Haber | Maskeleri attılar

Maskeleri attılar


LGBT(lezbiyen, Gay, Biseksüel, Transseksüel) Kocaeli İnisiyatifi’nin İzmit’teki ilk etkinliği Halk Eğitim Merkezi Salonunda gerçekleşti. LGBT Kocaeli İnisiyatifi ile Kocaeli Kadın Emeği Kollektifi’nin birlikte düzenlediği etkinlikte, Halk Eğitim Merkezi Salonu tamamen dolmuştu.

Dileyen herkesin ücret ödemeden katılabildiği etkinlikte “Benim çocuğum” isimli belgesel film gösterildi. Filmde LGBT İnisatifini oluşturan bireylerin ve ailelerin karşılaştığı zorluklar, örgütlenme süreci anlatılıyordu. Film gösterisinin ardından konuşmalar yapıldı. Eğitim Sen Kocaeli Şubesi adına konuşan Nazlı Umuttepe “Tek tip eğitim yapısı toplumu muhafazakarlaştırıyor. Biz Eğitim Sen olarak her türlü baskıya karşı direneceğiz” dedi. Kadın Emeği Kolektifi üyesi Müşerref Ubuz da toplantıda konuştu. LGBT Kocaeli İnisiyatüifi adına konuşan inisiyatif üyesi şunları söyledi: “Böyle bir kitleye hitap ettiğimiz için gururluyuz. Maskelerin altında yaşamak zorunda kalan bizler, bütün yaşam alanlarında saklanmak zorunda kaldık. Artık LGBT İnisiyatifi mücadelesi ile maskelerimizi atıyoruz. Toplum içinde gözükmeyen çok önemli bir kesimi oluşturduğumuzun farkındayız. Aşklar, yaşam hetoroseksüel değildir. Tacize maruz kalanların, öldürülenlerin toplumun bir parçası olduğu unutulmamalıdır.”

Kaynak: ozgurkocaeli.com.tr 16.11.2014


Haber Tarihi : 16.11.2014
Haber Editörü : Maya
  «« GERi
Bu haber 101450 kez okundu.

Haberi
Paylaş
Face
Paylaş facebook
Blog
Paylaş Blogger
Frien
Paylaş Friendfeed
Mysp
Paylaş Myspace
Twit
Paylaş twitter


Not: Bu sayfalarda yer alan yorumlar kişilerin kendi görüşleridir.
Yazılanlardan lezce.com sorumlu tutulamaz.

Habere Yorum Yaz

Eğitim Sen Kocaeli Şubesi adına konuşan Nazlı Umuttepe`nin gösterdiği cesareti kutluyorum. Eğitim-sen ve Sağlık-sen iktidarın dizi dibinden çıkıp böyle güzel işler yapmışsa onlara da bravo. Yıpranma payımızla alakalı güya bir torbaya 3-4 satır attırdılar ama hala sicilde kıdemde yansıyan bir şey yok. Bunun yeri burası değil ama sendika iş değil aşk olmadıkça da bu sendikaların bizle tek alakası kestikleri aidatlar ve her yılbaşında verdikleri saçma sapan promosyon kalem/takvim/kupalar olacak gibi...
Yazan: Lezce Üyesi

Diğer başlıklardan bazıları.
Bir lezbiyenin olay itirafları
Fotoğraflarla Trans Misafirhanesi sergisi açılıyor
'Lezbiyen mi?' sorusuna sert tepki
ABD’de Temyiz Mahkemesi eşcinsel evlilik yasağını savundu
Rusya'da iki gelinli ilk evlilik
Birkaç yıl kadınlarla birlikte oldum ama lezbiyen değilim
İran: Eşcinseller cinsiyet değiştirmeye zorlanıyor
MAGEM ve Kuir Kıbrıs'tan ortak etkinlik
Ermeni mahkemesinden homofobik nefrete cezasızlık!
Eşcinsel evlilik tartışması