Haber | Lezbiyen çift, 4'üz sahibi oldu

Lezbiyen çift, 4'üz sahibi oldu


2 hafta arayla ikişer ikiz doğuran anneler mali olarak çökmüş durumda, ancak bu durumdan şikayetçi değiller.
Florida’nın Naples kentinde yaşayan Laura Calvin ve Sheri Gren, tüp bebek (IVF) yoluyla hamile kalan lezbiyen bir çift. 2007’de tanıştıklarından beri çocukları olmasını isteyen kadınlar, 3 yıl boyunca bunun için uğraştılar. Sonunda tüm paralarını bitirdikten sonra mutlu haberi aldılar.

Calvin’in 2009’daki ilk hamileliği sırasında, Aiden ve Branden ismini verdikleri 2 erkek çocuk kaybettiler. Mayıs 2010’da Calvin tekrar çocuk sahibi olmak istedi. Çocuk sahibi olmaya kararlı olduklarını gören doktorları Craig Sweet, her iki kadına da ayrı ayrı embriyolar yerleştirmeyi ve hamile kalma olasılıklarını artırmayı teklif etti. Uzun uzun düşünen kadınlar sonunda ikna oldular.

Başta sezaryen doğum yaparak çocuklara aynı günde sahip olmayı hayal eden kadınlar, daha sonra bazı komplikasyonlarla karşılaştılar. Calvin hamileliğinin 31. haftasında nezle belirtileriyle hastaneye gittiğinde, doktorları kadının erken doğuma girdiğini farkettiler. Geçen yılın 9 Mayıs’ında doğum yapan Calvin’in ardından, partneri Gren de strese bağlı erken doğum yaptı. 2 hafta sonra çiftin toplam 3 erkek ve 1 kız çocukları oldu.

4 embriyonun da rahimde tutunabilme şansı 143’te 1’di, yani yüzde 1 bile değildi. Buna rağmen kadınların ikisi de hamile kaldı. Ancak her iki kadının da IVF tedavisi görmesi yüzünden hayat birikimlerini ve emeklilik güvencelerini tükettiler, kredi kartlarında da limite ulaştılar. Buna rağmen aile çok mutlu. Derrick, Cason, Brianna ve Anthony bu ay 1 yaşına girecek.

Askeri disiplinle hareket ediyorlar
Kadınlar evde askeri bir disiplin sağlamış durumdalar. Herkes 2 çocuk alıyor ve yarım saat altları değiştirilip yemekleri verildikten sonra diğer 2’liye geçiliyor. 5 odalı evlerinin bir odası tamamen çocukların altlarının değiştirilmesi ve bezlenmesi için kullanılıyor. Başka bir odada ise beşikler bulunuyor. 2 bebek bakıcısı, haftanın 3 günü eve gelerek 4’üzlerle ilgileniyor ve kadınlar da o esnada işlerine gidiyorlar. (Daily Mail)


Kaynak: radikal.com.tr


Haber Tarihi : 17.05.2012
Haber Editörü : UntiLSleeP
  «« GERi
Bu haber 103017 kez okundu.

Haberi
Paylaş
Face
Paylaş facebook
Blog
Paylaş Blogger
Frien
Paylaş Friendfeed
Mysp
Paylaş Myspace
Twit
Paylaş twitter


Not: Bu sayfalarda yer alan yorumlar kişilerin kendi görüşleridir.
Yazılanlardan lezce.com sorumlu tutulamaz.

Habere Yorum Yaz

Hayatlarini adamislar bir yerde. Tebrik etmek lazim.
Yazan: Lezce Üyesi

ne sanslilar,ben coluk cocuktan vazgectimde,ciddi iliski yasayacak kadinda yok,hep bir gece,macera vs vs..ALLAH bunlari ayirmasin,ömür boyu mutlululuklar cocuklari ile birlikte insallah..
Yazan: Lezce Üyesi

tek hayalim :(
Yazan: Lezce Üyesi

Aman tanrım ! dört tane birden bittiğim gün olur sanırım :)))
Yazan: Lezce Üyesi

Ne kadar şanslı olduklarının farkındalar.. :) buda güzel tarafı herkes onlar kadar şanslı olmuyo bebeği geçtik bebek yapacak kadını bulmak bile şans :) her ne kadar biz Türkler aşk aşk aşk insanıyız desekde bu bir gerçek çoğunluk hep yurt dışında çıkıyor bu haberlerin tabi bunda özgür bir ülke diyerek özgürlüğümüzu kısıtlayan yöneticilerde sebep.. Ama aşk kural kurgu tanımaz buda bir gerçek :) çok düşündürücü görünsede net ve açık.. Işte bunlar gerçek aşkın ekinleri.. Darısı başımıza.. :)
Yazan: Lezce Üyesi

2 bebek bakıcısı çalıştırabildiklerine ve 5 odalı bir evde ikamet edebildiklerine göre demek ki öyle çok ta tüketmemişler sıfırı:P bence hiç yakınmasınlar; onlara bizim türk ailelerini gösteririm,hayat boyu yaşadıkları şoku atamazlar üstlerinden:) şaka bir yana allah bebeklere uzun ömürler versin,analarını başlarından eksik etmesin,isteyip sahip olamayan tüm yurdum homolarına da tez zamanda nasip etsin.
Yazan: Lezce Üyesi

Diğer başlıklardan bazıları.
Lady Gaga: Gelecekte gibiyim
Fethiye'de evlendiler!
Eşcinseller ona bayılıyor!
Eşcinsel Lise Öğrencisi Arkadaşları Tarafından Dışlandığı için İntihar Etti!
Komadan uyandı, lezbiyen oldu
Lezbiyen ilişki cezası
Rihanna'nın lezbiyen aşkı mı var?
Karısı Hamile Baba'yı Terketti
Lezbiyen kadın askerin taciz mücadelesi
Türk eşcinseller geçit töreni yapacak.