Haber | Obama'dan 'Eşcinsel Terapisi' Yasağına Destek

Obama'dan 'Eşcinsel Terapisi' Yasağına Destek


ABD Başkanı Obama, eşcinselleri 'iyileştirip' heteroseksüel yapmayı hedefleyen tartışmalı 'dönüştürme terapisi'nin yasaklanmasına yeşil ışık yaktı.

ABD Başkanı Obama, eşcinselleri 'iyileştirip' heteroseksüel yapmayı hedefleyen tartışmalı 'dönüştürme terapisi'nin yasaklanmasına yeşil ışık yaktı. ABD Başkanı Barack Obama eşcinsellere yönelik "dönüştürme terapisi" uygulamasının yasaklanması için yeşil ışık yaktı.

Beyaz Saray'dan yapılan açıklamada tartışmalı uygulamanın yasaklanmasını talep eden ve 120 bin kişinin imzaladığı kampanyanın desteklendiği belirtildi. Açıklamada "Bilimsel bulguların ezici çoğunluğu, bu konuşma terapisinin, özellikle de gençler üzerinde uygulandığında ne tıbbi ne de etik açıdan uygun olduğunu ve önemli hasarlara yol açtığını göstermektedir" ifadelerine yer verildi. O nedenle Başkan Obama'nın gençler üzerinde yapılan bu tarz terapilerin yasaklanması taraftarı olduğu belirtildi

İmza kampanyası 17 yaşındaki transseksüel bir gencin söz konusu "dönüştürme terapisi" nin ardından intihar etmesine tepki olarak başlatılmıştı. Beyaz Saray'dan yapılan açıklamada "Bu sadece bir kişinin hikayesi değil, aksine aynı duruma maruz kalan sayısız gencin hikayesi" denildi.

Kaynak: http://www.haberler.com


Haber Tarihi : 09.04.2015
Haber Editörü : Dersuyolf
  «« GERi
Bu haber 125940 kez okundu.

Haberi
Paylaş
Face
Paylaş facebook
Blog
Paylaş Blogger
Frien
Paylaş Friendfeed
Mysp
Paylaş Myspace
Twit
Paylaş twitter


Not: Bu sayfalarda yer alan yorumlar kişilerin kendi görüşleridir.
Yazılanlardan lezce.com sorumlu tutulamaz.

Habere Yorum Yaz

Oh ya şu habere yorum yazacak yer arıyordum. Beyaz Saray`ın internet sitesinde bir yer var; burada bir öneri veriyorsunuz ve 100.000 imza (isim IP vb alıyorlar) toplarsanız Başkan (POTUS) bunu ciddiye alıyor. Bunu söyledikten sonra, homoseküel veya trangender bireyleri dönüştürmek tamamen katolik kafasının ürünüdür. Bu katolik kafalar bizde de çok ama kendilerini müslüman sanıyorlar, bu baskıyı islam adına yapıyorlar. Obama, hepiniz gibi benim de reddettiğim bir hayatı bir anlayışı temsil ediyor: kapitalist dünya düzeni (dünyayı düzen kapitalist kafa)- lakin bazı davranışlarıyla Bill Clinton gibi içimizi ısıtıyor. Sosyal Güvenlik reformu gibi bu terapiler konusundaki görüşlerinde de cahil ve bağnaz kitlelere yalakalık yapmak yerine doğru olanı seçti- inşallah da birileri onu yolundan döndürmez.
Yazan: Lezce Üyesi

Diğer başlıklardan bazıları.
En homofobik Recep İvedik
ÇarşambaPembeGiyiyoruz
Angel'in itirafı!
Harry Potter yazarından eşcinsel tweet’ine yanıt
Halı Saha Maç Etkinliği
İŞTE RÜZGAR ERKOÇLAR’IN YENİ HAYATI
Tunus’ta lezbiyen aktivistlere nefret saldırıları!
Amerika'nın İlk Lezbiyen-Hindu Düğünü
Star Wars'a lezbiyen karakter geliyor
Bir Vajinası Olan Herkesin Mutlaka Bilmesi Gereken 21 Şey