Haber | Satiye’nin 17 yıllık erkeklik savaşı!

Satiye’nin 17 yıllık erkeklik savaşı!


Karabük’te çift cinsiyetli (hermafrodit) olarak dünyaya gelen, ancak kız olduğu sanılarak ailesi tarafından kız adı verilerek pembe nüfus cüzdanı çıkartılan 36 yaşındaki Satiye Akgün, 17 yıldır erkek olmak için mücadele veriyor.

Karabük’te çift cinsiyetli (hermafrodit) olarak dünyaya gelen, ancak kız olduğu sanılarak ailesi tarafından kız adı verilerek pembe nüfus cüzdanı çıkartılan 36 yaşındaki Satiye Akgün, 17 yıldır erkek olmak için mücadele veriyor.
Ailenin 5 çocuğundan ortancası olarak, çift cinsiyetli dünyaya gelen Satiye Akgün, büyük bir dram yaşıyor. Ailesi, kız olduğunu sandıkları çocuklarına babaannesi Satiye'nin adını verdi ve pembe nüfus cüzdanı çıkardı. Satiye Akgün 15 yaşına kadar kız olarak yetiştirildi. Kız çocuklarıyla oynayarak büyüyen Satiye, vücudundaki değişimlere önce bir anlam veremedi. 15 yaşına geldiğinde ise sakalları çıkmaya başladı. Bunun üzerine doktora götürülen Satiye A.'ya her iki cinsel organı da gelişmediği için çift cinsiyetli tanısı kondu.

Kendisini kadından çok erkek hisseden Satiye bir dizi ameliyatlar geçirdiğini ve 17 yıldır kimliğini değiştirmek için uğraştığını söyleyerek, “ Maddi imkansızlıklAr nedeniyle avukata velaket veremedim. Peirşan durumdayım. Pembe kimlik nedeniyle her gittiğim işyerinden geri çevrildi. Satiye bayan ismi olunca her girdiğim işyerinden geri dönüyorum. Evlilik yaptım ama resmi nikah bile yapmadım ve daha sonra boşmadım” dedi.

“ADIMI AHMET YAPACAĞIM”
Yetkililerden tek isteğinin mavi bir kimlik sahibi olmak olduğunu da kaydeden Satiye Akgün, “ Kimliğim değiştiği zaman hayatım normale dönecek. En azından bir işe girip çalışma imkanı da bulurum. Bazen evimie bile gidemiyorum. Adımı da Ahmet Akgün olarak değiştireceğim. Sadece kimliğimin değişmesini ve hayatımın bir düzene girmesini istiyorum” ifadesinde bulundu.

Kaynak: www.ulusalkanal.com.tr 05.12.2014


Haber Tarihi : 05.12.2014
Haber Editörü : Maya
  «« GERi
Bu haber 144136 kez okundu.

Haberi
Paylaş
Face
Paylaş facebook
Blog
Paylaş Blogger
Frien
Paylaş Friendfeed
Mysp
Paylaş Myspace
Twit
Paylaş twitter


Not: Bu sayfalarda yer alan yorumlar kişilerin kendi görüşleridir.
Yazılanlardan lezce.com sorumlu tutulamaz.

Habere Yorum Yaz

Cidden cok üzücü bir durum. Kanunen hakkin var cünkü. Herhangi paraya özel avukatlara dahi ihtiyacin olmadan hemde. Yazik. Ülkede ne dogru düzgün ki
Yazan: Lezce Üyesi

Ahmet Akgün, çok hantal bir mekanizmada adalet savaşı veriyor. O hantal mekanizmayı ancak ve ancak itibar, siyasi nufuz veya para birazcık hızlandırabiliyor- görünen o ki Ahmet kardeşimizde üçü de yok. Allah yardımcısı olsun ne diyelim.
Yazan: Lezce Üyesi

Diğer başlıklardan bazıları.
Nefret ettiren rahip!
Lezbiyen vekilden Papa’ya gökkuşağı atkısı
Akit'ten CHP ve eşçinsellere çirkin saldırı
Kıbrıs’ta dağa ‘lezbiyen’ kaldırma
F.Bahçeli yıldız Angel McCoughtry nişanlandı
Avrupa Parlamentosu kalkınma politikasına LGBTİ’leri ekledi
Milli Gazete: Tarikatler, cemaatler, hocalar; LGBTİ rezilliği için daha ne kadar susacaksınız!
Gambiya Cumhurbaşkanı eşcinsellere müebbet hapis getirdi
Erdoğan'ın anneliği feministlere anlatamazsınız sözü sosyal medyada: Bence feministleri lezbiyen sanıyor
Diyanet: Eşcinsellik sapıklıktır