Haber | Lezbiyen çiftin öpücüğü marketi karıştırdı

Lezbiyen çiftin öpücüğü marketi karıştırdı


İngiltere’de popüler supermarket zinciri Sainsbury’sin Brighton kentindeki bir şubesinde görev yapan bir güvenlik görevlisinin lezbiyen bir çifte “Öpüşmeyi kesmelerini ya da dükkanı terk etmelerini” söylediği ortaya çıktı.

20 yaşındaki öğrenci Annabelle Sacher, sosyal medyada yaptığı açıklamada alışveriş yaparken kız arkadaşının yanağına masum bir öpücük kondurduğunu ve bunun üzerine kadın bir güvenlik görevlisinin yanına gelerek kendisine uyarıda bulunduğunu söyledi.

Genç kadın güvenlik görevlisinin bir müşterinin şikayeti üzerine bu uyarıyı yapma ihtiyacını hissettiğini çünkü mağazadaki bir müşterinin “Lezbiyenlerin öpüşmesini iğrenç bulduğunu ve çocuğunun böyle bir sahneyi görmesinden rahatsız olduğunu” söylediğini açıkladı.

Sussex Üniversitesi’nde İngiliz Edebiyatı eğitimi almakta olan Sacher, eşcinsel hakları için çalışan sivil toplum kuruluşu Stonewall’ın Facebook sayfasında yaptığı açıklamada “Güvenlik görevlisi daha sonra benden özür diledi ve kendisinin de lezbiyen olduğunu açıkladı. Onun için çok üzüldüm ancak bu durum onun Sainsbury’s adına bir nefret suçu işlediği gerçeğini değiştirmiyor” dedi.

Sacher “Olay nedeniyle kendini aşağılanmış hissettiğini ve süpermarkette gördüğü muamelenin bir insan hakları ihlali olduğunu” söyledi.

Sainsbury’s konu ile ilgili yayınladığı bir açıklamada “Bayan Sacher ve partnerinin uygunsuz bir davranışta bulunmadığı çok açık. Onlar kesinlikle böyle muamele görmemeliydi. Olaydan haberdar olunca onu aradık ve özür diledik. Ayrıca tercih ettiği bir yardım derneğine de onun adına bağışta bulunduk” dedi.

Kaynak:http://www.medyafaresi.com/haber/Lezbiyen-ciftin-opucugu-marketi-karistirdi_407053.html


Haber Tarihi : 19.10.2014
Haber Editörü : UntiLSleeP
  «« GERi
Bu haber 153027 kez okundu.

Haberi
Paylaş
Face
Paylaş facebook
Blog
Paylaş Blogger
Frien
Paylaş Friendfeed
Mysp
Paylaş Myspace
Twit
Paylaş twitter


Not: Bu sayfalarda yer alan yorumlar kişilerin kendi görüşleridir.
Yazılanlardan lezce.com sorumlu tutulamaz.

Habere Yorum Yaz

Görevli sevgilisini esini Homosexuel birisine kaptirmistir eminim :P Bir insan ``cogu`` zaman durduk yerde homofobik olmuyor... elbet bir hikayesi oluyor...
Yazan: Lezce Üyesi

İşte bu nedenle İngiltere kişisel hak ve özgürlükler konusunda dünyanın 3 ülkesinden biri. Burada olsa facebookta ciğeri beş para etmez ahlakçılar ahkam keserdi. Hiç uyarı yapılmasa onun yerine şikayetçi olana ``bu onların en doğal hakkı efendim karışamayız`` dense daha de hoş olurdu- ama buna da şükür. :)
Yazan: Lezce Üyesi

Ama bağışta bulunmuşlar :)
Yazan: Lezce Üyesi

Diğer başlıklardan bazıları.
İsrail'de Eşcinsel Yürüyüşü.
Okulda transseksüel arkadaşa etekli destek
Lezbiyen aşkı için kocasından boşandı
Kaos GL mücadeleyi kutlamaya çağırıyor!
Fransa'da Mahkeme, 9 Femen Üyesinin Beraatine Karar Verdi.
Neil Patrick Harris ve David Burtka evlendi
Navratilova’dan Amerika Açık’ta evlenme teklifi
İspanya güzeli eşcinselliğini paylaştı
Rakip takımlarda oynayan basketbolcu lezbiyen çift nişanlandı
99 yaşındaki kadın eşcinsel oyunlarında rekor kırdı