Haber | MAGEM ve Kuir Kıbrıs'tan ortak etkinlik

MAGEM ve Kuir Kıbrıs'tan ortak etkinlik


Mağusa Gençlik Merkezi ve Kuir Kıbrıs Derneği, Benim Çocuğum isimli belgesel gösterimi gerçekleştirecek. MAGEM’den yapılan açıklamaya göre belgesel gösterimi 11 Kasım Salı günü saat 19:30’da Mağusa Suriçi’nde (ibris El-Sanatları Merkezi Binasında) ücretsiz olarak gerçekleştirilecek. İzleyiciler gösterimden sonra gerçekleşecek söyleşide belgeselin yapımında ve hazırlanmasında rol almış olan Şule Ceylan ve Ömer Ceylan ile tanışarak onlarla sohbet şansı da yakalayabilecekler.

Yapılan açıklama şöyle:

Türkiye'den 5 ailenin katılımıyla hayata geçirilen belgesel projesi lezbiyen, gey, biseksüel ve trans çocuklarının hikayelerini anne-babaların gözünden anlatan özgün bir belgesel filmdir.

Benim Çocuğum filminde toplumda konuşulamayan konuların başında gelenlerden birini, konuşmaktan en çok kaçınacak olan diye varsaydığımız bir grup konuşuyor: Çocukları lezbiyen, gey, biseksüel veya transseksüel olan ebeveynler. Heteronormatif düzenin garanti sübabı olarak görülen kutsallaştırılmış aile kurumu, düzenin ötekilerini her daim ve şiddetle reddetmesi beklenirken, bu beklentiyi boşa çıkaran insanların varlığı bütün LGBT'lere umut veriyor.

Kaynak: www.kibrispostasi.com 06.11.2014


Haber Tarihi : 06.11.2014
Haber Editörü : Maya
  «« GERi
Bu haber 122487 kez okundu.

Haberi
Paylaş
Face
Paylaş facebook
Blog
Paylaş Blogger
Frien
Paylaş Friendfeed
Mysp
Paylaş Myspace
Twit
Paylaş twitter


Not: Bu sayfalarda yer alan yorumlar kişilerin kendi görüşleridir.
Yazılanlardan lezce.com sorumlu tutulamaz.

Habere Yorum Yaz

Fayda sağlayacak bir proje gibi görünüyor. Ancak bu gibi projelerin bunun gibi organizasyonlarla ulaşılmak istenen noktaya ulaşması zor ve uzun süreç gerektiren bir yol.Ticari bir kazanç beklentisi yoksa ilgilenenlerin veya ihtiyacı olanların kolay erişebileceği sosyal bir ağda paylaşılması gerektiğini düşündüm. Bu yolu tercih etmelerini destekleyen faktörler varsa yaptıkları bu güzel proje için tebrik ederim.
Yazan: Lezce Üyesi

Diğer başlıklardan bazıları.
Ermeni mahkemesinden homofobik nefrete cezasızlık!
Eşcinsel evlilik tartışması
Gözü Dönmüş Aşık, Eşcinsel Sevgilisine Ailesini Öldürttü
Trans geçiş sürecinde üreme ve evlilik hakkı için kanun teklifi
Kız arkadaşı ilişkilerini ailesine söylemek istemedi diye intihar etti
Rüzgar Erkoçlar ve Hülya Avşar aynı filmde
SPoD LGBTİ’den güz semineri
Cara ilk kez rengini belli etti
Katolik Kilisesi 'eşcinsel açılımında' uzlaşamadı
Lezbiyen çiftin öpücüğü marketi karıştırdı