Haber | Lezbiyen nineler evlendi

Lezbiyen nineler evlendi


Eşcinsellere evlilik hakkı tanıyan New York'ta ilk evlenen çift lezbiyen nineler oldu.
New York'ta cumartesiyi pazara bağlayan gece yarısı saatlerin tam 12'yi vurmasıyla, eşcinsel evlilik dönemi başlamış oldu.

RESMEN EVLENEN İLK EŞCİNSEL ÇİFT
New York'un resmen evli ilk eşcinsel çifti ise Buffalo kentinden iki 'büyükanne' oldu. Pazar gününün ilk saatlerinden itibaren evliliğe adım atan 54 yaşındaki Kitty Lambert ile 53 yaşındaki Cheryle Rudd'ın her ikisi de torun sahibi.

DAHA ÖNCEKİ EVLİLİKLERİNDEN ÇOCUKLARI HATTA TORUNLARI VAR
Balayı merkezi olarak bilinen Niagara Şelalesi'ndeki Luna Adası'nda cumartesi tam gece yarısı evlenen çiftin düğününe, daha önceki evliliklerinden doğmuş ve şimdi yetişkin olan beş çocukları, yüzlerce arkadaş ve akrabanın yanısıra eşcinsel evlilik destekçileri ve turistler de katıldı. New York'un ABD'de eşcinsel evliliği yasal kılan altıncı ve en büyük eyalet olması üzerine, kanunun yürürlüğe gireceği gün evlenmek için 3 bine yakın eşcinsel çift başvuru yapmıştı. Lambert ve Rudd ise ilk sırayı alan talihli çift oldu. Sanat galerisinde yöneticilik yapan Lambert düğünde kendi diktiği mavi saten elbiseyle boy gösterirken, gıda imalathanesinde çalışan Rudd, müstakbel eşinin elbisesinin renginde ince bir kravatla beyaz bir smokin tercih etti.

NİAGARA'DA TARİH YAZILDI
Büyükanneler, on yıldan uzun süredir devam eden birlikteliklerini hem dini hem de resmi törenle taçlandırırken, resmi nikahı kıyan kişi Niagara Şelalesi Belediye Başkanı Paul Dyster oldu. "New York eyaletinin bana verdiği yetkiye dayanarak" sözleri Dyster'ın ağzından döküldüğünde, seyircilerin coşkusu kıyamet gibi bir alkışla yankı buldu. Nikâhları kıyıldıktan sonra iki kadın, Lady Gaga'nın The Edge of Glory şarkısı eşliğinde dans etti. Töreni izleyen turistlerden Avustralyalı Andrew Holder, "Niagara Şelalesi'ne tatile geldim, tarihin yazılışına tanık oldum" dedi. Evliliklerinin ABD'de eşcinsel hakları açısından büyük bir adım olduğunu ifade eden çift ise, "Biz de diğerleri gibi eşit muamele görüp evlilik hükümlerinden faydalanarak gerçek Amerikan Rüyası'nı gerçekleştiriyoruz" diye konuştu. Bugün de Niagara Şelalesi'nde evlenmek için sırada bekleyen kırktan fazla eşcinsel çift, toplu bir nikâh töreninde 'evet' diye haykırmaya hazırlanıyor.

Kaynak: http://www.ensonhaber.com/lezbiyen-nineler-evlendi-2011-07-25.html


Haber Tarihi : 26.07.2011
Haber Editörü : UntiLSleeP
  «« GERi
Bu haber 109209 kez okundu.

Haberi
Paylaş
Face
Paylaş facebook
Blog
Paylaş Blogger
Frien
Paylaş Friendfeed
Mysp
Paylaş Myspace
Twit
Paylaş twitter


Not: Bu sayfalarda yer alan yorumlar kişilerin kendi görüşleridir.
Yazılanlardan lezce.com sorumlu tutulamaz.

Habere Yorum Yaz

ne dalga geçiyorsunuz ayol:D kravatlı ya da kravatsız ne güzel evlenmiş kadınlar işte:D mutluluklar diliyoruz:D
Yazan: Lezce Üyesi

Mantıksız.
Yazan: Lezce Üyesi

Ya dimi Dr. Civanım :) Hiç Carmene benzio mu bunlar :)
Yazan: Lezce Üyesi

Dikkatimi çeken şu oldu ninelerden biri ince saten mavi kravat mı takmış ? Simokin mi giymiş ? :D Bileydim kundura yoLLardım çam sakızı çoban armağanı :D:D
Yazan: Lezce Üyesi

ya evlene evlene nineler mi evlenmiş ilk :) Hiç L worlde benzemior :)
Yazan: Lezce Üyesi

Diğer başlıklardan bazıları.
Ali odasına erkek alırsa...
2 bin 600 gay aynı gün evlenmek isteyince
Umutsuz Ev Kadını'ydı, lezbiyen oldu
TRT'nin 'üçüncü cins' savunması
Lezbiyenler kadro dışı
Taksim yerinden oynadı.
Mango ve English Time'da Müzikli Protesto
Hormonlu domatesler sahiplerini buldu
Af Örgütünden Türkiye'ye Eşcinsel Eleştirisi
Queer'ler onurumuzdur