Haber | “Sevdiğim insanın cenazesine bile gidemiyorum”

“Sevdiğim insanın cenazesine bile gidemiyorum”


İpek ben. Mukaddes’in 8 aylık sevgilisiydim. İlk kız arkadaşıydım. Trans bireyi olduğunu görebiliyorsunuz. İlk tanıştığımız zamanlar bana “erkek olmak istiyorum” dediğinde şaşırmamıştım çünkü zaten bir farkı yoktu, gayet normal karşıladım. O gün ona bi isim ararken “Okyanus” isminin ona çok yakışacağını söylemiştim. O günden sonra ona hep Okyanus dedim.

Ne kadar iyi ve merhametli biri olduğunu tahmin bile edemezsiniz. Hayalleri gökkuşağı kadar ilgi çekici, gökyüzü kadar istekliydi. Bugün cenazesine gidecektim gökkuşağı bayrağımla ama gece yarısı tehdit telefonları aldı ailem “bu gece kan gövdeyi götürecek” diye. Annem apar topar geldi İzmir’e beni almaya. Daha 4 saat önce karakolda ifade veriyordum. Neyse...

Kendini astığı gün sabahtan buluştuk Okyanus’la. Kafasının sol üst kısmında kızarıklık, sol elinde başparmağının kenar kısmında 3 tane kesik vardı. “Bana olanları anlatacak mısın?” dedim, “anlatacağım” dedi.

“Dün babam, annem, kardeşim beni sizin oradan arabayla aldıktan sonra üstüme gelmeye başladılar, çok üstüme geldiler. Sonra halamlara gittik orada tüm sülale üstüme gelmeye başladı. Hiçbiri beni sevmiyor. Babam ne dedi biliyor musun, “as kendini de hepimiz kurtulalım artık” dedi ve beni dün gece o kadar çok zorladılar ki şu an nasıl buradayım hâlâ bilmiyorum” diye başladı anlatmaya.

Sonra “bana bir şey olursa Mira’ya hesap veremeyecekler biliyorsun dimi?” dedi. (Mira: onun tek hayali Mira isminde gözleri onunki kadar güzel bir kız çocuğuydu ve emin olun Mira’nın hayalini benden daha çok seviyordu.)

Sonra “ben gitsem gelir misin benimle?” diye sordu. “Gelemem” dedim. Sonra en fazla 10 dakika daha konuştuk. “Ben eve gideceğim” dedi, “tamam” dedim. Doğru düzgün sarılmadı bile. “Düzgün sarılamadan gidemezsin” dedim. Ben sarıldım, o yine aynı sarıldı. Öptüm. Gitti...

LGBT bireylerine bu kadar baskı onları intihara sürüklüyor fark edin artık! Öldüğünde cebinde ona hazırlayacağım slaytta yazacaklarımı yazdığım iki tane kağıt vardı. “Telefonu aldılar ama bunu öldürseler vermem” demişti sabah. Ne acı ki ben sevdiğim insanın cenazesine bile gidemiyorum.

Not:

Okyanus için bugün saat 19:00’da Ankara, İstanbul ve İzmir’de eşzamanlı basın açıklaması ve eylem yapılacak.

Ankara: Yüksel Caddesi, İnsan Hakları Anıtı önü
İstanbul: İstiklal Caddesi, Galatasaray Lisesi önü
İzmir: Kıbrıs Şehitleri Cadesi, Erbil Süel mağazası önü

#failidevlet #failinormal

Kaynak: http://www.kaosgl.com/sayfa.php?id=17014


Haber Tarihi : 03.07.2014
Haber Editörü : UntiLSleeP
  «« GERi
Bu haber 153879 kez okundu.

Haberi
Paylaş
Face
Paylaş facebook
Blog
Paylaş Blogger
Frien
Paylaş Friendfeed
Mysp
Paylaş Myspace
Twit
Paylaş twitter


Not: Bu sayfalarda yer alan yorumlar kişilerin kendi görüşleridir.
Yazılanlardan lezce.com sorumlu tutulamaz.

