Haber | Onlar lezbiyen ve evlenmek istiyorlar

Onlar lezbiyen ve evlenmek istiyorlar


Eşcinsel evliliğine izin verilmeyen Fransa'da cinsiyet değiştirmiş olan iki kişi, evlenme kararı aldı. Aşıklardan bir tanesi kanun önünde erkek olduğundan, evliliğin önüne yasal bir engel çıkması beklenmiyor.

Joanna Gobert'le Jenny Blanchet, birbirine aşık iki kişi. Ancak bu ikili, bildiklerimizden biraz farklı bir aşk yaşıyor. Her ikisi de dünyaya erkek olarak gelen Gobert ve Blanchet, geçtiğimiz yıllarda geçirdikleri operasyonlarla, kadın oldular. Jenny Blanchet, bir adım daha ileri giderek, cinsiyet değişikliğini yasal düzleme de taşıdı ve cinsiyetini kadın olarak gösteren nüfus kağıdını elde etti. Blanchet gibi cinsiyet değiştirme ameliyatlarına giren Joanna Gobert'se, bu son adımı henüz gerçekleştirmedi. Şimdi bu ikili birbirine aşık ve evlenmek istiyor.

Fransa yasalarına göre, resmi kayıtlarda adı bile "Joan" olarak görünen Joanna'yla Jenny'nin evlenmesinde hiçbir sakınca görünmüyor. Zira cinsiyet değiştirmeden önce kamyon şoförlüğü yapan Joanna, evlilik akdi imzalanırken, kayıtlara "evin erkeği" olarak geçecek. Çiftin 4 Eylül tarihinde evlenmek üzere yaptığı başvuru, yetkili merciler tarafından değerlendiriliyor.

Ama asıl sorun, daha sonra başlayabilir. Zira Joanna Gobert, evlenme gerçekleştikten sonra, cinsiyetini kanun düzeyinde de kadın olarak değiştirmeyi planlıyor. Eşcinsel evliliğine izin verilmeyen Fransa'da bunun nasıl karşılayacağıysa şimdiden merak konusu oldu.

Eşcinsel evliliğinin yasak olduğu Avrupa ülkelerinden Fransa, eylül ayında ilginç bir evlenme törenine sahne olabilir. Her ikisi de ameliyatla cinsiyet değiştirip kadın olan iki lezbiyen Joan Gobert ve Jenny Blanchet, evlenme başvurusunda bulundu. Fransız makamlarının, bu başvuruyu nasıl değerlendireceği merakla bekleniyor.


Haber Tarihi : 21.07.2012
Haber Editörü : UntiLSleeP
  «« GERi
Bu haber 153831 kez okundu.

Haberi
Paylaş
Face
Paylaş facebook
Blog
Paylaş Blogger
Frien
Paylaş Friendfeed
Mysp
Paylaş Myspace
Twit
Paylaş twitter


Not: Bu sayfalarda yer alan yorumlar kişilerin kendi görüşleridir.
Yazılanlardan lezce.com sorumlu tutulamaz.

Habere Yorum Yaz

Cinsiyet değiştirmenin, hemcinsinden hoşlanmkla bir alakası yok ki. Cinsiyet değiştirenler (ya da bunu yapmayı dileyenler) içinde bulundukları bedende mutlu değiller. Yani erkek bedeninde doğmuş bir kadın gibi mesela ve bu kadın aseksüel de olabilir, lezbiyen de heteroseksüel de...
Yazan: Lezce Üyesi

kadın oluyorlar we sonra yine kadınlardan hoşlanıyorlar. çok kafa karıştırıcı. bi erkek kadından holanacaksa madem neden kadın oldu, madem kadın oldun neden erkeklere ilgin yok. bi erkek kadın olunca lezbiyen nası olur ? :S
Yazan: Lezce Üyesi

Davalarında haklılar da, bu saatten sonra resmiyet olsa ne olmasa ne verecekleri bi nefes kalmış :)
Yazan: Lezce Üyesi

Diğer başlıklardan bazıları.
Google Gay'lere destek verdi
Açılay'ın gay açılımına öfke yağıyor
ABD Kongresi’nde ilk eşcinsel evlilik
Onur Yürüyüşünde bir ilk! Canlı yayında sizinleyiz...
Türkiye'de eşcinsel evlilik olur mu?
LGBT Hareketin 20 Yıllık "Bellek"i
Gülümse: "Anayasada LGBT’lere Eşitlik"
"Ayrımcılığa Karşı Pes Etmeyin, Mücadele Edin"
iOS 6'ya eşcinsel simgeler
Erkek kılığına girip genç kızla seks yaptı