Haber | Harry Potter yazarından eşcinsel tweet’ine yanıt

Harry Potter yazarından eşcinsel tweet’ine yanıt


Harry Potter serisinin yazarı J.K. Rowling, karakterlerinden birinin eşcinsel olduğuna inanamayan okuruna Twitter’dan yanıt verdi.
J.K. Rowling, dünyaca ünlü Harry Potter serisindeki Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Okulu’nun müdürü Albus Dumbledore’un eşcinsel olduğunu 8 yıl önce duyurmuştu.

Yine de geçen zaman içinde bazı okurları Dumbledore’un eşcinselliğini kabul edememişe benziyor.

Geçtiğimiz hafta Rowling’e Twitter üzerinden ulaşan bir hayranı, sonradan sildiği tweet’inde “Harry Potter’ı yazdığınız için çok teşekkürler. Neden Dumbledore’un eşcinsel olduğunu söylediğinizi merak ediyorum çünkü ben onu o şekilde göremiyorum,” ifadelerini paylaştı.

Rowling’in 22 bin kişinin retweet’lediği yanıtı ise oldukça basitti: “Eşcinsel insanlar da insan gibi göründüğünden olmasın?”

Okurun beğendiği bu yanıt karşısında diğer takipçilerden gelen eleştiriler üzerine Rowling sorunun rahatsız edici olmadığını belirtti.

Rowling, 2007’de Dumbledore’un cinsel yönelimini açıkladığında şöyle konuşmuştu:

“Cesur ve harikulade bir erkeğin başka erkekleri sevebileceği fikri beni hiçbir zaman şaşırtmadı. O benim karakterim. Neyse o ve ben de onunla ilgili konuşma hakkına sahibim.”


Haber Tarihi : 30.03.2015
Haber Editörü : Dejavu_
  «« GERi
Bu haber 128181 kez okundu.

Haberi
Paylaş
Face
Paylaş facebook
Blog
Paylaş Blogger
Frien
Paylaş Friendfeed
Mysp
Paylaş Myspace
Twit
Paylaş twitter


Not: Bu sayfalarda yer alan yorumlar kişilerin kendi görüşleridir.
Yazılanlardan lezce.com sorumlu tutulamaz.

Habere Yorum Yaz

Özel bir kadın.
Yazan: Lezce Üyesi

Çekilen filmlerle darmaduman olan bir hayal dünyası var fantastik okurlarının. LOTR, Türkçe`ye çevrildiğinden bu yana abartmıyorum HER GECE başucumdaydı ve her gece okurdum. Bir ayin bir tapınma değil orası benim asıl dünyamdı...taa ki Peter Jackson efendi filmini yapana kadar. Elbette kitabın yazarı karakterleri hakkında konuşma hakkına sahiptir diyebilirsiniz ama bana göre değildir. O karakteri hayal dünyamda yarattığım anda artık o aynı zamanda benimdir.
Yazan: Lezce Üyesi

fantastik öğelerle bezeli kitapları yazanların nasıl bir düş dünyası var hep merak ediyorum . harry potter da bana göre gay bir karakter :) ya da belki Daniel Radcliffe` i ``Kill Your Darlings`` filminde Allen Ginsberg karakterindeki o muhteşem gay şairi canlandırdığı rölünün tesirindeyim kim bilir :) J.K. Rowling seni seviyoruz.
Yazan: Lezce Üyesi

Diğer başlıklardan bazıları.
Halı Saha Maç Etkinliği
İŞTE RÜZGAR ERKOÇLAR’IN YENİ HAYATI
Tunus’ta lezbiyen aktivistlere nefret saldırıları!
Amerika'nın İlk Lezbiyen-Hindu Düğünü
Star Wars'a lezbiyen karakter geliyor
Bir Vajinası Olan Herkesin Mutlaka Bilmesi Gereken 21 Şey
TDK’yı seviciler bassın!
Lezbiyen çiftten korkunç cinayet
Filmmor Kadınların Direnişiyle Başlıyor
Ünlü Yıldızın Babası Önce Kadın, Sonra Lezbiyen Olacak!