Haber | Lezbiyen cinayete müebbet hapis

Lezbiyen cinayete müebbet hapis


Esenyurt'ta lezbiyen ilişki yaşadığı Seher Demir'i (21) kıskançlık nedeniyle bıçaklayarak öldüren Hülya Ceylan (26)müebbet hapis cezasına çarptırıldı.
Esenyurt'ta 29 Nisan 2014 günü Hülya Ceylan, kız arkadaşı Seher Demir'i bıçaklayarak öldürdü. Ailesi tarafından polise teslim edilen genç kız, öldürdüğü Seher Demir ile lezbiyen ilişki yaşadıklarını, ondan ayrılmak istediğini söyleyince Seher Demir'in sinirlenip kendisine bıçak çekince bıçağı elinden alıp rastgele salladığını söyledi. Tutuklanan Hülya Ceylan hakkında müebbet hapis istemiyle dava açıldı.

Bakırköy 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davada ifade veren tutuklu sanık Hülya Ceylan, Seher Demir ile yaklaşık 9 yıl önce tanıştıklarını ve yıllardır aynı tekstil atölyesinde çalıştıklarını söyledi. En başta iki dost olduklarını söyleyen Hülya Ceylan, daha sonra Seher Demir'in kendisinden cinsel ilişki beklediğini, tek dostu olduğu için onu kaybetmek istemediğinden isteğine rıza gösterdiğini iddia etti. Hülya Ceylan, ifadesinde şunları söyledi: "3-4 defa ilişkimizi sonlandırmak istedim. Ancak bana her defasında kendini öldüreceğini söyledi. Aramızdaki ilişkiyi ne benim ailem ne de onun ailesi biliyordu. Olay günü bana mesaj atıp görüşmek istediğini söyledi. Onu eve çağırdım. Evde kimse yoktu. Bu böyle sürmez bitsin dedim. Bana bağırmaya başladı. Mutfaktan aldığı bıçakla üzerime yürüdü. Kendimi korumak amacıyla bıçağı elinden aldım ve rastgele salladım. Bıçağın ona nasıl ve kaç defa girdiğini hatırlamıyorum. Kesinlikle onu kasten öldürmeyi istemedim. Onu çok seviyordum. Kendimi affedemiyorum."

Davada tanık olarak dinlenen sanığın ablası Leyla Öztürk, kardeşi ve maktül arasında başka türlü bir ilişkiye şahit olmadığını ama kardeşinin son 2-3aydır sürekli ağladığını, üzüntüden hiçbir şey yemediğini söyledi. Abla Leyla Öztürk "Olay günü sabahı ona Seher'in iş yerinden biriyle evleneceklerini duyduğumu söyleyince sinirlenip elindeki bardağı yere fırlattı. Onu herkese rezil edeceğini söyledi."

Yargılama sürecinde Adli Tıp Kurumu'na sevk edilen Hülya Ceylan'ın akıl sağlığının yerinde olduğu belirlendi.

Bakırköy 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen son duruşmada mütalaasını açıklayan savcı, maktül ile sanığın arasında3-4 yıldır kadın kadına cinsel ilişki yani lezbiyen ilişkinin olduğunu, sanığın maktüle zaman zaman hediyeler aldığını, maaşının bir kısmını maktüle harcadığını, aynı evde yaşamayı planladıklarını anlattı. Maktülün aynı işyerinde çalışan Enes Arıkboğa ile evlenmeyi planladığı ve bu ilişkiyi sanıktan sakladığı, ilişkilerini öğrenen sanığın olayı hazmedemediği ve maktülle tartıştığı belirtildi. Olay günü sinirlenen sanığın maktülü eve çağırdığı ve aralarında çıkan tartışmada mutfaktan aldığı bıçakla maktüle (ikisi öldürücü nitelikte) 8 kez vurduğu anlatıldı. Mütalaada, otopsi raporunda belirtilen maktüldeki kesilerin sanığın bıçakla meydana getireceği darbeleri önlemeye yönelik kesiler olduğu, sanıkta herhangi bir kesi ve yaralanmanın bulunmayışı göz önüne alındığında sanığın haksız tahrik indiriminden faydalanmasını sağlayacak savunmasına itibar edilmediği böylece maktuleyi kasten öldürdüğünün anlaşıldığından müebbet hapisle cezalandırılması talep edildi.

Son sözü sorulan sanık "Ne yaşadığımı ben biliyorum. Söylediklerimin hepsi doğrudur." dedi.
İNDİRİM YOK
Mahkeme sanık Hülya Ceylan'ı, Seher Demir'i kasten öldürme suçundan müebbet hapse çarptırdı. Mahkeme, koşulları oluşmadığı gerekçesiyle haksız tahrik indirimi uygulamadı. Mahkeme, sanığın, yargılama sürecindeki davranışları, suçun kastı, pişmanlık göstermemesi gözetilerek iyi hal indirimi de uygulamadı.

KAYNAK: www.sabah.com.tr 24.02.2015


Haber Tarihi : 24.02.2015
Haber Editörü : Maya
  «« GERi
Bu haber 107501 kez okundu.

Haberi
Paylaş
Face
Paylaş facebook
Blog
Paylaş Blogger
Frien
Paylaş Friendfeed
Mysp
Paylaş Myspace
Twit
Paylaş twitter


Not: Bu sayfalarda yer alan yorumlar kişilerin kendi görüşleridir.
Yazılanlardan lezce.com sorumlu tutulamaz.

Habere Yorum Yaz

Aynı suçların farklı şekillerde cezalandırıldığını görünce burada ceza cinayete mi yoksa lezbiyen oluşuna mı diye düşünmüyor değil insan...
Yazan: Lezce Üyesi

Şiddet ve cinayetin yönelimi ve cinsiyeti olmaz. Müebbet hapis cezası verildiği iyi olmuş. En azından bundan sonraki olaylarda caydırıcı olur. Bizler de kendimizi daha güvende hissederiz. Aynı cezaların erkekler ve heteroseksüel ilişkilerde de uygulanması dileğiyle..
Yazan: Lezce Üyesi

Bunca tecavuz olaylarina ardindan hunlarca katledilip cinayetlere muebbet yok ayrim var adalette
Yazan: Lezce Üyesi

kötü sonuç.öfke ile kalkan zararla oturur demişler.yokmuydu sanki başka kız iki hayat mahfoldu. yer yer bizim başımıza da geliyor ayrılık,öfkeye hiddete kaplıyoruz ama sabır ediyoruz :(
Yazan: Lezce Üyesi

Diğer başlıklardan bazıları.
Kör lezbiyen opera sanatçısının ilham veren hikâyesi
CHP'li Tanal'dan LGBTİ Hakları İçin 22 Maddelik Yasa Teklifi
'Homofobik ve Transfobik Kitaplar Raflardan Kaldırılsın'
Sırp manastırında lezbiyen skandalı
Lezbiyen olduğumu hiç saklamadım
‘Eşcinsel değilim’
Google 'eşcinsel' hatayı düzeltti
Papa, kiliseden dışlanan trans bireyle görüştü
Viyana: Lezbiyen çiftin kafeden atılması protesto edildi
4. Pembe Hayat KuirFest Başlıyor!