. kaos gl'nin bu yıl altıncısını düzenlediği uluslararası homofobi karşıtı..
RTÜK'TEN "SEX AND THE CITY" FİLMİNDEKİ "GAY EVLİLİK" SAHNESİNE ŞOK CEZA

rtük ceza olayını abarttı... paralı kanala ceza geliyor. rtük, ''eşcinsel evlilik töreni'' yayınlayan digitürk kanalına ceza için harekete geçti. salon 2'de, 18 şubat gecesi yayınlanan 'sex and city 2' adlı filmde yer alan eşcinsel evlilik töreni nedeniyle savunma istendi. savunma yeterli bulunmazs..
Diger haberler:
77
78
79
80
81
82
83
84
85
86
87
88
89
90
91

 Toplam Haber :1229

En son yapılan okuyucu yorumları
- Firuz : Bence çok güzel imkan olsa da bizim ülkemizde de böle bişe olsa madem dışlanılıyor (Haber:Bu ulusu daha önce duymadığınıza eminiz! Mercan De..)
- xblackcatx : Tecavüz cinayete gelince sessiz olun ama insanların fikirleri tercihleri söz konusu olunca insanlıkt (Haber:LGBTİ+ voleybolcuya homofobik saldırı..)
- Gulben : (Haber:Lezce.com 10. Yılını Sizlerle Kutluyor - Parti Zam..)
- bigbaby : Bir yabancı erkek sporcunun google haberlerinde okumuştum.Lgbt`yi desteklemeyen ülkeler için katılma (Haber:Ebrar Karakurt ve homofobi tartışmaları..)
- bigbaby : Bir zamanlar olan şortumu giymeyi özlemek için kilo almak yeterlidir :) Hala duruyor. (Haber:Tommy Hilfiger’ın Yeni Cinsiyetsiz Koleksiyonu Çık..)

En çok ilgi çeken haberler.(Son 40 günlük)
Ebrar Karakurt, oyuncu sevgilisi İrem'le dudak dudağa görüntülendi
Milli voleybolcu Ebrar Karakurt, özel hayatıyla gündemden düşmüyor. Geçtiğimiz aylarda sevgilisinden ayrılan Karakurt, oyuncu İrem Tuncer ile yeni bir aşka yelken açtı. İlkili, önceki akşam Kuruçeşme'
(Okunma:934)Diger haberler:
77
78
79
80
81
82
83
84
85
86
87
88
89
90
91

 Toplam Haber :1229