Habere Yorum Yaz

insanlar insan olun artık..yazıklar olsun insanların yaşam hakkına gasp edenlere,bunların hesabını veremicekler emin olun!!! ruhun şaad olsun arkadaşım ! ALLAH yanında olsun !
Yazan: Lezce Üyesi

Hani şu eşcinsel derneklerinin peşine takıldığı örgütler, partiler, hareketler vb... var ya, işte onların hepsi kültürü savunurlar; azınlık kültürü, çoğunluk kültürü, etnik kültür, doğu kültürü, Anadolu kültürü.... Kültür denen; gelenek, örf adet denen herşeyin heteroseksist bir canavar olduğunu yıllardır anlatmaya çalışıyorum karşılaştıklarıma... Din karşıtı, heteroseksüel karşıtı hiç kimseye bu topraklarda yaşam hakkı yok! Siz bu örgütlerin arkasında pankart açıp kalabalık yaparak kültürlerine karşı çıkamazsınız... Okyanus için çok üzüldüm...
Yazan: Lezce Üyesi

Çok üzgünüm efe ! Rahat uyu hesabı sorulacak bu vahşetin :(
Yazan: Lezce Üyesi

Onlar senin ailen falan değildi; çünkü aileler insanlardan oluşur. Ortada insan yoksa aile de yoktur. Senin ailen bizdik, biziz çocuğum. Umarım gittiğin yer buradan daha iyidir.
Yazan: Lezce Üyesi

İÇİMDEKİ OKYANUS ACIYOR...
Yazan: Lezce Üyesi

Babam bana git kendini as dese onu kendi ellerimle ben asarım çok acımasızımdır! .. insan evladına kıyarmı neolursa olsun o senin çocuğun sanki biz istedik böyle olmayı neden suçluyorlar bizleri bizim suçumuz ne ? artık çok sıkıldım bu hayattan insanlar tuhaf tuhaf bakıyor arkamdan `` ibne gay lezbiyen eşcinseller `` diyenler çok oldu sıkıldım artık insanların kötü gözle bakmasından .. ! Canıma tak etti artık.. EŞCİNSEL OLMAYI BEN İSTEMEDİM!! kim isterdiki bu hayatı öyle bi hayatın içinde yaşıyoruzki çıkmazın içinde gibi hissediyorum kendimi daraldım artık! eskiden sokağa çıkmaya korkardım insanlar laf atardı erkekmisin kızmısın falan gibi laflar ederlerdi ! .. ARTIK YETER !
Yazan: Lezce Üyesi

ne yaptın sen be kardesim daha cok küçüktün güçsüzdün belki ama direnip hayallerine kavusabilirdin bu kadar cabuk pes etmek yakısmadı... Derdini anlattıgında sana sahip cıkacak o kadar cok kişi var ki burada kapısını ardına kadar acacak o kadar insan vardı ki ooof oof sahsen tanımıyorum ama gercekten cok üzgünüm sevgilisine sevenlerine Allah sabır versin..! bizi ötekilestiren zihniyete lanet olsun!
Yazan: Lezce Üyesi

malesef çok acı bir ölüm.rahatlamışlarmıdır ailesi şimdi.içimden neler geçiyor ama dökemiyorum söze :(
Yazan: Lezce Üyesi

Efe! ailemsin.Bunun hesabi sorulacak.Rahat uyu...
Yazan: Lezce Üyesi

çok üzücü ve acı. bir insanı isterse dünyanın en adikişisi olsa bile canından bezdirip ölüme zorlamaya kimsenin hakkı yok. herkesin başı sağolsun haber çok dokundu bana :(
Yazan: Lezce Üyesi

Diğer başlıklardan bazıları.
Genç sporcudan kahreden haber!
10 Binler yürüdü, İstiklal caddesi yerinden oynadı
Hormonlu Siyasette Açık Ara Erdoğan Birinci
Onur Haftası Programı Açıklandı: Sen Yoksan Çok Eksiğiz!
Lezbiyen vekile Viyana Onur Yürüyüşü’nde saldırı!
Boğaziçi Köprüsü’ne Gökkuşağı Bayrağı Asıldı
ANTALYA PEMBE CARETTA LGBTQ ANTALYA 2014 ONUR HAFTASI ETKİNLİKLERİ
LGBTİ Onur Haftası: Haydi “Temas” Etmeye!
Senin Hormonlu Domates Adayın Kim?
9. Kadın Kadına Öykü Yarışmasının Sonuçları Açıklandı!