Haber | İmkansız sanıyordu! Hamile kalan adam şoke eden gebelik sürecini sosyal medyadan paylaştı

İmkansız sanıyordu! Hamile kalan adam şoke eden gebelik sürecini sosyal medyadan paylaştı


24 yaşındaki Ryan Sanderson, hamile olduğunu öğrendiğinde cinsiyet değiştirme sürecinin dokuzuncu haftasındaydı. Testi pozitif çıkan genç adam şaşkına döndü. Bugün iki yaşına gelen oğlu Hendrick'i doğurmak için hormon tedavilerini hemen durdurma kararı aldı. Sanderson'un şaşırtan gebeliğine dair anlattığı hikaye herkesi şaşırtmaya yetti.

Ryan, "yedi yaşından itibaren" aslında bir erkek olduğunu hissettiğini ve o zamandan beri cinsel kimliğiyle savaş halinde olduğunu ifade etti. Yaşı ilerledikçe cinsel kimliğini bulma konusunda zorluk yaşadığını ifade eden genç adam cinsiyet değiştirme operasyonu yaptırmaya karar verdi. Ancak cinsiyet değiştirme sürecinde onu bir sürpriz bekliyordu. Çünkü genç adam hamileydi. Hamilelik boyunca birçok zorluk yaşayan genç adam, oğlunu doğurmaktan gurur duyduğunu ve şimdi küçük ailesini büyütmek için sabırsızlandığını söyledi.

"HAMİLE OLABİLECEĞİME İNANMIYORDUM"

Cinsiyet değiştirme sürecinde hamile olduğunu öğrendiğinde inanmadığını dile getiren Ryan, "Hamile kaldığımı öğrenene kadar testosteron kullanırken hamile kalabileceğime inanmıyordum. Bence daha fazla trans erkeğin hamile kalabileceklerinin bilincinde olması gerekiyor. Gerçek benliğime erişebilmek için çok uzun süre mücadele ettim ve hatta testosteron alabilmek için özel bir pratisyen hekime gitmem gerekti." ifadelerini kullandı.

"YEDİ YAŞINDAYKEN BİLİYORDUM"
İlkokul çağlarında kendisini erkek olarak hissetmeye başladığını ve durumu uzun bir süre anlamlandıramadığını dile getiren Ryan, "Yedi yaşında bir erkek olduğumu biliyordum ve ben 19 yaşındayken bu durum ortaya çıktı. Ryan olarak ortaya çıktığımdan beri, bir kız olarak hiç hissetmediğim bu özgürlüğü hissettim, toplumun belirli cinsiyetlerin yapması gerektiğini düşündüğü şeyler yerine kendim için bir şeyler yapıyorum" dedi.

Cinseiyet değiştirme sürecinde rutin doktor kontrolleri sırasında hamile olduğunu öğrendiğini söyleyen Ryan, "Doktor ziyareti sırasında, dokuz hafta testosteron kullanımının ardından on haftalık hamile olduğumu öğrendim. Herkes için büyük bir şoktu, ancak testosteronun vücuttaki etkilerinin nelere yol açabileceğinden endişe etsem de, bebeği doğurmak istediğimi o an biliyordum" diye konuştu.

"BU KADERDİ"
Hiçbir zaman dinsel olarak inançlarının yüksek olmadığını söyleyen Ryan,"Bunun kader olduğuna inandım. Hiçbir zaman dindar bir insan olmadım, ancak testosteron tedavileriyle çok ilerlemeden önce çocuk sahibi olmanın bir işareti olduğunu hissediyorum. Hamile olduğumu öğrendiğim an Hendrick gerçekten her şeyim oldu." dedi.

h3

Ryan hamilelik sürecinde arkadaşlarının ve ailesinin tam desteğini aldığını ve hamileliğin onun için aslında sorunsuz geçtiğini söyledi. Hem doktoru, hem hemşire ekibi ve en çok da annesi süreçte ondan desteklerini esirgemedi. Eski eşinin sürece dahil olmak istemediğini söyleyen Ryan, şimdilerde babalık deneyimini yaşıyor ve trans birey olarak hamileliğe dair deneyimini başkalarıyla paylaşmaktan keyif alıyor.


Haber Tarihi : 08.03.2022
Haber Editörü : UntiLSleeP
  «« GERi
Bu haber 69521 kez okundu.

Haberi
Paylaş
Face
Paylaş facebook
Blog
Paylaş Blogger
Frien
Paylaş Friendfeed
Mysp
Paylaş Myspace
Twit
Paylaş twitter


Not: Bu sayfalarda yer alan yorumlar kişilerin kendi görüşleridir.
Yazılanlardan lezce.com sorumlu tutulamaz.

Habere Yorum Yaz
Bu habere yapılmış bir yorum bulunmamaktadır

Diğer başlıklardan bazıları.
İmkansız sanıyordu! Hamile kalan adam şoke eden gebelik sürecini sosyal medyadan paylaştı
Bomba iddia! "Senem Kuyucuoğlu erkek olmak için ameliyat olmayı bekleyen..."
Bahar Candan'dan canlı yayında itiraf! "İş dünyasından ünlü bir kadınla aşk yaşadım"
LGBTİ+ voleybolcuya homofobik saldırı
Ebrar Karakurt ve homofobi tartışmaları
Bakanlık'ın Boğaziçi savunması: Tutuklamalar hukuka uygun
Bu ulusu daha önce duymadığınıza eminiz! Mercan Denizi Adaları’nda kurulan ‘Gay ve Lezbiyen Krallığı’ şaşkınlık yarattı
Rüzgar Erkoçlar: Ben yaşamayı seçtim!
Football Manager Tarihinde İlk Kez Kadın Futbol Takımları da Yer
Tommy Hilfiger’ın Yeni Cinsiyetsiz Koleksiyonu Çıktı