Haber | Müslüman lezbiyenlerden sığınma talebi

Müslüman lezbiyenlerden sığınma talebi


İngiltere'de evlenen Pakistanlı ilk Müslüman lezbiyen çift, ülkelerinde hayatlarının tehlikede olduğunu iddia ederek sığınma talebinde bulundu.

Pakistanlı 34 yaşındaki Rehana Kausar ve 29 yaşındaki Sabia Kamer Leeds Belediyesi'nde evlendikten sonra hem İngiltere'de hem de Pakistan’da ölüm tehditleri aldıklarını ancak Pakistan’a geri gönderilirlerse saldırıya uğramalarının kaçınılmaz olduğunu söyledi.

Evlilik töreninde geleneksel Pakistan gelinlikleri giyen kadınlar, eşcinselliğin yasak olduğu Pakistan'ın Lahore ve Mirpur bölgelerinden geldiklerini ve daha şimdiden hayatlarının tehlikede olduğunu açıkladı. Çift evlenecekleri haberinin ay başında duyulmasından sonra İngiltere'deki bazı Pakistanlı gruplardan da tehdit aldıklarını açıkladı.

Çifti evlendiren belediye görevlisi bile seremoniden önce iki kadına alacakları kararı iyi düşünmelerini çünkü karşı karşıya kalacakları saldırıların şiddetli olacağını söyledi.

Yerel gazete Birmingham Mail'e konuşan Rehea Kausar "Pakistan'ın problemi, insanların birbirlerinin hayatlarından sorumlu olduğunu düşünmesi. Bu duruma gelmemizin nedeni de halkı eline geçirmiş olan ulema. Bir zamanlar Pakistan insanların birbirlerinin özgürlüklerine saygı duydukları bir ülkeydi" dedi.

Kadınların Birmingham'a Pakistan'dan öğrenci olarak geldiği ve üniversitede tanışmalarından yaklaşık bir yıl sonra evlilik kararı aldığı açıklandı.

Kadınların bir akrabası "İmam nikahı kıymadılar çünkü bunu yapmaya yanaşacak bir imam bulamadık. Onlar çok cesur çünkü bizim geldiğimiz yer eşcinselliği kabul etmiyor. Aldıkları ölüm tehditlerinin ardından artık eve dönmeleri ise imkansız" dedi.

kaynak: www.hurriyet.com.tr


Haber Tarihi : 30.05.2013
Haber Editörü : nekrofil
  «« GERi
Bu haber 155024 kez okundu.

Haberi
Paylaş
Face
Paylaş facebook
Blog
Paylaş Blogger
Frien
Paylaş Friendfeed
Mysp
Paylaş Myspace
Twit
Paylaş twitter


Not: Bu sayfalarda yer alan yorumlar kişilerin kendi görüşleridir.
Yazılanlardan lezce.com sorumlu tutulamaz.

Habere Yorum Yaz
Bu habere yapılmış bir yorum bulunmamaktadır

Diğer başlıklardan bazıları.
AKP'li vekil homofobi kustu
“Asla Eşit Olamazsınız!”
Eurovision’da lezbiyen öpücük
`Erkeklerden bıktım!`
Birbirlerini Karıcığım Diye Çağırıyorlar
Jennifer Lopez’den lezbiyen dizisi
Lezbiyen çifte papaz darbesi!
Finlandiya’dan Eurovision’a Eşcinsel Öpücük
Kazakistan'ın 'ilk eşcinsel evliliği'
Fransa, eşcinsel evliliğini tanıyan 14. ülke